Skocz do zawartości

Dewoitine D 520 Hasegawa 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Model Hasegawy prawie prosto z pudła.Prawie bo dałem tablicę Yahu i pasy pilota w kabinie.Kalkomanie to zbieranina.Na zdjęciach widać lekkie prześwity po osłoną kabiny ale chyba jestem ślepy bo na modelu ich nie widzę.Czas na okulary.Zapraszam :pif:

HiQ0lS3l.jpgQZM1Dgvl.jpg0FakRqIl.jpgHzEsySul.jpgr0SQRuwl.jpg2W5ZcDSl.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny :brawo:

Bardzo ładnie zmalowany. Ładnie dobrane kolory.

Fotki też udane.  Piata fotka  chyba jest najlepsza i pokazuje cały urok tej "renówki"

Brawo Ty.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny. Przed ostatnie zdjęcie wygląda świetnie i z jeszcze większą chęcią kupię sobie jakiegoś francuza. Szczerze gratuluję :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za komentarze. :super:Tak naprawdę to galerii miało nie być.Po prawdzie miał być" Włoch" ale wyszedł "Francuz" ale może to będzie powód żeby jeszcze jednego zrobić.

14 godzin temu, kapsel napisał:

jeszcze większą chęcią kupię sobie jakiegoś francuza.

Bardzo ciekawy temat . Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, GreGG24 napisał:

Planuję też wkrótce się zabrać za niego, ale będzie z czarnymi krzyżami na białym tle :)

Czyli "Bułgar" z RS-a.Też zrobiłem takiego.Z białymi czy żółtymi końcówkami skrzydeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, GreGG24 napisał:

Model z Hasegawy, kalkomanie ze Smera, malowanie z żółtymi końcówkami skrzydeł.

https://www.mojehobby.pl/products/Dewoitine-D-520.html#gallery_start

Ciekawe.Też robiłem "Bułgara białe 14" ale na zdjęciach które znalazłem miał białe końcówki skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xmen napisał:

Ciekawe.Też robiłem "Bułgara białe 14" ale na zdjęciach które znalazłem miał białe końcówki skrzydeł.

Poczytałem sobie trochę w sieci, wygląda na to, że część modelarzy optuje za białym, a część za żółtym. Na zdjęciach są dość jasne, ale generalnie oznaczenia szybkiej identyfikacji na froncie wschodnim były żółte. Samoloty zostały na pewno dostarczone w schemacie RLM 74/75/76 z zygzakami w RLM 74, ale bez oznaczeń szybkiej identyfikacji dla Ostfront. Miały za to w większości pełne kody radiowe, ponieważ pochodziły z niemieckich jednostek szkolnych, które przejęły D-520 po zajęciu Vichy. Zatem na pewno litery kodowe były przemalowane na miejscu w Bułgarii (lotnisko Karlovo), ale raczej przy użyciu niemieckich farb, bo schemat kamuflażu został zachowany. Bułgarskie Bf-109 również nosiły pasy szybkiej identyfikacji, i tu wątpliwości co do tego, że były żółte, jest dużo mniej, choć na zdjęciach wygląda to podobnie, jak w przypadku D-520. Skłaniam się raczej ku opcji żółtej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GreGG24 napisał:

Skłaniam się raczej ku opcji żółtej.

Spoko.Pytam bo temat dla mnie bardzo ciekawy.

 

6 minut temu, GreGG24 napisał:

Samoloty zostały na pewno dostarczone w schemacie RLM 74/75/76 z zygzakami w RLM 74, ale bez oznaczeń szybkiej identyfikacji dla Ostfront

To się zgadza.

 

8 minut temu, GreGG24 napisał:

Miały za to w większości pełne kody radiowe, ponieważ pochodziły z niemieckich jednostek szkolnych, które przejęły D-520 po zajęciu Vichy.

Z tego co ja się dowiedziałem to były to samoloty wyprodukowane specjalnie do Bułgarów.Tyle tylko że Niemcy wymogli na Bułgarach że będą się szkolić na tych wyprodukowanych dla nich samolotach i nie udostępnili im swoich maszyn szkoleniowych.

 

9 minut temu, GreGG24 napisał:

Na zdjęciach są dość jasne, ale generalnie oznaczenia szybkiej identyfikacji na froncie wschodnim były żółte.

Tak a najbardziej znane zdjęcie "białej 14" jest datowane na 1944 rok już po przejściu Bułgarów na stronę aliantów.Zmieniono też kolor pasów na biały.

To tyle co się dowiedziałem jak robiłem swojego"Bułgara"

Działaj waść i czekam na galerię.:kawa:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest. Znów do przodu :-).

Pokombinuj z odejściem od schematyzmu (np zmiana retro preszajdingu na blackbasing) i kilkoma innymi drobnymi trikami - jak wspomniane spiłowanie opon i np dodanie im kurzu. Czasowo nie będzie dłużej w sposób odczuwalny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny, ten samolot ma taki rasowy kształt,

ale mam pytanie odnośnie plam kamuflażu (tez go mam w magazynku z blachami parta):

czy w tej skali (modelu) powinny być takie miękkie przejścia, czy raczej bardziej odcinać plamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikolaj75 napisał:

Pokombinuj z odejściem od schematyzmu (np zmiana retro preszajdingu na blackbasing) i kilkoma innymi drobnymi trikami - jak wspomniane spiłowanie opon i np dodanie im kurzu.

Drogi Mikołaju preszajdingu tu nie zastosowałem.Cały model pokryłem czarnym podkładem Gunze.Dlatego między innymi dół wyszedł taki ciemny.Po nałożeniu "łosia" delikatnie przeciągnąłem linie clearem od AK.Cały czas próbuję czegoś nowego.

 

Godzinę temu, myszaty napisał:

czy w tej skali (modelu) powinny być takie miękkie przejścia, czy raczej bardziej odcinać plamy?

Prawdę mówiąc nie wiem.Jak przeglądałem zdjęcia w sieci to były i tak i tak.Mam zrobionego D-520 z HB gdzie zrobiłem mocne odcięcia kolorów i dziwnie wygląda.Teraz postanowiłem zrobić to inaczej a czy dobrze nie mi to oceniać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, myszaty napisał:

No właśnie,

te francuskie kolory dla mnie są takie zbyt ,,żywe",

a jeszcze jak się zrobi wyraźne granice to taki jakby zbyt ,,kontrastowy"....ten kamuflaż.

 

W modelu musisz wziąć poprawkę na zdjęcia a realu to francuskie samoloty były malowane chyba najbardziej "na luzie" .Każdy inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, myszaty napisał:

to wiem, mam takiego z mistercrafta pomalowanego hatakami

Hataka w zestawie do "francuzów" ma kolory delikatnie mówiąc takie sobie.Zielony jest na 99% za jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.