Skocz do zawartości

Su-27, Hobby Boss, 1:48


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

Pojedyncze nity będę robił igłą krawiecką, zaś do prostych odcinków kupiłem nitowadło od RB.
Problem mam z odpowiednim wykonaniem tych nitów. Tak żeby równo ułożone, w jednakowej odległości od krawędzi.
Robicie jakiś szablon czy po prostu z ręki nitujecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem wziąłem się za doklejanie większych elementów.
Przykleiłem wloty powietrza, klapy i stery wysokości.

Nad wlotami będę musiał jeszcze trochę popracować. Łączenie nie jest jeszcze odpowiednio gładkie. Będę to jeszcze szpachlował.

obraz.thumb.png.7dd94008c67d8c7559cfd927eba82b50.png
obraz.png.f026277fc283510c792fd5963017307d.png
obraz.png.7b7457ca00dd29dd26dc0903387df978.png


I na koniec zdjęcie całości. Model jest tak duży, że ledwo złapałem go na bristolu:
obraz.png.bcd4ac5f1e16c919feb11a9b04ebcf57.png

Zamówiłem sobie nitownicę RB-production z kołkiem 0.65mm. Chciałem ją wykorzystać do odtworzenia paru zatartych nitów. Niestety nity z niej są zbyt gęste i teraz muszę znowu czekać aż przyleci mi sprzęt o z zębem co 1mm.

Stery kierunku zostawiam nie przyklejone. Pasują one nie najgorzej, a tak będzie mi prościej to pomalować.
Zaraz biorę się za montaż owiewki.

Edytowane przez Juffre
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myszaty

Kupiłem zwykły uchwyt w exito:
https://exito.sklep.pl/pl/p/RB-PRODUCTIONS-T0091-Uchwyt-do-nitowadla-Rivet-R/9055
 

Do tego kółka 0.55 i 0.65mm - ale tych już nie mają na stanie.

Zamówiłem też Rossie the Riveter z kółkiem 1mm
https://exito.sklep.pl/pl/p/Rosie-The-Riveter-1.0-mm-Nitowadlo-modelarskie/14220

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna aktualizacja. Zaszpachlowałem wloty powietrza.

obraz.png.d0742fc3525e3d0e88724164a0041870.png

W między czasie poprawiłem parę linii podziału. Wyszlifowałem drobne ryski.
Przyszła mi też nitowarka, więc w weekend odtworzę zatarte nity i model powoli będzie gotowy do położenia podkładu.

Mam do was pytanie o mocowanie owiewki. Docelowo owiewkę chce zrobić w pozycji otwartej.
Stałą część wiatrochronu chce przykleić za pomocą Ultra Glue od Ammo. Nie wiem jakim klejem przykleić część otwieraną:
obraz.png.b2dfcc29c60e12787447b21fda6e2238.png

W tym momencie jest już ona pomalowana, nie chce przez klejenie zepsuć farby. Mam jakiś klej do drewna od Pattex. Nada się do tego celu.
Drugie pytanie - kiedy najlepiej przykleić pylony od uzbrojenia? Przed czy po malowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zostawiłbym dość dużo pustych pylonów - powiesiłbym tylko R-27 (R albo ER) pod kadłubem i R-73 na stacjach 2 i 9. Dodatkowo może jakieś B8M1 na 3 i 8.

Ale takie pełne AA też spoko - cztery R-73 i cztery R-27 jak mówisz będzie w porządku.

