Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może potwierdzić, że w zamierzchłych czasach można było nabyć dwupaka Łosia?. Niby była taka edycja w większym pudełku z dwoma kompletami. Ja osobiście  z niczym takim się  nie spotkałem ale ........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym większym pudełku to były dwa woreczki z wypraskami ułożone obok siebie co mogło wydawać się na dwupak, ale nim nie było. Może o to chodziło. Bo później pudełko zmniejszyli, ale było trochę grubsze i mieściło wszystko "piętrowo" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artek82 napisał:

później pudełko zmniejszyli, ale było trochę grubsze i mieściło wszystko "piętrowo" 

Dzięki za info :super:. Mam dwa Łosie: jednego tu pokazanego w "kwadratowym " pudełku i drugiego w pudełku odrobinę bardziej prostokątnym (rocznik bodajże 83) ale jest zbyt mało prostokątne by zmieścić ramki ułożone obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, abtb napisał:

ale jest zbyt mało prostokątne by zmieścić ramki ułożone obok siebie.

Na 100% się zmieściły. Pamiętam jak tato przyniósł pierwszego z CSH w takim pudełku i po otwarciu była taka konfiguracja. Kilka dobrych lat temu kupiłem sobie takiego samego i identyczne ułożenie było w środku, także ten... jak uda mi się dostać do moich żelaznych zapasów to pstryknę foto aby nie było że tylko gadam 😛 

Edytowane przez Artek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością jeszcze ktoś za projekt racjonalizatorski odnośnie zmniejszenia zużycia kartonu dostał nagrodę albo nawet medal ,, zasłużony dla pracy, Całe szczęście, że nie wpadli na pomysł oszczędności plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 17:38, cdarek napisał:

z pewnością jeszcze ktoś za projekt racjonalizatorski odnośnie zmniejszenia zużycia kartonu dostał nagrodę albo nawet medal ,, zasłużony dla pracy, Całe szczęście, że nie wpadli na pomysł oszczędności plastiku.

Takie oszczędności na kartonie mają sens. 

Matchbox wycofał się z pakowania w dwuczęściowe pudełka właśnie z powodów dbania o wydatki. 

Każdy grosz oszczędzony na opakowaniach, których produkowano setki tysięcy, dawał wymierne zyski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, też nigdy takiego nie widziałem. Może to jakaś wersja exportowa ( ale chyba nie, bo instrukcja jest po polsku)? albo krótkoseryjny pakowacz?

Edytowane przez hamp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki za taką kolekcję👍

A mógłby Kolega napisać w kilku słowach jak to się zaczęło? I co napędza taki "odchył" od normy, no bo raczej wątpię żeby chociaż jeden z tych modeli doczekał się wyciecia z ramek, kleju, spachli i trochę farby.

Edytowane przez jmx62
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@jmx62 pierwszy jaki nabyłem za dzieciaka to był Ju87, a obecnie kupuje to co było po za moim zasięgiem 😉 ot fanaberia - bo mogę 😉

i z racji posiadanie swojej jaskini stwierdziłem że dlaczego nie? można sobie zrobić z takiej kolekcji dekorację 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.