Skocz do zawartości

Panther Ausf. G - Tamiya 1:35


JanuszF

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! W związku z okrągła rocznicą wybuchu powstania postanowiłem wykonać jedną z powstańczych Panter. Mój wybór padł na Panterę potocznie nazywaną "WP". Bazą jest stary model Tamiji plus trochę dodatków które przez kilka lat się mi uzbierały ?

20190810_213400.jpg

Edytowane przez JanuszF
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zimmerit to produkcja Atak. Wykonane są z cienkich warstw żywicy. Żywica jest podatna obróbce cieplnej. W ciepłej wodzie lub blisko źródła ciepła (np. żarówka) nabiera elastyczności.

Dziura w tym egzemplarzu (pantera "WP" zdobyta przez powstańców warszawskich) powstała na skutek wystrzału PIATa.

 

Najlepiej kleić gęstym CA lub ja ostatnio zacząłem używać extra thinna.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, enten napisał:

Łukaszu, czy Ty aby na pewno _analizowałeś_ to źródło i obejrzałes właściwe zdjęcia?

zoska-pantera.jpg

Nie widziałem tego zdjęcia, sugerowałem się tym co zeznawał ten Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie ?

W dniu 15.08.2019 o 19:42, gustlik napisał:

Masz złe koła napinające, powinny być wczesne.

 

 

Wiedziałem, że coś musi być nie tak z tym modelem ? Dzięki za info, spróbuję coś na to zaradzić.

Na razie zakończyłem prace nad wieżą.

_DSC4004.jpg

_DSC4005.jpg

_DSC4006.jpg

_DSC4007.jpg

_DSC4009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Seb napisał:

 

A klejenie arkuszy żywicy klejem CA to nie najlepszy pomysł.

A jak byś to skleił? Jak kleiłem ostatnio CA i uważam, że sprawdził się doskonale.

Pozdrawiam
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Seb napisał:

CA nie daje praktycznie możliwości korekty o czym kiedyś boleśnie się przekonałem.

zwykla 'kropelka żel' pozwala jeszcze na kilkunastosekundowa koretke. kozystam i sobie chwale :) jak cos wyplynie mozna odpedzelkowac rozklejaczem ca wamodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 

W dniu 18.08.2019 o 21:46, Seb napisał:

A znasz metodę na wykonanie spawów pręcikami plastiku ?

Metoda szybsza, czystsza i pozwala wykonać bardzo drobne spawy.

Nie. To moje pierwsze spawy. Możesz przybliżyć?

Mały updejcik :)

Prawie skończyłem górę kadłuba. Aktualnie pracuję nad lewarkiem i łańcuszkiem do blokady lufy.

Wymieniłem koła napinające na wczesną wersję, oraz pancerne grile na prawidłowe dla "WP". Przerobiłem również podcięcie w pancerzu dla peryskopu kierowcy z półokrągłego na trapezowe. Dodałem spawy oraz masę różnych detali których nikt nie zauważy ?

Panther_4.jpg

Panther_5.jpg

Panther_6.jpg

Panther_7.jpg

Panther_1.jpg

Panther_2.jpg

Panther_3.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, zipster napisał:

Z ciekawości: czym kleisz PE? Ja działam zwykła kropelka i często-gęsto przy klejeniu siatki mi klej ucieka

Używam gęstego CA dokładnie takiego https://www.mojehobby.pl/products/Klej-Cyjanoakrylowy-Ca-Gesty.html

Być może są lepsze ale ja kupiłem taki. Jest bardzo gęsty i przy umiejętnym dozowaniu nie wypłynie i łapie z pewnym opóźnieniem około 2-3 sekund więc jest czas na korektę. Jak coś wypłynie to debonderem można zmyć, ale siatkę to dość trudno się czyści więc lepiej czysto przykleić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik zlepiłem. Tamijowski dalece odbiega od oryginału i ma złe proporcje. Aber też nie jest doskonały, a detale niezbyt odpowiadają rzeczywistemu obiektowi.  Ograniczyłem się tylko do upodobnienia go do 20 tonowego podnośnika z krótkim korpusem używanym na Panterach, inaczej musiałbym wszystko od podstaw wydłubać. ?

Panther_4-2.thumb.jpg.27d05e854d622f125315af544a983c5d.jpgPanther_3-2.thumb.jpg.98b1c50a278dfd1a33e516fe345657df.jpgPanther_2-2.thumb.jpg.33c6d7e8cc72177d22fa95f4dbe7eaa3.jpgPanther_1-3.thumb.jpg.d0935e5d3cde3e7a337c3a5816fd3c25.jpgPanther_1-2.thumb.jpg.17fa288039f012b3570fc9de9e47390b.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.