Skocz do zawartości

F-14 D Tomcat 1/72 G.W.H


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, spiton napisał:

Rymulus, widze, że rozwijasz się w swoim szaleństwie ,-)) Detaliki sliczne !!

Dziękuję, staram się jak mogę popadać w szaleństwo.:)

19 godzin temu, Woit napisał:

Vulcana wstawisz od Mastera czy sam sobie go wydłubiesz?

Myślałem, że zrobię go sam. Teraz jednak gdy sobie obejrzałem to co proponuje Master stwierdzam, że warto zainwestować w te lufy bo sam takich nie zrobię. Z dodatków będzie też rurka pitota i zdecydowałem się ostatecznie na żywiczne fotele. Osobiście nie lubię robić foteli, a skoro są dostępne gotowe to skorzystam.

8 godzin temu, Usul napisał:

Jakbyś chciał zamawiać te kalki to chętnie podłączę się, żeby zoptymalizować wysyłkę ?

Dobra, zanotowałem. Jakby co to dam znać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Zrobiłem wnękę na elektronikę znajdującą się za kabiną pilotów. Pewnie zwrócicie uwagę, że górna część po włożeniu na miejsce jest lekko pofalowana. Kłopot jest w tym, że nie ma tam za wiele miejsca i sama skrzyneczka zapiera się o wannę kokpitu, która i tak jest zeszlifowana do granic możliwości aby zrobić nieco więcej miejsca. Na szczęście po sklejeniu tego razem cały element się wyprostuje. Po wklejeniu pozostanie tylko doszlifować wszystko na równo z kadłubem i dokleić paski z otworami imitującymi gniazda na śruby do zamykania pokrywy.

CqdErWA.jpg

muCfOhD.jpg


bTWowRj.jpg

29tqMtR.jpg


8ssAa2X.jpg


l9I9Yqw.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Marcin Witkowski napisał:

Odrobinę Cię zmartwię, ale owa wnęka powinna być usytuowana pod skosem. W rzeczywistości, sufit i podłoga, które są równoległe, lecą o jakieś 8-10 stopni w dół. 

Nie zmartwiłeś mnie, a raczej ucieszyłeś. Dobrze jest wiedzieć, że ktoś z wiedzą o Tomcatcie mnie pilnuje i pokazuje moje pomyłki.

Prawdę mówiąc, patrząc na zdjęcia wydawało mi się, że wnęka jest lekko pod skosem ale nie byłem pewny na 100% więc zrobiłem to tak jak wyżej pokazałem. Mogę tylko dodać, że półeczka po środku jest zamocowana pod niewielkim kątem, w jej przypadku nie miałem wątpliwości jak powinna być zamontowana.

Zacząłem więc wycinanki od nowa. Wnęka na elektronikę podejście drugie.

pkxNeMv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pochylenie wnęki wynika z faktu, że skrzynki z podzespołami elektronicznymi, które są elementami wymienianymi w całości, są dość pokaźne i schodzą właściwie do samego końca, do wręgi w osi kadłuba. Wyjęcie ich przy poziomym usytuowaniu wnęki nie byłoby możliwe ze względu na wznios powierzchni górnej wlotu ? 

Miło się ogląda taką robotę. Kibicuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 09:43, Marcin Witkowski napisał:

Łap, może pomoże.

Jak najbardziej się przyda. Jakbyś miał jeszcze zdjęcia luków działka na których byłoby widać dobrze konstrukcję tychże luków to byłbym wdzięczny za podesłanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas na aktualizację.

Zacznę od poczynionych zakupów. Korzystając z Waszych podpowiedzi dokupiłem fotele, pitota i lufy do wulkana.

Przy okazji zakupu żelastwa kupiłem również chwalony tu i tam klej miga Ultra Glue do elementów fototrawionych. Po próbie sklejenia kilku elementów fototrawionych mam kilka osobistych przemyśleń. Do przyklejenia płaskich blach do płaskich elementów to on może i się nadaje, natomiast sklejanie części, które choć trochę się ruszają to już nie za bardzo. No chyba, że ktoś jest w stanie, bez drgania ręki, przytrzymywać klejone elementy przez kilka godzin. Mam też wrażenie, że klej ten to nic innego jak zwykły wikol lub inny mu podobny klej do drewna. Żałuję teraz, że go kupiłem z drugiej zaś strony pewnie bym o nim myślał za każdym razem przy klejeniu blach.

