Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Qz9 napisał:

Mydło

Ale w kostce czy w płynie?:szczerbol:

Jak w płynie to faktycznie klęska. A jak ten model Techmodu ma się do modelu z Fly? Techmodu lepszy pomimo tego mydła? Mocno rozważam zakup któregoś. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techmod popełnił Friedrichshafena 15 lat temu i Balilla, poza cz.3D, wydaje się być w tej samej technologii. Patrząc na zdjecia. To nie jest Tamiya, ale tamten F-33 jest całkiem dobrym zestawem. Mam w wersji dla Marivoxa i nie nazwałbym tego mydłem. Ot solidny shortrun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, letalin napisał:

Techmod popełnił Friedrichshafena 15 lat temu i Balilla, poza cz.3D, wydaje się być w tej samej technologii. Patrząc na zdjecia. To nie jest Tamiya, ale tamten F-33 jest całkiem dobrym zestawem. Mam w wersji dla Marivoxa i nie nazwałbym tego mydłem. Ot solidny shortrun.


Sęk w tym, że nie wiem jak wygląda to w kwestii F-33, ale o Balilli powiedziano mi, że jest z metalowych form.

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
5 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:


Sęk w tym, że nie wiem jak wygląda to w kwestii F-33, ale o Balilli powiedziano mi, że jest z metalowych form.

 Nieważne z jakich, skrzydlo z żywicy karayi jest ostre i ma ładnie zrobione żebra. Tutaj jest wszystko jakby rozmyte,  żadne żeberko nie jest wyraźnie zaznaczone. Wszystkie żaluzje na oslonach silnika też ledwo co widać. Wszytko mają ratować dwie paczki drukowanych elementów z ktorych polowa to okucia linek- nie wiem czy to dobry pomysł. Niestety finalny model niewiele na plus sie różni od półproduktu, który widziałem dwa lata temu. Duży pluś za drukowane koła szprychowe-mam nadzieje, że utrzymają model bez problemu.  Za ta cenę, dziękuję, żywica Karayi jest IMHO lepszym wyborem, również ze względu na malowania. Pytałem na stoisku w Bytomiu, nie planują na razie  pudelka z polskimi malowaniami.

@lord_kartonFLY nie robi Balilli, robi SVA-5, 9 i 10

Edytowane przez Qz9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, caughtinthemiddle napisał:


Ile własnych opracowań samolotów wielosilnikowych wydał przez ponad 30 lat swego istnienia Eduard?

 

Poza 110-tką nie kojarzę. A co? Nie wolno liczyć na zmianę modus operandi skoro już się biorą za Włochów zamiast przepakowywać Hasegawę jak to drzewiej bywało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, AchtungCancer napisał:

 

Poza 110-tką nie kojarzę. A co? Nie wolno liczyć na zmianę modus operandi skoro już się biorą za Włochów zamiast przepakowywać Hasegawę jak to drzewiej bywało?


Wszystko można, tylko realny przerób tam jest taki, że daj Boże by oni te Macchi do końca dekady zdołali zrobić (przypominam, że do skończenia jest rodzina P-51, dalej mowa była o P-40 i to zdaje się łącznie z protoplastami, Ju 87, MiG-15, Hurricane... - a to tylko te, które pamiętam, a ani specjalnie mi się nie chce śledzić, co tam znów zapowiada albo czego wydania nie wyklucza  kniaź, ani mnie specjalnie interesuje 1/48...), a priorytetem były i są [głównie drugowojenne] myśliwce, co zresztą jest zrozumiałe biorąc pod uwagę tak potencjał sprzedażowy, jak i koszt opracowania i produkcji modelu bombowca. Tym bardziej włoskiego.
Co do Hasegawy, zauważ, że od dłuższego czasu pojawia się w pudełkach Edkach dużo rzadziej niż w przeszłości.  Niektórych powodów tego stanu rzeczy się domyślam (podstawowe to różne zmiany w polityce sprzedażowej Hasegawy i nieprzewidywalne, bo nie anonsowane przedwcześnie działania wydawnicze Hobby 2000), ale niewykluczone, że są też inne (nie wiem np. czy Eduard sam sobie ściągał wypraski czy podłączał się do transportów lokalnego importera - jeśli to drugie, to o ile mi wiadomo tenże ostatni zamawia dużo mniej i rzadziej niż kiedyś, więc i okazji do wspólnego działania i tym samym redukcji czynnika transportowego jest mniej)

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, caughtinthemiddle napisał:

(przypominam, że do skończenia jest rodzina P-51, dalej mowa była o P-40 i to zdaje się łącznie z protoplastami, Ju 87, MiG-15, Hurricane... - a to tylko te, które pamiętam, a ani specjalnie mi się nie chce śledzić, co tam znów zapowiada albo czego wydania nie wyklucza  kniaź, ani mnie specjalnie interesuje 1/48...)

Dokładnie, a jeszcze nie skończyli rodziny Bf 109 G-K (ostatnio pojawiła się wersja K ale brakuje dwumiejscowej  G-12) a Zero napoczęli, są A6M2, M3 i Rufe... Samych wersji A6M5 będzie sporo plus dwumiejscowe kurierskie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RogerM napisał:

Dokładnie, a jeszcze nie skończyli rodziny Bf 109 G-K (ostatnio pojawiła się wersja K ale brakuje dwumiejscowej  G-12) a Zero napoczęli, są A6M2, M3 i Rufe... Samych wersji A6M5 będzie sporo plus dwumiejscowe kurierskie itp.

Ha HA ! samych dwumiejscowych obiecali 3 warianty plus Avie. Zero miało być 22 warianty z ich wyliczanki - na razie zahamowało całkowicie. Co do kucyków to dopiero zaczynają B/C - tam jeszcze będzie kadłub dla wersji rozpoznawczej jak zrobili z D. Pokazali rendery komór podwozia dla kucyków A a tam dalsza zabawa bo i kadłuby co najmniej 2 a i skrzydła tez różne dla podstawowych wersji myśliwskiej i szturmowej. Starannie nie wspomnieliście jeszce o Stukasie,który tuż tuż za rogiem a gdzie jeszcze obiecane Mig-21F13? a jeszcze w międzyczasie wszystko będzie skalowane do 1/72 :D

 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta wiedza, że Stukas jest "tuż za rogiem" i od razu drugie pytanie - jaka wersja??? No widzisz, twoja analiza zapowiedzi Eduarda jest dosyć głęboka co tylko potwierdza, że chłopaki z Eduarda są mocno zapracowani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.