Skocz do zawartości

Su-27, Hobby Boss, 1:48


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

Golenie są szare, wnęki możesz pomalować tym samym kolorem, natomiast pokrywy, jak najbardziej czerwone. Szary możesz zastosować jaki masz pod ręką z tym było różnie. Co do wlotów, jaki samolot robisz (numer i kolor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
14 godzin temu, smialus napisał:

Golenie są szare, wnęki możesz pomalować tym samym kolorem, natomiast pokrywy, jak najbardziej czerwone. Szary możesz zastosować jaki masz pod ręką z tym było różnie. Co do wlotów, jaki samolot robisz (numer i kolor)

Dzięki za podpowiedzi, mam H308 albo XF-19, 20.
Robię niebieską 14 - kalka z pudła

Edytowane przez Juffre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Mario napisał:

Ładny model będzie, skoro początek już wygląda super, kibicuje i podglądam, bo ja lubię radzieckie maszyny.

Dziękuję :) Staram się jak mogę. Ostatnio coraz bardziej mnie ciągnie do ruskich samlotów. 

3 minuty temu, smialus napisał:

Robisz samolot z Dorohowa z obwodu Twerskiego, więc wloty żółte, ewentualnie zinc chromate.

Dziękuję za odpowiedź :) Można wiedzieć skąd bierzesz tak precyzyjne informacje? Posiadasz jakąś monografię? 

 

Edytowane przez Juffre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim. Powoli posuwam się z budową modelu.

Zacząłem od dorobienia przewodów na podwoziu głównym

49890808298_09d68c23bf_b.jpg

Następnie pomalowałem koła. Użyłem Gunze C340 - Field Green
49891632827_903a74ec16_b.jpg

Do tego skompletowałem przednie podwozie. Tutaj natrafiłem na problem. Błotnik skonstruowany jest z dwóch elementów. Po jego sklejeniu nie ma możliwości założenia koła. Usunąłem więc trzpienie i nawierciłem otwory. Gdy całość będzie już pomalowana i pobrudzona zamontuję koło a w otwory wsadzę kawałek drutu.
49891322201_6ef8fd6ed1_b.jpg

Dodatkowo skleiłem wnęki przedniego podwozia i pomalowałem górną część kokpitu.

49891632922_7342b81c0f_b.jpg

49890808193_93f1715422_b.jpg


Cały czas zastanawiam się nad odpowiednimi farbami. Znalazłem bardzo ciekawe zdjęcie przepis na kolor kamuflażu:
obraz.png.8714af0a40a47ce3f94e89c6375f491b.png

Czy ktoś może potwierdzić czy takie barwy będą odpowiednie? Wydaje mi się że takie Flankery występowały w przyrodzie :)

W najbliższej przyszłości zamierzam wykorzystać takie kolory:

* wnętrza wlotów powietrza - C351 Zinc chromate
* wnętrze hamulca aerodynamicznego - C352 Chromate yellow primer
* podwozie - XF-19
* kamuflaż - jak na wyżej załączonym obrazku
Co sądzicie o takim doborze kolorów?
 

Edytowane przez Juffre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chiński Su-35, te kolory nie mają nic wspólnego z Su-27. Zdecyduj się na konkretne malowanie i na pewno coś się uda dobrać jak nie samodzielnie to tutaj na forum. MRP i kilka innych firm robi dedykowane kolory do różnych wariantów Flankera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Juffre napisał:

Czy ktoś może potwierdzić czy takie barwy będą odpowiednie?

Możesz stosować moją metodę: gdy mam problem z jakimiś kolorami, znajduję odpowiedni zestaw Hasegawy i zerkam do instrukcji. Hasa ma dość dobrze dobrane kolory w swoich modelach, może nie idealne, ale często jest to jakaś opcja.

2921_2_has01995_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotnisko Dorokhowo jako jednostka było rozformowane w 2009 roku. Więc, domyślam się że robisz stary samolot. A ponieważ odbyłem służbę w Armii Rosyjskiej to nie przywiązywał bym większej uwagi do 100%odpowiednich kolorów. Uwierzcie, malowali tym co było pod ręką. Lata 2000 były naprawdę ciężkie dla wojska rosyjskiego. Dwie wojny, oligarchowie, Bierezowski.. dobierz szary, błękitny i niebieski i będzie naprawdę dobrze.. Jedyny kolor który musi być taki sam to Serdiukowski " Bakłażan". 

Edytowane przez Apek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi na kolorystykę.
Chciałbym osiągnąć mniej więcej taką kolorystykę. Te kolory są przyjemnie nasycone: obraz.png.a3d90784f07d328ca5336fb47e4c473b.png

Do pudełkowego malowania Hobby Boss zaleca:
Niebieski - C-72
Szary - C73
Błękitny - C74 (taki mam odcień w kokpicie)
obraz.png.53ec722ddf1f82c16fd11d9eec7a69ae.png

Hasegawa z kolei:
Niebieski - H57 90% + H15 10%
Szary - H57
Błękitny - H67 80% + H57 20%
Mam już mętlik w głowie z tymi barwami.
Dodatkowo zastanawiam się nad kolorem klap we wlotach powietrza.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wierzysz instrukcjom, to możesz uwierzyć producentom, aczkolwiek nie wiem czy na pewno MRP dobrał odpowiednie kolory, bo u nich to różnie z tym bywa.
Według producenta to są kolory do takiej maszyny:

V0beS1b-1600x1600.jpg

image.png.bf383368f94027afb031ad0744ef7328.pngimage.png.2f6b8e629262defb534f7a3c37ec7ac2.pngimage.png.0c8abfe7b467ecd7479d14c9e9bd3c7e.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Solo napisał:

A widziałeś model pomalowany farbami MRP?

 

1 godzinę temu, Juffre napisał:

W sumie też nie :) Zostanę królikiem doświadczalnym

nie wynika z tych wypowiedzi, że chodzi o TEN model

Te prezentowane na linkach kolory to były trafione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o kolorach Su-27. Mam w domu kolory do Su-35 które moim zdaniem są nietrafione, zbyt blade. Możliwe że na gotowym modelu z blackbasingiem będą wyglądać bliżej prawdziwym kolorom Su, ale na moje niewprawne oko nie wygląda to najlepiej. Tak więc nie ufam ich kolorom dla Su-27, choć naturalnie pewności nie mogę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok. Może zbyt szybko odpisałem, bo odniosłem wrażenie, że nie widzieliście pomalowanego modelu farbami MRP.

W rosyjskich samolotach jak APEK napisał może być rożnie. szczególnie w latach '95 - '05. Farby te dodatkowo płowiały więc i efekt może być wręcz zadziwiający. Myślę, że nie ma się co skupiać na dokładnej kolorystyce a raczej na efektach zużycia i starzenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.