Wracając do warsztatu. Skleiłem lufy vulkana. Nie jest to proste zadanie gdyż jest sporo elementów, które się jednocześnie ruszają, a próby klejenia go zgodnie z instrukcją kończyły się na nierównych lufach i ogólnym poskręcaniu działka. Niemniej po jakimś czasie udało mi się to w miarę poprawnie złożyć.

uNe4GLR.jpg

Zrobiłem już prawie na gotowo luk elektroniki. Prawie na gotowo bo nie wiem co mieści się w mniejszej części tego luku. Z pewnością idą tamtędy jakieś przewody ale ile ich tam jest i czy jest coś poza nimi to już dla mnie jest zagadką.

Mam nadzieję, że wygląd luku jest bliski oryginałowi bo nie widzi mi się tego wszystkiego wywalać i robić czwartej wersji.

rNv7QFQ.jpg


1Gr4M6P.jpg


cLpIDEq.jpg

Jest luk to musi być i klapa do jego zamknięcia. Pozostaje dodać do niej jeszcze 33 elementy i będzie gotowa.

pV493Rb.jpg


ZKEMz80.jpg

Jak już mamy luk i klapę to i wyposażenie by się zdało.

Pytanie do znawców tematu. Jaki kolor mają skrzynki z elektroniką. Na niektórych zdjęciach wyglądają na szare na innych znów na stalowe. Luk planuję pomalować na kolor Yellow Green XF-4 od Tamiy.

b7U9jjD.jpg

Tak prezentuje się całość na obecnym etapie.

jcCO9I5.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woit podrzucił mi zdjęcia pokazujące lepiej wygląd mniejszej części luku, dzięki. Dzięki temu mam zapełnioną już całą sekcję elektroniki.

Element ten już dorobiłem, wykończyłem także skrzyneczki doginając i docinając druciki, a także klapę zamykająca luk dodając śruby zamykające.

Cała sekcja jest już gotowa do lakierowania.

3qQNrkJ.jpg


Y1E3uSg.jpg


2FgbJ4H.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcin Witkowski napisał:

Spróbuj może jeszcze na sam koniec odchudzić nieco pokrywę. Przy całym misternie skombinowanym wnętrzu wnęki i ładnym żebrowaniu pokrywy, jej blacha wygląda nieco zbyt pancernie. Fajnie idzie! Kibicuję :)

Cenna uwaga, a odchudzić da się ją bez problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna bryła wnęki działka jest już zrobiona, co pokazałem powyżej, więc ostatnie dwa wieczory poświęciłem na zrobienie lokatora tego luku. Tak powstała moja miniatura Vulcana.

Jak na tą skalę to wyszedł mi całkiem nieźle.

uaxQJkN.jpg


u4u7pFy.jpg


pljpmoX.jpg


yB6sWI4.jpg

Tego samego nie mogę powiedzieć o prowadnicy doprowadzającej amunicję. Moja wersja odbiega raczej mocno, lub jak kto woli jest mocno uproszczona w stosunku do oryginału. W Tomcatcie prowadnica ta ma przestrzenny i skomplikowany kształt i w mojej ocenie jest prawie niemożliwe wykonanie jej w skali 1/72.

w1zlV6s.jpg


IIM7C4k.jpg

Na koniec przymiarka do luku.

i5qXC9t.jpg


7oHKX85.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo świata!. Jedno "ale" . Czy oś działka nie jest lekko skierowana w dół?. Mam wrażenie, że pociski "zawadzałyby" nieco o dolną cześć osłony wylotu. Może to kwestia zdjęcia, ale skoro oglądamy tak benedyktyńską robotę to zaczynamy się troszkę czepiać , stąd pozwoliłęm sobie na taką swoją uwagę :D. 

Gratuluję i zazdraszczam wytrwałości !  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Edelmann napisał:

Mistrzostwo świata!. Jedno "ale" . Czy oś działka nie jest lekko skierowana w dół?. Mam wrażenie, że pociski "zawadzałyby" nieco o dolną cześć osłony wylotu. Może to kwestia zdjęcia, ale skoro oglądamy tak benedyktyńską robotę to zaczynamy się troszkę czepiać , stąd pozwoliłęm sobie na taką swoją uwagę :D. 

Gratuluję i zazdraszczam wytrwałości !  

Rzeczywiście przy takim ułożeniu to by sobie rozstrzelał cały nos. Tak to wygląda gdyż działko jest w luku przymocowane tylko w celach poglądowych na to jak to mniej więcej będzie wyglądać za jakiś czas. Finalnie i tak nie będzie można tak go zamontować bo nad działkiem jeszcze będzie trochę elementów konstrukcyjnych komory więc siłą rzeczy będzie ono niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.