Skocz do zawartości

Kupię — Kompresor modelarski


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zapłaciłem za swój, używany, 300 zł. Najlepiej wydane przeze mnie pieniądze przez moje 35 lat zajmowania się modelarstwem. Kupiłbym go nawet za 1600 zł, nawet jeśli ktoś tam potrafi z walizki, lodówki i kapelusza zrobić wspanialszy. 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego as'a 186 katowałem około 4 lat i ciągle działa ,oczywiście nie miałem problemów z malowaniem dużych powierzchni ,ale kompresorek praktycznie pracował non stop (przy dyszy 0.4),i jego terkotanie z czasem po prostu zaczęło mnie irytować  .Oczywiście nowego markowego kompresora olejowego raczej bym sobie nie sprezentował,prędzej kupiłbym zatyczki do uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie chcialbym sie przywitac poniewaz dopiero sie zarejestrowalem na tym forum. To ja janusz olx mirek (czy jak tam na mnie mowicie) to moje ogloszenie z kompresorami jest na olx. Nie mam zielonego pojecia o modelarstwie czy aerografii. Jednak potrafie budowac kompresory i to w sumie dzieki wskazówkom moich klientów kompresory spełniaja ich oczekiwania. Jezeli chodzi o tzw firmowe kompresory olejowe. To tez miałem doczynienia z takimi i przeprowadzalem renowacje takich maszyn. Najstarsza chyba z 87r. Moim zdaniem ( nie wszyscy musza sie z nim zgadzac ) kompresory takich firm jak np. jun air sa minimalnie głośniejsze od moich konstrukcji. Prosze nie odebrac tego posta jako reklamy. To moje hobby a nie zrodło dochodu. Gdyby ktoś chcial samemu zbudowac swojego lodówkowca to również służe pomoca chetnie podpowiem co i jak. Dziekuje za uwage i pozdrawiam

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adamek1003.Napisz ludziom coś na temat swoich konstrukcji.Bo co niektórzy mają wątpliwości czy taka konstrukcja jest bezpieczna  na gwarancji i tym podobne sprawy.Niemniej jak ktoś poważnie rozważy  chęć zakupu to pewnie na priv się odezwie.Możesz na bieżąco wrzucać swoje produkty aby otworzyć oczy niedowiarkom.image.jpeg.04ea20372e7b22fec077e771568784fa.jpeg

Taki żarcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, push-up78 napisał:

Cześć Adamek1003.Napisz ludziom coś na temat swoich konstrukcji.Bo co niektórzy mają wątpliwości czy taka konstrukcja jest bezpieczna  na gwarancji i tym podobne sprawy.Niemniej jak ktoś poważnie rozważy  chęć zakupu to pewnie na priv się odezwie.Możesz na bieżąco wrzucać swoje produkty aby otworzyć oczy niedowiarkom.image.jpeg.04ea20372e7b22fec077e771568784fa.jpeg

Taki żarcik.

Wiec tak koszt budowy kompresora to 500zl z wysylka po 700 sa wieksze lub markowe po renowacji. Uzywam wylacznie zbiorniki pochodzace z kompresorow nie uzywam do budowy butli gazowych ani gasnic. Kompresor jest w 100%bezpieczny. Standardowe wyposazenie kazdego kompresora to zawor bezpieczenstwa reduktor z odwadniaczem presostat (włacznik cisnieniowy) zestaw manometrow filtr stozkowy do agregatu zawor do spuszczania kondensatu. Kompresor bez problemow osiaga cisnienie 8 bar. Dla modelarzy ustawiam na 5 lub 6 bar. Takie cisnienie jest wystarczajace a wiadomo im agregat ma lżej tym dłużej pożyje. Całość montowana jest na teflon w płynie( specjalny klej do połaczeń gwintowych. Jeżeli chodzi o gwarancje to jak najbardziej takiej udzielam moze nie dożywotniej ale napewno nie zostawie klienta niezadowolonego. Do tej pory zaden z klientow nie zglaszal zadnych problemow. Kazdy kompresor jest inny nigdy nie zbudowalem dwoch takich samych kompresorow. Kilku osobom pomoglem zdalnie w wykonaniu kompresora. Oczywiscie Ci ktorzy mowia ze da sie zlozyc za 200 maja racje ale napewno ich agregaty nie beda jakoscia ani wygladem przypominac moich konstrukcji. Jezeli ktos ma jakies pytania to zapraszam do dyskusji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, push-up78 napisał:

Cześć Adamek1003.Napisz ludziom coś na temat swoich konstrukcji.Bo co niektórzy mają wątpliwości czy taka konstrukcja jest bezpieczna  na gwarancji i tym podobne sprawy.Niemniej jak ktoś poważnie rozważy  chęć zakupu to pewnie na priv się odezwie.Możesz na bieżąco wrzucać swoje produkty aby otworzyć oczy niedowiarkom.image.jpeg.04ea20372e7b22fec077e771568784fa.jpeg

Taki żarcik.

