Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam co prawda nowego Airfix-a i konwersję oraz kalki, ale zaczekam czy nie warto się skusić na "gotowca" :) Tylko cena jakoś odrzuca -> około 50 € 

 

 

67ce4e21f6953f8158c6e4b9e7cfe545.jpg

 

fa2d69e133caf391f69436eef9249886.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kon_Bar napisał:

Mam co prawda nowego Airfix-a i konwersję oraz kalki, ale zaczekam czy nie warto się skusić na "gotowca" :) Tylko cena jakoś odrzuca -> około 50 € 

 

 

67ce4e21f6953f8158c6e4b9e7cfe545.jpg

 

fa2d69e133caf391f69436eef9249886.jpg

 

To jest krok w dobrym kierunku, bo w kalkomaniach mamy:

1. oznaczenia Forrest Service (Smokejumpers?):

1420704663_bd3df816c0_b.jpg

 

2. Samolot linii "bushplejnowej" Kenn Borek:

1A_DeHavillandTwinOtter1-scaled.jpg

 

... tylko póki co z samolotem to się jeszcze pomylili.

Ale już są na jedynie słusznej drodze.

A może  raczej - Modelsvit chce nam o czymś dać znać... :hmmm:

 

Edytowane przez socjo1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, ale dodatkowo nie wiem prawie nic o różnicach pomiędzy maszynami japońskimi i amerykańskimi. Już, już miałem kupić powyższą nowśc, ale znalazłem to:

4536318729549-01-1.jpg.6636b07e4c771fea14cffa6ee12f8c4e.jpg

Tak, że poczekam, bo w USA już jest. Myślę, że u nas kwestia tygodni. 

A chyba warto, bo jak piszą szczęśliwi posiadacze na Britmodeller i Arc Forums : "So far I can definitely say this is not only the best F-15 in 1/72, but the best F-15 in ANY scale period. This is Fine Molds at their peak and their best kit yet."

Pewnie trochę przesady, ale zapowiada się b. nieźle. Będzie też wersja D (razem z japońską DJ)

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby jeden z niewielu modeli KP projektowanych cyfrowo, a nie kradzionych. Zapowiedzi są na 4 kwartał tego roku, więc proszę się nie ekscytować nadmiernie. Render jest dla skali 1:200, dlatego wygląda słabo, ale już zaplanowali obecność nadlewek tworzywa na goleniach w miejscu łączenia form.

 

4_attachment-500x333.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2024 o 22:18, JJ62 napisał:

Miałem podobny dylemat, ale dodatkowo nie wiem prawie nic o różnicach pomiędzy maszynami japońskimi i amerykańskimi. Już, już miałem kupić powyższą nowśc, ale znalazłem to:

4536318729549-01-1.jpg.6636b07e4c771fea14cffa6ee12f8c4e.jpg

Tak, że poczekam, bo w USA już jest. Myślę, że u nas kwestia tygodni. 

A chyba warto, bo jak piszą szczęśliwi posiadacze na Britmodeller i Arc Forums : "So far I can definitely say this is not only the best F-15 in 1/72, but the best F-15 in ANY scale period. This is Fine Molds at their peak and their best kit yet."

Pewnie trochę przesady, ale zapowiada się b. nieźle. Będzie też wersja D (razem z japońską DJ)

 

USAF F-15C `Kadena` (Plastic model) - HobbySearch Military Model Store (1999.co.jp)

USAF F-15D (Plastic model) - HobbySearch Military Model Store (1999.co.jp)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2024 o 21:07, Psar77 napisał:

Czy z tego modelu mogę zrobić maszynę amerykańska z Pustynnej Burzy? Pytam jako laik bo w Orzełkach to się zupełnie nie wyznaję....

Screenshot_20240228_210224_Firefox.thumb.jpg.306503960a97c6549b74371dc11befea.jpg

Jeżeli zrobili rzeczywiście japońska wersje to jest kilka anten do usunięcia i paski na osłonie radaru. Japońskie po upgradzie maja takie paski jak F-16, amerykańskie są gładkie. Nic wielkiego w każdym razie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to gdzieś chyba widziałem... :hmmm:

14 godzin temu, kopernik napisał:

1gro.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, BRAVO112 napisał:

Ruski zrobil z niego Miga-23....

Nie zrobili.

Dokumentacja jest w Rzeszowie

15 godzin temu, kopernik napisał:

TS-16 Grot; 1:72 żywica.

1gro.jpg

Tego to śledzę od 2021 roku, co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyzuję teraz, ale Grot wydaje się konstrukcją do zrobienia w technologii 3D.

Nie był skomplikowanym samolotem pod względem bryły, więc zarówno projekt, jak i wydruk może być do ugryzienia.

Ale, tak jak wspomniałem, pisze to jako teoretyk-fantasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste. Studium Grota zawierało kilka wariantów. Zrobiono tylko makietę.

20220304_100702.thumb.jpg.206762da25fb95d9a6363e95c73baae6.jpg20220304_100754.thumb.jpg.0a54b7cf2c6dc88f0d3ab9d718761ebd.jpgA dokumentacja wygląda np. tak:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRMA to stowarzyszenie, nie firma.

Odpowiedź masz na stronie IRMA - tylko wysyłkowo. Do tego ceny od 2020 roku ewoluują, a koszty wysyłki są nieznane.

Np. model Ts-16 Grot jest zapowiadany od, co najmniej, 2020 roku i do tej pory nie wiadomo kiedy zostanie wydany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wojtek59 napisał:

model Ts-16 Grot jest zapowiadany od, co najmniej, 2020 roku

Czyli dobrze kojarzyłem, że ja to już kiedyś widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Wojtek59 napisał:

IRMA to stowarzyszenie, nie firma.

Wiem, że to stowarzyszenie. Przepisałem bezmyślnie to co napisali na plastikowe.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bell napisał:

Nowość z Ardpolu.

B26C19E7-1A71-4ED7-9E00-7EC35E447FAD.jpeg

No i super!

 

- Cieszy każdy wypuszczony na rynek model polskiej konstrukcji.

- Jak widać, znalazł się ktoś, komu nie było szkoda czasu i nakładów, by zrobić model polskiego samolotu, który był tylko prototypem.

- Ardpol wrócił do gry - Wspaniale! Dodam po cichu, że nie jest to ostatnia z polskich nowości przygotowanych w skali 1:72 :chytry:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzes napisał:

No i super!

 

- Cieszy każdy wypuszczony na rynek model polskiej konstrukcji.

- Jak widać, znalazł się ktoś, komu nie było szkoda czasu i nakładów, by zrobić model polskiego samolotu, który był tylko prototypem.

- Ardpol wrócił do gry - Wspaniale! Dodam po cichu, że nie jest to ostatnia z polskich nowości przygotowanych w skali 1:72 :chytry:

Łyżką dziegciu jest cena ... Jeden model Ardpolu wyczerpuje mój miesięczny budżet na modele, a są jeszcze inne nowości😟 Już mam zaległości w zakupach, a tu takie nowości . Sklejanie też nie nadąża ... tu są jeszcze większe zaległości  😟

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.