Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Może odważne... ale takie są me oczekiwania jako klienta. Robimy dobrze bądź źle ALE dobieramy do tego cenę. Niskaseryjność jest tu kwestią drugorzędną.
Fakt, jestem zdesperowany. Codziennie sprawdzam czy gdzieś nie czai się używany D.520 z Tamki. Kiedyś bawiłem się Hawkiem III w skali 1:72, który był podobnie "pracochłonny". Z takimi modelami nie chcę mieć styczności. To jeszcze nie ten poziom desperacji. 😉 
Byle do H.75... Mógłbym spróbować z jakimś Potezem  63 tylko 34cm rozpiętość skrzydeł wykracza poza moje "możliwości techniczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2022 o 19:45, HK1885 napisał:

Hmmm... :cool:


Reedycja w grudniu, w sam raz pod choinkę.

 

image.thumb.png.74b430059f23f767bced8a970528abea.png

 

Ależ kolorowy...

 

image.thumb.jpeg.64074fc55b9b1d16471c75be3213b31a.jpeg

Mam  problem z tym zestawem, podoba mi się!

Ale patzrąc na schemat z malowaniem '1' Dortenmana to w tym wydaniu jest inny schemat malowania, niż w poprzednim, coś odkryli, nowe kwity?

Miałem nie kupować kolejnego Fw, ale '18' wygląda kozacko.

Edytowane przez raptorf22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, barszczo napisał:

Raczej się nie nastawiaj, poszukaj w sieci co z Defiantem zrobili.


E, może nie będzie tak źle. Naczelny Hurrkolog Brita ostrożnie zakłada, że możemy mieć do czynienia z potencjalnie najlepszym Mk.I w  tej skali: https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235115344-148-hawker-hurricane-mki-by-hobbyboss-released/&do=findComment&comment=4548997

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, imt napisał:

no tam to nie jest źle.  Academy, Fine Molds. Ten ostatni ma zamiar wypuścić wiele więcej. W .32 tam jest posucha.

Academy to tylko wersja morska a Finemolds japońskie i chyba wczesne E z czasów Witnamu... Napaliłem się na G a tego nie ma nigdzie poza Haską, zresztą od dawna niedostępną  😕 Na ten rok w zapowiedziach kolejny J i C ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, barszczo napisał:

No właśnie. Dlatego zanabyłem nieco większą Dorę z Hasegawy :D .

 

👍

 

Ja sobie póki co podarowałem zanabywanie - w magazynku zrobiło się z modelami tłoczno w ciągu ostatnich dwóch lat. :lol:
Ale Dorę z Hasy w 32 na pewno zakupię. Tyle, że nitowadło trzeba będzie puścić w ruch, dokupić trochę gratów i kalkomanie - te malowania zestawowe są biedne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, raptorf22 napisał:

Ale patzrąc na schemat z malowaniem '1' Dortenmana to w tym wydaniu jest inny schemat malowania, niż w poprzednim, coś odkryli, nowe kwity?

 

Oryginalne wydanie Dory to 2010 rok, od tamtego czasu na pewno wypłynęły nowe kwity, fotki  teorie .
Zresztą samo przejrzenie obrazków Dory jest zabawne - co autor to nieco inny schemat malowania (i nie piszę teraz o opracowaniach z lat dziewięćdziesiątych.

 

12 godzin temu, raptorf22 napisał:

Miałem nie kupować kolejnego Fw, ale '18' wygląda kozacko.

 

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mirage3 napisał:

Czyli AMK nie zdechło do końca :haha: No nic się zobaczy to może być całkiem fajny model.

O ile nie powtórzy historii ich Tomcata - 5 lat zapowiedzi, kuszenia preorderów... by w końcu trafić na rynek, na którym konkurencja w międzyczasie pokazała, że można lepiej 😉
Z tego co widzę w wątku na na forum ARC - Zvezda ma swoje bolączki, na zdjęciach AMK widać, albo raczej nie widać, nitowania, poza kilkoma miejscami... a Trumpek to Trumpek 😉

Chyba najlepiej będzie poczekać, aż wszystkie 3 modele będą "fizycznie" dostępne na rynku (a z tym też różnie może być), znawcy konstrukcji powiedzą co jest w nich dobrze, a co niedobrze, odwzorowane i jak zwykle zakup będzie kompromisem między ceną, a jakością  🙂

Edytowane przez Wojtu204
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to jestem w szoku.....że AMK takie coś pokazało........Z tego co zauważyłem na ten moment,to TRUMPETER zrobił model z dziurą na karabin na nosie, więc raczej odpada(chyba że ktoś chce sobie to przerobić)...poza tym w kabinie pilotów to samo co w HOBBY BOSSIE w 1/72 ,czyli totalne SF....no i dziury jako nity chyba nieco za duże.ZVEZDA widać ,że zrobiła model z wypukłymi nitami i to całkiem fajnie wygląda na moje oko....jeśli chodzi o bryłę,to też się nie miałem do czego przyczepić......a ANNETRA czy AMK (już się gubię w tym) zrobiła bardzo fajne wnętrze kabiny pilotów.....więc jak to wszystko już znajdzie się na rynku to będzie duży wybór...Jak nie było żadnego Mi-17 na rynku w tej skali,tak teraz zrobiło się ciekawie)))).....co mnie bardzo cieszy.....Już kalki u ciebie Adaś zamawiam)))).

Edytowane przez Sławekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sławekb napisał:

.a ANNETRA czy AMK (już się gubię w tym) 

Z tego co kojarzę AMK robiło "plastik" na dla Annetry, a teraz jak widać wypuszczają pod swoją własną marką. Jeśli malowania będą takie jak w zapowiadanym wcześniej wydaniu (malunek na okładce jest), to "rodzime" kalki będą co najmniej niezbędne 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wojtu204 napisał:

Z tego co kojarzę AMK robiło "plastik" na dla Annetry, a teraz jak widać wypuszczają pod swoją własną marką. Jeśli malowania będą takie jak w zapowiadanym wcześniej wydaniu (malunek na okładce jest), to "rodzime" kalki będą co najmniej niezbędne 😉

Na pudle widzę poza AMK jest też ANNETRA napisane.........a kalki nooo oczywiście niezbędne )))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mirage3 napisał:

Nareszcie późny Corsair. F4U-1D od Hobby Szefa

 

Hmmm... Jakoś mam mieszane uczucia do tych chińskich wynalazków (po F4U-7 z płóciennymi skrzydłami)...

 

Jest sens zamieniać Tamiyę na Hobby Bossa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.