Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
11 minut temu, kopernik napisał:

 Już mam zaległości w zakupach... Sklejanie też nie nadąża... tu są jeszcze większe zaległości. 

Czyli wszystko OK, sumarycznie sterta modeli w szafie rosnie. 😁

Edytowane przez giberes
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba umknoła nam jeszcze jedna nowoeść a w zasadzie pół . P-50 Jastrząb doczekał się noewgo kadłuba w umownie nazwan wersji "A" czyli serji przedprodukcyjnej.  Model opracowano na podstawie rysónków zamieszczonych w publikacjach Stratusa . I juz na koniec  z zapowiedzi właściciela możemy liczyć na kolejną nowość  którą będzie "Iryda "

IMG_20240317_214850.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wmirek007 napisał:

umknoła  nowoeść noewgo  nazwan  serji  rysónków

Ja rozumiem, że emocje, radość, ekscytacja i chce się jak najszybciej puścić dalej takie informacje, więc ręce mogą się zatrząść i literki przestawić. 

Mimo wszystko postaraj się nad tym zapanować przekazując nawet tak wspaniałe wieści.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
46 minut temu, Pasqual napisał:

Prima Aprilis za 2 tygodnie. 

To nie żart.

Ale już współczuję producentowi.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzes napisał:

Ja rozumiem, że emocje, radość, ekscytacja i chce się jak najszybciej puścić dalej takie informacje, więc ręce mogą się zatrząść i literki przestawić. 

Mimo wszystko postaraj się nad tym zapanować przekazując nawet tak wspaniałe wieści.

Czasami np. telefon wie lepiej co chcesz napisać i jeśli nie skorygujesz to jest dopiero "kogiel mogiel" :mrgreen:  Bo jak wiadomo polska język być trudna mocno :bleh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artek82 napisał:

telefon wie lepiej co chcesz napisać

A to nie jest tak, że silniejsza jednostka przejmuje kontrolę nad słabszą? :chytry:

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mo

1 godzinę temu, Grzes napisał:

A to nie jest tak, że silniejsza jednostka przejmuje kontrolę nad słabszą?

moj pierwszy komputer mial 30 MB pamieci na dysku twardym, wtedy jeszcze dawalem rade...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem o co chodzi z tą Czaplą. Robią jakieś modele prototypów  a o Czapli nikt nie pamięta. I podobna sytuacja z PWS-26😩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
22 minuty temu, jmx62 napisał:

No ja nie wiem o co chodzi z tą Czaplą. Robią jakieś modele prototypów  a o Czapli nikt nie pamięta. I podobna sytuacja z PWS-26😩

Dokładnie. Z całym szacunkiem dla Jastrzębia czy Kobuza to nawet jeden nie wszedł do czynnej służby.  Czapli czy PWS-26 trochę w II RP naprodukowali. Nie liczę na opracowanie modeli wskazanych samolotów przez dużych producentów ale szkoda że żaden niszowy producent nie pochylił się nad opracowaniem ich miniatur.

Edytowane przez woits
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No była seria PWS-16, -26 i -26Ślepak  z RPM ale były to modele klasy mniej więcej co Czapla z ZTS. Ale były tylko weź je teraz dostań😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

No była seria PWS-16, -26 i -26Ślepak  z RPM ale były to modele klasy mniej więcej co Czapla z ZTS. Ale były tylko weź je teraz dostań😭

Model RPM mam  ale jak wspomniałeś to straszne mydło i nie mam serca go zacząć sklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

No była seria PWS-16, -26 i -26Ślepak  z RPM ale były to modele klasy mniej więcej co Czapla z ZTS. Ale były tylko weź je teraz dostań😭

Cytat

 

Wiecie co?

(...)

 ja się tak zraziłem do tych wszystkich poloników że postanowiłem iż rezygnuję definitywnie z oczekiwania na te wszystkie Biesy, Casy, Wilgi itp.

(...)

modeli mam co nie miara albo wiecej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, woits napisał:

Model RPM mam  ale jak wspomniałeś to straszne mydło i nie mam serca go zacząć sklejać.

A może masz chęć się go pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, woits napisał:

Dokładnie. Z całym szacunkiem dla Jastrzębia czy Kobuza to nawet jeden nie wszedł do czynnej służby.  Czapli czy PWS-26 trochę w II RP naprodukowali. Nie liczę na opracowanie modeli wskazanych samolotów przez dużych producentów ale szkoda że żaden niszowy producent nie pochylił się nad opracowaniem ich miniatur.

Bo to wbrew pozorom prościej. Kobuza nie ma żadnego zdjęcia, prototypu Jastrzębia tylko fragmenty, seryjnego - maszyn niedokończonych. Robimy na podstawie tego co jest (albo nie ma), resztę w miarę z sensem "dośpiewujemy" i jest ok.  A z samolotem, do którego jest więcej materiałów, także pracy jest więcej, żeby miniatura była dobra.

4 godziny temu, jmx62 napisał:

No była seria PWS-16, -26 i -26Ślepak  z RPM ale były to modele klasy mniej więcej co Czapla z ZTS. Ale były tylko weź je teraz dostań😭

Jakby ktoś miał jeszcze parcie to jednego widziałem dziś na allegro lokalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wymysl napisał:

...

Jakby ktoś miał jeszcze parcie to jednego widziałem dziś na allegro lokalnie.

Ślepak ok 60zł; jest i 16 za 100.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Casy 295 w zapowiedziach w KS Model i w Martoli.

Ciekawe czy faktycznie trafi do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się być wysokoprawdopodobne że trafi do sprzedaży- są już wypraski, blaszka i opakowanie. Brakuje tylko instrukcji i kalek.

W tym przypadku jestem dobrej myśli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pepociufakers napisał:

model zawiera kawalek metalu wraku->do swiata modelarskiego wchodzi temat relikwii:)

No to muzeum w Krakowie będzie musiało wzmocnić ochronę i zainstalować wykrywacze piłek do metalu. :mrgreen:

Swoją drogą ciekaw jestem w jakim kierunku to pójdzie, czy temat będzie rozwojowy czy zostanie to jednorazową inicjatywą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.