Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się, że to staroć. Ale mimo wszystko to całkiem ładny model (z tego co widziałem na fotkach). 
Przynajmniej jak na moje potrzeby. 😉 
Nie powiem... zadowoliłbym się gdyby w sprzedaży był dostępny zwykły zestaw Academy. Albo najlepiej D.520 z tamki. 
Bo póki co wybór skromniutki i marny. Np. Obecnie dostępne (a raczej niedostępne) M.S. 406 to jakaś ciężkostrawna abominacja. To już "prosiowaty" Bloch jest lepszy z powodu wysokiej jakości wykonania.

Będzie jeszcze amerykański P.36, też w grudniu. Cena, którą widziałem, wynosiła 100zł.

1373847-38473-84-pristine.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Herod napisał:

1432503-108205-65-720.jpg

Inna wersja FW-190 z Eduarda. Nowe kalki.

https://www.scalemates.com/products/img/5/0/3/1432503-90-instructions.pdf

SG 2 z Maja '45 ma najfajniejszy kamo, z charakterystycznym schyłkowowojennym brązem.

 


Biorąc pod uwagę pochodzenie (jednostka uderzeniowa, II./SG 2 co prawda już dłuższy czas latała na 190, ale w 1945 r. często dzieliła miejsce bazowania z III./SG 2 i 10.(Pz)/SG2 nadal użytkującymi Ju 87) i frankensteinowatą naturę tego samolotu (to dość wczesnej produkcji A-8, ale z wymienionymi skrzydłami na późnej produkcji ze standaryzowaną pokrywą komory zewn. działek, czego zresztą model nie uwzględnia), ja bym raczej obstawiał dokamuflowanie starymi farbami w kolorach 70 i 71, ale to oczywiście kwestia interpretacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wojtu204 napisał:

Mam nadzieję, że to tylko kwestia zdjęcia, bo niektóre linie podziału wyglądają... strasznie airfixowo 🤔

A dziś preorder złożyłem 😅

Mam podobne odczucia...Też mam preorder na MENGa. Ale jakby co ZM też czeka 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2022 o 20:01, Herod napisał:

1432503-108205-65-720.jpg

Inna wersja FW-190 z Eduarda. Nowe kalki.

https://www.scalemates.com/products/img/5/0/3/1432503-90-instructions.pdf

SG 2 z Maja '45 ma najfajniejszy kamo, z charakterystycznym schyłkowowojennym brązem.

 

Która to już interpretacja malowania maszyny Kennela, a każda inna..... 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arhtus napisał:

A jest na rynku/jest zapowiedziany jakiś Upiór który nada się na Greka tak prosto z pudełka?

Pytanie jakiego ?  Najprawdopodobniej następny F-4E z ZM się nada bo ma to być late. Zasadniczo może się okazać, że obecny G ma części od E więc sprawa powinna być prosta i można sobie wystrugać późnego E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze. Oświetlenie tak dobrane, żeby detale wydobyć więc pewnie dlatego się wydaje, że takie rowy. Myślę, że na żywo wyglada to spoko i nie wtopiłeś. Sam soe zastanawiam nad zakupem bo dzikiej łasicy w 72 nie idzie dostać a FineMolds się coś do dlugonosych Phantomow nie kwapi...

Edytowane przez Psar77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Psar77 napisał:

Będzie dobrze. Oświetlenie tak dobrane, żeby detale wydobyć więc pewnie dlatego się wydaje, że takie rowy. Myślę, że na żywo wyglada to spoko i nie wtopiłeś. Sam soe zastanawiam nad zakupem bo dzikiej łasicy w 72 nie idzie dostać a FineMolds się coś do dlugonosych Phantomow nie kwapi...

Jak utrzyma poziom Super Horneta to wypas. Co prawda malowania nie moja bajka, ale można to to na późnego F-4E  przypudrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, letalin napisał:

Ciekawe, czy w Polsce ktoś  pomaluje w tym stylu. Takie z cyklu: JG306 Front Wschodni, Moskwa 1941. 

A ten RF-U Frantiska z czerwonym kołpakiem i czeskim znakiem, żywcem z TBiU przerysowany. Ale tam UZ-F też był chyba szary na rozkładówce. I wszystko jasne :D .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.