Skocz do zawartości

Horten Ho-229 Zoukei Mura 1:32


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Model skończony ponad rok temu, składał się super , żadnych problemów z montażem nie było, przypominało to wszystko Tamiya tyle że dokładniejszą :) , Podstawka to gotowiec z Eureki, zaś  brytyjski pilot z zestawu spitfirera w skali 1:32 Tamiyi, miało to imitować rodzaj oględzin tego samolotu po zdobyciu, lotnictwo nie jest moim wiodącym nurtem w modelarstwie więc kwestia merytoryczna była na pograniczu bardziej dobrej zabawy niż planów i doszukiwania się błędów w stosunku do oryginału. Sam kolor jak i oznaczenia  to  pół na pół z tym co mi się podobało a z tym co widziałem na zdjęciach tego Horten-a który jest w USA, model wziął również udział w zawodach modelarskich w Łasku gdzie został doceniony :) Pomimo iż to dział galerii zdecydowałem się zamieścić kilka zdjęć z budowy gdyż uważam że tą konstrukcję ...warto pokazać :) 

 

Pozdrawiam :) 

IMG_20190730_191316.jpg

IMG_20190730_191342.jpg

IMG_20190730_191401.jpg

IMG_20190730_191528.jpg

IMG_20190730_191610.jpg

IMG_20190730_191636.jpg

IMG_20190730_191712.jpg

IMG_20190730_191754.jpg

IMG_20190730_191842.jpg

IMG_20190730_191912.jpg

IMG_20190730_191941.jpg

IMG_20190730_192036.jpg

IMG_20190730_192112.jpg

Edytowane przez MichalZ
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Solo napisał:

O panie, bardzo to ładne. Podoba mi się malowanie i delikatne różnicowanie powierzchni tu i tam, ale kamuflaż najbardziej.
Fajnie pomalowany i pobrudzony.

Dzięki Wielkie, w zamyśle chciałem zrobić taką...jakby siatke lub pajęczynkę na horten-ie, model był malowanie do połowy złotym adlerem a kamuflaż i reszta efektów to infinity. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mbrnnr napisał:

Powiedziałbym, że to 1/32. Nawet na dyplomie tak piszą. ?

Wykonanie nie w moim guście, ale gratki, podziwiam nakład pracy, to nie jest prosty model. ??

Racja ,1:32,  po prostu nie typowa skala w moich zbiorach :)  zwykle 35 się robi ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie to bajka, tam na zdjęciach leży szpachla...ale jej nie otworzyłem ?  , producent przewidział aby  skrzydła można było odczepić , u mnie one są nie przyklejone co skutkuje tym że po podniesieniu delikatnie opadają, Zoukei przewidział również zestaw figur ,obsługę oraz kalkomanie imitujące sklejkę do tego modelu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest naprawdę bardzo dobrze z tym że...to nie jest model na weekend :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że wchodząc do galerii miałem nadzieję, że zostawisz wybebeszony, jak to ZM pozwala. Ale i tak jest bardzo fajny.

Bardzo lubię tę konstrukcję i mimo że zrobiłem już jednego w 72 od Revella, to chyba skuszę się jeszcze na najnowszy wypust Zoukei w tej skali. Tym bardziej, że obiecują zdetalowanie na poziomie większych braci.

Edytowane przez Fixer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne i wielce interesujące malowanie i kamuflaż. Ja bym tylko usunął te swastyki, bo pasują one tutaj jak wół do karety- po pierwszym uruchomieniu silników zostałyby wypalone gazami wylotowymi. Do tego wielkością bardziej pasują do skali 1/48 i po prostu szpecą świetny model :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go w Łasku, fajnie wyglądał, myślałem, że te wężyki to jakaś imitacja spływającego deszczu ? Jak już taką siatkę robiono to była ona znacznie wyraźniejsza, żeby jednak spełniała zadanie kamuflażowe ale tak czy inaczej miałeś pełne prawo zrobić po swojemu.

35932_1547685446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale to jest fajny samolocik. Musze sobie takiego zlepić. Model bardzo ciekawy. Taki komiksowy, ale zdecydowany i konsekwentny i przekonujący

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dla Hortena zawsze okejka! Merytorycznie nie oceniam, bo 90% modeli tego samolotu to SF. Mój czeka w szafie na lepsze jutro ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.