Skocz do zawartości

Drużyna Okrutnej [resin girls 1:35]


M.A.V.

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę wprowadzenia - figurki będą stanowiły załogę transportera opancerzonego Achzarit .

Tak więc teoretycznie klimaty IDF ale figurki nie są dedykowane, więc będzie lekko SF, choć będę się starał trzymać koszernych realiów. Dziewczyny zostały kupione na ebay'u , więc mają 100% azjatycki rodowód. Jakość ciężko mi ocenić bo pierwszy raz zakupiłem żywiczne figurki, ale detal mają porównywalny do BlackDoga którego miałem w ręku.  

Warsztat zakładam w celach konsultacyjno-pomocowych :szczerbol:  

To mój debiut w figurkach i w tak dużej gabarytowo żywicy (do tej pory dłubałem w tym materiale tylko drobne elementy wydane jako dodatki do modeli) - tak więc wszelkie komentarze pozytywne/negatywne oraz wszelakie doradztwo bardzo mile widziane :piwo:

Na razie to tyle, na koniec mała prezentacja bohaterek tego warsztatu (stan "pudełkowy"  vs  grafika "reklamowa") :

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mandrivecs napisał:

Dla mnie zdecydowanie nr 2

plany co do niej są takie, że nastąpi zamiana tej czapeczki na hełmofon od tamiyowskiego załoganta Merkavy - ale jeszcze nie wiem jak ze spasowaniem będzie bo najpierw muszę przeprowadzić trepanację i z tego hełmu jego głowiznę proxxonem wyskrobać :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mały update bo drużyna już w komplecie....

czyli sierżant Szira ( שירה ) i jej oddział : Lea ( לאה ) , Ziwa ( זיוה ) , Rachel ( רחל ) , Pnina ( פנינה ) i Ofra ( עפרה )

Dziewczyny potraktowane białym surfacerem 1500 od Gunze - pierwszy raz używałem mazidła o tak wysokiej numeracji, ale wyczytałem iż 1500 najlepsze do figurek. Rozcieńczyłem tylko 1:1 lecz i tak wyszło straszne mleko. W kilku miejscach wyszły niedoróbki ze szlifowania ale to będę jeszcze poprawiał.

IMG_8064o.JPG

IMG_8067o.JPG

 

EDIT --------------------------

Mam jeszcze pytanko jak zaradzić problemowi zwichrowanej lufy karabinowej ?   Strasznie cienka jest i lekko ucieka w prawo (najbardziej razi oczy gdy się patrzy z góry), okazuje się że żywica dużo bardziej giętka niż plastik ale nie chciałbym ułamać bo pieroństwo delikatne.  

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniołki MAViego ? Nawiązując do starego jak świat tekstu na podryw to powiem tak: podobają mi się, więc nie spier...nicz tego ? Aha i nie baw się miliputem tak jak Szydercza Gała ze swoim bykiem :oops:

A propos lufy to czytałem gdzieś, że żywica pod wpływem temperatury robi się bardziej plastyczna więc może spróbuj zgłębić temat w tym kierunku bo pewności nie mam, a i doświadczenie z żywicą niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mandrivecs napisał:

Zgadza się. Karabin wykąp we wrzątku i delikatnie formuj! 

A nie "rozpłynie" się od takiej temperatury?  :hmmm:   Spróbuje najpierw w gorącej wodzie kawałek bibuły namoczyć i docisnąć. 

Ja już tą lufę lekko prostowałem wcześniej "ręcznie" przy sklejaniu, ale widzę że po podkładzie znów wróciła do stanu wcześniejszego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie. Szklanka wrzuntku ? , koniec karabinu na kilka sekund do wody i wyjmij, przytrzymaj we właściwej pozycji do ostygnięcia.

Tej siedzącej po turecku Marusi jakoś prawa ręka uciekła w górę, taki był plan?

 

Edytowane przez kryspacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kryspacz napisał:

Nic się nie stanie. Szklanka wrzuntku ? , koniec karabinu na kilka sekund do wody i wyjmij, przytrzymaj we właściwej pozycji do ostygnięcia.

 

Dokładnie tak, a jeśli się ni zmieści to do wanny gada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki waszmościom  :piwo:

To panienka zaliczy upojne chwile w piekielnej saunie  :diabel:   Miałem obawy o karabin w wysokiej temp, bo jak pójdzie na straty to nie mam za bardzo nic w zamian co jej dać i musiałbym coś pokombinować...