Faktycznie rzadko się widuje Su-27 ze wszystkimi stacjami zajętymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Juffre napisał:

Problem jest taki, że zestawowe pylonu patrząc na nie od spodu nie prezentują się wybitnie :)
Założona rakieta ładnie zakryje te pylony.
Może faktycznie skuszę się na pełne obłożenie 🤔

Jest  to jakieś rozwiązanie. Wprawdzie bliższe tzw. pójściu na łatwiznę, ale jednak rozwiązanie. Dokleić podwieszenia zawsze można. Jednak namawiałbym ma podjęcie próby odwzorowania elementów pylonu. Wzbogaci się warsztat. Satysfakcja będzie większa, a dokleić można zawsze, gdyby się nie powiodło, jak zaznaczyłem wcześniej. Namawiam na podjęcie próby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu postanowiłem całkowicie obłożyć suczkę. Zamontuję co mam zgodnie z tą tabelką co wcześniej wysłałem.  Może w następnym się szarpnę na żywiczne pylony od Eduarda.

Przeszlifowałem niedoskonałości, które pokazał mi primer. Czym wyczyścić model z pyłu po szlifowaniu.
Psiknąć wodą z aerka i próbować to ścierać jakimś ręcznikiem papierowym czy lepiej to zrobić na sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobił na sucho pędzelkiem do makijażu - oczywiście nowym, nie takim z pudrów od żony 😉

Z wodą na sklejonym modelu trzeba uważać, potrafi się dostać w różne miejsca i na przykład potem zaparuje ci oszklenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej, wracam z tematem. 
W dzisiejszym odcinku zajmiemy się farbami Hataki.
Na początku tego warsztatu miałem spory problem z doborem farb. Po dyskusji postanowiłem wypróbować zestaw farba Hataki.
Do testów stają kolory z serii Orange:
C038 - Light Blue

C095 - Gris Bleu Clair
C328 - Pale Blue
image.png.fae3aa6e387535979ff81317e00c187b.png
 

Farby malowałem na hipsie, na który wcześniej nałożyłem czarny podkład. 

image.png.650f6bfa2f2b713db3c2e061974df864.png

Tak prezentują się wyniki malunków: 
image.png.0dc71ba81c6efe8d0a2e8209dccb079d.png

Numer 38 to zwykły szary kolor. Wydaje mi się że będzie odpowiedni do tego kamuflażu. 
Moje wątpliwości rodzą tutaj kolory 95 i 328. Różnica w barwie jest stosunkowo niewielka. Szczerze mówiąc nie wiem czy te kolory się super nadają. Wydaje mi się że różnica powinna być zauważalna.
image.png.93fd7975fafa8ded97cdadaaf02cabfe.png

Idąc za ciosem postanowiłem spróbować swoich sił w marmurku. Na zdjęciu widać marmurek robiony kolorem C038.
image.png.ecde836410f60e529ea8f4bf8f86fa5d.png

Efekt końcowy po zblendowaniu. W rzeczywistości powłowka jest bardziej zróżnicowana niż na zdjęciu.
image.png.0562e8d8ec60d14391eadbc9f00e0244.png

Ogólne wrażenia:
Farbami malowało mi się bardzo przyjemnie. Trzeba przyznać, że nie kryją mocno. Potrzeba sporo warstw aby na czarnym podkładzie otrzymać równomierną powłokę. Przy malowaniu marmurków jest jak najbardziej zaleta. Blendując szlaczki nie ma obawy, że jednym złym ruchem zakryjemy sobie całą robotę. 

Co uważacie na temat tych kolorów? Nadają się na ten dosyć charakterystyczny kamuflaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrze wymieszałeś? Te farby mają to do siebie, że są w butelce z kulką. A ta butelka ma mniej więcej taki przekrój:

farba.jpg.4157f1460f4183f0dec81c350cfd0587.jpg

Tam, gdzie na czerwono nie sięga kulka i zostaje nie rozmieszana gęsta farba z pigmentem. Zacząłem to mieszać i farba kryje mocniej i ma intensywniejszy kolor.  Ja mam akurat taki patent, że wstawiam przed malowaniem buteleczki do myjki ultradźwiękowej i ładnie mi tam na dnie miesza to gęste, ale możesz spróbować jakąś wykałaczką czy czymś to zruszyć, no i generalnie Hataczkę to trzeba z 4-5 minut telepać, żeby ładnie się rozmieszało.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.