Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nowym. To całkiem ładnie w porównaniu z Tamiya to całkiem tragiczne. Na dzień dobry jest składanie górnych części kadłuba, maleńki pasek który ma to trzymać, do tego nie pasujące połówki, które trzeba rozginać a samo mocowanie od spodu podkleić plastikiem bo robi się próg jak się dociśnie.  W tym miejscu Tamka ma 3 razy szersze podparcie plus trzy kolki stabilizujące i podwójne podparcie lotek a i ją trzeba troszkę popieścić, żeby się ładnie zeszła. Merytoryka leży i kwiczy - linie paneli pomieszane z poplątaniem - żaden block nie ma tego co jest na modelu tak na szybko to jest mix Block 40 i 50 co nie pasuje do wczesnych wersji a ani w MLU ani w D block 40 nie ma nakładek wzmacniających i trzeba dorabiać albo kupić. Noski skrzydeł do szlifowania - zrobili dziwną  deskę, najgorsze są linie podziału, ładne na oko ale bardzo zdradliwe bo płyciutkie. Machniesz dwa razy za dużo papierem 400 i znikają. Pomijam już to, że w wielu miejscach znikają, albo nie są proste a na nosie są jakieś ślady po nitach i liniach obok tego co jest wyryte. Plastik jest nieprzyjemny w obróbce bo bardzo miękki.  Bardzo się zawiodłem, bo w pudełku wyglądał swietnie a wersje mi pasowały bo potrzebowałem A i D.  Także z mojego punktu widzenia naprawdę trzeba być ostrożnym. Nie wiem co zrobią w D. Tam najważniejszy jest garb a w poprzedniej wersji się nie popisali 😞 Tak, jest lepszy od starego z rowami ale nie jest to antyTamiya. Niestety historia mocno znana jak z F/A-18. Najpierw entuzjastyczne recenzje w pudełku, porównywanie linii podziałowych a potem proza składania. Szkoda .

Edytowane przez Qz9
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Qz9 napisał:

Jak kupisz to jeszcze bedziesz płakał. Ten model jest koszmarny jesli chodzi o pasowanie, detal, jakość powierzchni. Mam dwa za sobą i jest mocno nieciekawie. Jednak tamka plus dodatki z AWC są zdecydowanie lepszym wyborem.

Już kupiłem C z nowych 😉 Mam jeszcze ze starych naszego D i koreańskiego A Block 20, z którego chcę ulepić A ADF.
Na razie coś tam w tym ADF rozgrzebałem, ale za wcześnie, by ocenić model całościowo. 
Niesławne połączenie górnych części kadłuba (stare formy) wyszło u mnie tak jak na zdjęciach poniżej - po prostu trzeba wiedzieć, że to nie Tamka, popracować pilnikiem i pogodzić się z faktem, że nawet potem nie będzie to jak Tamka wyglądać 😉 

IMG_6212.jpeg

IMG_6213.jpeg

Edytowane przez Wojtu204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
16 minut temu, Wojtu204 napisał:

Już kupiłem C z nowych 😉 Mam jeszcze ze starych naszego D i koreańskiego A Block 20, z którego chcę ulepić A ADF.
Na razie coś tam w tym ADF rozgrzebałem, ale za wcześnie, by ocenić model całościowo. 
Niesławne połączenie górnych części kadłuba (stare formy) wyszło u mnie tak jak na zdjęciach poniżej - po prostu trzeba wiedzieć, że to nie Tamka, popracować pilnikiem i pogodzić się z faktem, że nawet potem nie będzie to jak Tamka wyglądać 😉 

IMG_6212.jpeg

IMG_6213.jpeg

Ale na zdjęciach masz starą wersję. Nowa ma łączenie w innym miejscu niż Tamka na linii podziałowej za wlotem do tankowania. Własnie problem jest z pilnikiem, trezba zrobić tak, żeby nie użyć bo linie uciekną całkowicie sa bardzo płytkie  :)

No i w nowym oszukali z miejscu gdzie tyl przedniej klapy przy kadłubie łaczy się ze skrzydłem. W tamce i w starym jest taki charakterystyczny ząbek - widac go na twoim zdjęciu , w nowym po prostu przesunęli cały ten segment rozszerzającego sie kadłuba o 1 mm na zewnątrz i pozbyli sie uskoku 😞

 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
15 minut temu, Qz9 napisał:

Ale na zdjęciach masz starą wersję. Nowa ma łączenie w innym miejscu niż Tamka na linii podziałowej za wlotem do tankowania. Własnie problem jest z pilnikiem, trezba zrobić tak, żeby nie użyć bo linie uciekną całkowicie sa bardzo płytkie  :)

 

Nowej jeszcze nie robiłem, na razie na starych chcę rękę poćwiczyć 😉 A i tutaj było piłowane, tylko od spodu, właśnie po to, żeby się ładnie zeszły połówki i nie trzeba było orać góry z całym ornamentem. I to jest lekcja, którą wyciągnąłem z tego F-16 i Mirage, w którym powoli sobie dłubię - piłować od spodu, pasować, piłować od spodu, pasować, aż się ładnie zejdzie bez schodków i wystarczy tylko klejem zapuścić. Wiadomo, że nie wszędzie się da idealnie wyprowadzić, ale takie wcześniejsze przygotowanie pozwala na ograniczenie obróbki powierzchni do minimum. Ale co ja tu takie truizmy tu będę głosił :glupek:

 

Odnośnie merytoryki się nie wypowiem, bo nie skupiam się na niej aż tak bardzo - a zwłaszcza jeśli miałbym przeryć 1/3 modelu, żeby poprawić linie paneli. Z takimi błędami mogę żyć, jeśli reszta jest na akceptowalnym przeze mnie poziomie 😉 

Edytowane przez Wojtu204
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

np nity na dole nie znikają, poprawili a właściwie zrobili kanał wlotowy do chłodnicy itp.

 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
46 minut temu, mirage3 napisał:

W to wgłębienie coś wchodzi np. ściana ogniowa, wręga czy to jakaś zapowiedź przeszczepów pod Alisona ?

Podejrzewam to drugie, tylko nie Allisona, a Packarda Merlina wink4.

Edytowane przez barszczo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Qz9 napisał:

A nawet obejrzeć to cudo w Bytomiu. Cena nie jest największym problemem tego modelu.

A co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.