17 minut temu, kryspacz napisał:

Tej siedzącej po turecku Marusi jakoś prawa ręka uciekła w górę, taki był plan?

Tak jest :super:    będzie sięgała albo po butle z wodą bo mam kilka sztuk Mengowych flaszek, albo opierała rękę na jakimś elemencie na pancerzu transportera, ale to się jeszcze zobaczy bo nic nie spasowywałem na milimetry - konserwa jeszcze niestety nie ruszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, M.A.V. napisał:

Dzięki waszmościom  :piwo:

To panienka zaliczy upojne chwile w piekielnej saunie  :diabel:   Miałem obawy o karabin w wysokiej temp, bo jak pójdzie na straty to nie mam za bardzo nic w zamian co jej dać i musiałbym coś pokombinować...

Tak jest :super:    będzie sięgała albo po butle z wodą bo mam kilka sztuk Mengowych flaszek, albo opierała rękę na jakimś elemencie na pancerzu transportera, ale to się jeszcze zobaczy bo nic nie spasowywałem na milimetry - konserwa jeszcze niestety nie ruszona.

Ludzie woda wrzątek to przeżytek.Używajcie Hair dryier.Poręczne i na szybko.Sam używam po przeczytaniu w ulotce w popiersiach Young Miniatures.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam tak od paru lat i modelujesz żywicę.Wierz mi 100 st. nie potrzeba do podprostowania elementu.A i żeby nie było nie dmuchasz na element .który trzymasz w ręku ale przytrzymujesz w czymś aby faktycznie podmuch nie poparzył łapki.Pińceta albo klamerka drzewniana.A element najlepiej na wykałaczce osadzić.

Edytowane przez push-up78
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2020 o 20:48, M.A.V. napisał:

Mam jeszcze pytanko jak zaradzić problemowi zwichrowanej lufy karabinowej ?   Strasznie cienka jest i lekko ucieka w prawo (najbardziej razi oczy gdy się patrzy z góry), okazuje się że żywica dużo bardziej giętka niż plastik ale nie chciałbym ułamać bo pieroństwo delikatne.  

Zawsze możesz ją uciąć w wygodnym dla ciebie miejscu i zastąpić igłą lekarską - będzie prosta, nie ułamie się i nie trzeba będzie nawiercać

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z igłą byłoby ciężko bo musiałaby być lilipucia - karabin ma może z 1mm grubości (kolba ma 1,5) i nie odważył bym się go nawiercać. 

W weekend spróbuje zadziałać temperaturą - na razie moce przerobowe skierowałem do stoczni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jawkers napisał:

Zmierz lufę, mam igły 0,4mm. Długie na ok 16mm.

To by nawet pasowało, nie mam suwmiarki elektro ale na zwykłej wychodzi między 0,4-0,5.....     jak nie wyjdzie metoda cieplna to pójdę tą drogą :super:

EDIT -------------------------

takie igły to gdzieś w aptece do dostania?   

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ja dostałem strzykawki 0,2ml z iglami 0,4mm, od weterynarza. Może tam zapytaj, a jak nie to prześlę Ci taką.

Edit.

Na opakowaniu jest napisane "insuline". Więc może w aptece jak zapytasz o strzykawki insulinowe lub do insuliny to takie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cayman napisał:

Igły 0,4 dostaniesz w aptece.

podziękował   :piwo:

 

mały update że "niby coś robię"  :haha:

Przedstawiam  bardzo roboczą przymiarka do dioramy w której będą figurki - to jest już chyba 4 wersja koncepcyjna, ale najbardziej mi się spodobała i będzie pewnie docelowa.

Dwaj główni aktorzy: izraelska Achzarit (czyli po naszemu "Okrutna") ze swoją nadobną załogą + egipski Abu Zaabal  (będzie albo porzucony, albo wrak)

Jak widać z pojazdów same kadłuby i wszystko połapane na ślinę, byleby jakoś było do fotki oraz by złapać gabaryty całości i jeszcze conieco przemyśleć...

9.JPG

9b.JPG

10.JPG

EDIT ------------------

Na tej ostatniej fotce dobrze widać tą zwichrowaną lufę - ale to się będę nią zajmował dopiero w weekend na spokojnie

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.