Skocz do zawartości

Wyciszenie kompresora


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam pomysłu jak wyciszyć kompresor, abym mógł malować wieczorami i w nocy. Od razu dodam, że nie mam pieniędzy na kupno kompresora lodówkowego. Chodziło mi po głowie zrobienie jakiegoś pojemnika, w które bym mógł wsadzić kompresor. Musiałbym w takim pojemniku wyciąć otwory na przewody. Wpadł mi w oko pojemnik termoizolacyjny taki ja np tu:

https://sklep.technica.pl/pojemniki-termoizolacyjne/pojemnik-termoizolacyjny-gn-1-1-technica-silver-line?gclid=Cj0KCQjwmpb0BRCBARIsAG7y4zbxA4v3qSoHXvyQzdDhXS_zvHdpaucbZEWWoJbNRHOmObEA6J7Md1caAiLsEALw_wcB

Pytanie tylko, czy kompresor w takim pojemniku się nie zagotuje. Jak macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie je poznam. Kombinuję w ten sposób ponieważ mam w domy małe dziecko i mogę coś zrobić tylko jak synek śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bartas89 napisał:

Cześć. Szukam pomysłu jak wyciszyć kompresor, abym mógł malować wieczorami i w nocy. Od razu dodam, że nie mam pieniędzy na kupno kompresora lodówkowego. Chodziło mi po głowie zrobienie jakiegoś pojemnika, w które bym mógł wsadzić kompresor. Musiałbym w takim pojemniku wyciąć otwory na przewody. Wpadł mi w oko pojemnik termoizolacyjny taki ja np tu:

https://sklep.technica.pl/pojemniki-termoizolacyjne/pojemnik-termoizolacyjny-gn-1-1-technica-silver-line?gclid=Cj0KCQjwmpb0BRCBARIsAG7y4zbxA4v3qSoHXvyQzdDhXS_zvHdpaucbZEWWoJbNRHOmObEA6J7Md1caAiLsEALw_wcB

Pytanie tylko, czy kompresor w takim pojemniku się nie zagotuje. Jak macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie je poznam. Kombinuję w ten sposób ponieważ mam w domy małe dziecko i mogę coś zrobić tylko jak synek śpi.

Panie, a nie wolisz sobie po prostu sam zrobić lodówkowego zamiast go kupować? Cały urok lodówkowca to jego żenująco niska cena przy samodzielnej robocie, mi wyszło mniej niż 200 pln z wszystkimi częściami, robiłem wg tej instrukcji:

https://majsterkowo.pl/kompresor-do-aerografu/

 

Najwięcej roboty było z zamówieniem części. No i ok, jest paskudny ale za to cichy, tani i robi robotę.

 

20180720_130700.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie wyciszysz bo taki tłokowy ci się zagotuje. Musiałbyś miec jakąś skrzynię z wytłumieniem, redukcja drgań i labiryntem tłumiącym dżwięk + nawiew zimnego powietrza do srodka zrobienie tego będzie kosztowć więcej niż kupno od Kolegi który sprzedaje profesjonalnie zrobione kompresory do malowania zbudowane na agregatach od lodówek - 550 zeta jesli dobrze pamiętam w wątku obok. Tego sie nie da tanio zrobić a trwałość takie przeróbki tez wiele do życzenia pozostawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj ,zamów zaklep sobie u niego -ADAMKA 1003-mniejszy powiedzmy max do 6L.Myślę,że z czasem coś będzie mieć a na razie jakoś trzeba przeczekać.Do tego czasu odłożyć trochę kaski .Ale są z tego co widzę dostępne max 6L.

image.thumb.jpeg.c25ce127d2824f4333e44186e717dff5.jpeg

 

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmowe są różne ale większość na systemie OF.Oil free czyli to samo co oferuje kompresorek made in Chrl.Małe i nie do dłuższej pracy.Poziom hałasu taki sam .Z olejowych Komercyjnych ceny są koło 1000 albo ciut więcej1500? ale mają po 20lat ...eksploatacji ich stan ciężko stwierdzić czy popracują jakiś dłuższy czas czy też nie.Jaki stan zbiornika czy nie skorodowany czy sam kompresor dobrze pompuje i czy jest w dobrym stanie technicznym.Na allegro ktoś sprzedaje firmy JUN AIR ze zbiornikiem 25L ale sprężarka jest już napisał sprzedający jest jako niesprawna słaba i nie pracuje dobrze.Cena w licytacji to 90zł jest jeden chętny.Myślę,że w tej sytuacji wyroby Adamka i cena jaką oferuje za swoje sprzęty rozwalają system.Nie kupisz nic w tym przedziale co jest na bazie sprężarki olejowej chłodniczej.Albo Adamek albo czekanie raczej dłuugie na jakiś fant w dobrej cenie używany na allegro albo olx .Było czas temu trochę fajnych egzemplarzy ale trzeba się cały czas rozglądać i przeglądać te portale bo to,że się trafiają to fakt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Żaden tłokowy klekot czy to olejowy czy bez nie będzie na tyle cichy by w nocy spokojnie pracować...