Wiec tak koszt budowy kompresora to 500zl z wysylka po 700 sa wieksze lub markowe po renowacji. Uzywam wylacznie zbiorniki pochodzace z kompresorow nie uzywam do budowy butli gazowych ani gasnic. Kompresor jest w 100%bezpieczny. Standardowe wyposazenie kazdego kompresora to zawor bezpieczenstwa reduktor z odwadniaczem presostat (włacznik cisnieniowy) zestaw manometrow filtr stozkowy do agregatu zawor do spuszczania kondensatu. Kompresor bez problemow osiaga cisnienie 8 bar. Dla modelarzy ustawiam na 5 lub 6 bar. Takie cisnienie jest wystarczajace a wiadomo im agregat ma lżej tym dłużej pożyje. Całość montowana jest na teflon w płynie( specjalny klej do połaczeń gwintowych. Jeżeli chodzi o gwarancje to jak najbardziej takiej udzielam moze nie dożywotniej ale napewno nie zostawie klienta niezadowolonego. Do tej pory zaden z klientow nie zglaszal zadnych problemow. Kazdy kompresor jest inny nigdy nie zbudowalem dwoch takich samych kompresorow. Kilku osobom pomoglem zdalnie w wykonaniu kompresora. Oczywiscie Ci ktorzy mowia ze da sie zlozyc za 200 maja racje ale napewno ich agregaty nie beda jakoscia ani wygladem przypominac moich konstrukcji. Jezeli ktos ma jakies pytania to zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest przewaga tych lodowkowcow? Tzn. co modelarz moze dzieki nim zrobic wiecej niz na standardowym kompresorze tego typu:

kompresor-mini-125w-3-5ba-dedra-ded7472-

 

Poza rozmiarem butli i cisza nic mi nie przychodzi do glowy. To modelarzowi nie wystarczy juz stabilne cisnienie na wezu?

(przepraszam za brak polskich znakow, na moim komputerze nie moge ustawic polskiej klawiatury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wystarczy. To co wymieniłeś to w zasadzie jedyne różnice, jeszcze jest kwestia rozmiaru butli, to wpływa na to jak często kompresor się włącza.
Pamiętaj jednak że dla wielu osób hałas ma duże znaczenie, dlatego szukają olejowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega Adamek to ten dżentelmen z okolicy Lubartowa, to będąc na wiosnę w rodzinnych stronach mam zamiar ubić w kwestii kompresora jakiś interesik (o ile koniunktura finansowa na dany moment nie będzie przeciwna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamek1003 super sprawa z tymi kompresorami! Na bank się do Ciebie odezwę niebawem.

Powiedz mi tylko proszę jaki jesteś w stanie zrobić najmniejszy gabarytowo kompresor?

Wiesz, małe mieszkania, małe pokoje, nie zawsze jest miejsce gdzie można upchać kompresor.

 

A tak przy okazji, powiedzcie mi użytkownicy kompresorów, jak długi może być wężyk który dochodzi do aerografu, żeby nie miało to przełożenia na spadek mocy na wyjściu?

Edytowane przez 5pirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, 5pirit napisał:

@Adamek1003 super sprawa z tymi kompresorami! Na bank się do Ciebie odezwę niebawem.

Powiedz mi tylko proszę jaki jesteś w stanie zrobić najmniejszy gabarytowo kompresor?

Wiesz, małe mieszkania, małe pokoje, nie zawsze jest miejsce gdzie można upchać kompresor.

 

A tak przy okazji, powiedzcie mi użytkownicy kompresorów, jak długi może być wężyk który dochodzi do aerografu, żeby nie miało to przełożenia na spadek mocy na wyjściu?

Maly gabarytowo wyszedl ten niebieski ze zdjecia  3l zbiornik Wszystko zalezy jaki uda mi sie akurat zdobyc zbiornik. Ten obok czerwony ma zbiornik 9l

IMG_20181121_182650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.