jak wszyscy śpią to nawet lodówkowca słychać...tyle to brzęczenie jest akceptowalne...

pomyśl ewentualnie o powiększeniu zbiornika, będziesz miał większy zapas luftu, a jak układ szczelny to na  jakiś czas powinno wystarczyć...

A używka to zawsze loteria...te jun air-y  fajne ale patrząc na ceny wyjściowe, taki ,,słaby' to może być wtopa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielkie (stosunkowo) firmowe olejowce są chyba w odwrocie. Kiedyś oferowało to szereg firm, m in. Iwata. Dzisiaj, tłokowe chińczyki całkowicie zdominowały rynek i niewielkiego, fabrycznego olejowca trudno kupić. Ceny oczywiście i tak są wysokie. Zasadniczą jak dla mnie wadą "samoróbek" są ich spore wymiary. Jeśli kotoś dysponuje małym warsztatem, albo wręcz warsztatową wnęką to mały tłokowiec nie ma w zasadzie alternatywy, pomimo swoich ograniczeń. Jedyny olejowiec któy jako tako mołby zastąpić tłokowca pod względem wymiarów to taki sil-air:

https://www.air-craft.net/acatalog/Werther-Sil-Air-15A-Compressor-1.5L-Receiver-BLACK.html#SID=30

Jest wybitnie cichy a wymiarami niewiele większy od standardowego AS-186A. Oczywiście dużo cięższy. Ale ta cena... Grubo ponad 1000 PLN.
Ale się sprzedają! W sklepie z linku powyżej już kilkukrotnie obserwowałem, jak nowa dostawa zamieniała się w brak dostępności większości modeli po kilku tygodniach.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, HKK napisał:

 Zasadniczą jak dla mnie wadą "samoróbek" są ich spore wymiary. Jeśli kotoś dysponuje małym warsztatem, albo wręcz warsztatową wnęką to mały tłokowiec nie ma w zasadzie alternatywy, pomimo swoich ograniczeń.

No to zależy, ile kto potrzebuje powietrza.

Ja zmieściłem "lodówkowca" w starej obudowie komputerowej.

Fakt, zbiornik to gaśnica "tylko"2 litry, ale ja maluję tylko 1/72 i nigdy "wozducha" nie zabrakło.

Dodatkowo obudowa jeszcze wyciszyła kompresor, więc praktycznie go nie słychać.

I to wszystko za 200 PLN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, slawbo napisał:

Ja zmieściłem "lodówkowca" w starej obudowie komputerowej.

Fakt, zbiornik to gaśnica "tylko"2 litry, ale ja maluję tylko 1/72 i nigdy "wozducha" nie zabrakło.

Dodatkowo obudowa jeszcze wyciszyła kompresor, więc praktycznie go nie słychać.

I to wszystko za 200 PLN.

Pewnie, że się da. W końcu ten kompresor z linku u mnie też nie ma żadnych kosmicznych rozwiązań. Mała sprężarka, mały zbiornik i tyle.
Ale zwykle jak ludzie robią sobie kompresor z lodówkowca to sprężarka jest nieco większa, zbiornik też i wychodzi spore bydlę. Nawet Adamek nie robi małych kompresorów.

A 200 PLN to pewnie kosztowały Cię części. Ja żeby sobie zrobić kompresor musiałbym odbyć kilka (dalekich) podróży do zaprzyjaźnionego warsztatu, bo w domu nie ma warunków i narzędzi. Jeśli do tych podróży dodam koszt mojej pracy, to wyjdzie mi grubo więcej. I wtedy 1000 PLN za nowy kompresor już nie wygląda tak źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jak małe kompresory Wam chodzi, ale tu babechy upchniete do obudowy po komputerze i jeszcze jest mijsce na podręczny magazyn. 

Konstrukcja Adamka 

U mnie jest pod biurkiem i nic nie słychać, wiatrak w wyciągu pracuje kilka razy głośniej. 

IMG_20190114_185738.jpg

IMG_20190114_191609.jpg

Edytowane przez Bartosz.B
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.