Skocz do zawartości

Junkers Ju-87B-2/K-2, MKLE, Airfix 1:72


GreGG24

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego Junkersa szykowałem się już od dawna, kalkomanie czeskiej firmy KORA zakupiłem chyba dwa lata temu w Bytomiu, jednak nie byłem pewny, który model Junkersa wybrać.

Ostatecznie zakupiłem model Airfixa i zaraz po zakupie, pomimo tego, że na półkach pietrzą się tuziny modeli czekających na swoją kolejkę, wziąłem go na warsztat. Model sklejało się bardzo przyjemnie, jednak z uwagi na dziwny podział konstrukcji modelu wymagał nieco dopasować i interwencji szpachlówki i papieru ściernego.

Model malowałem farbami Mr Hobby, mam własną selekcję kolorów odzwierciedlającą wczesne RLM 61/ 62/ 63 i bazujące na nich odcienie węgierskiej firmy Krayer. Po pomalowaniu model był cieniowany i łoszowany wyrobami AK Interactive oraz AMMO.

Wczesny węgierski kamuflaż wygląda bardzo atrakcyjnie, mam nadzieję, że model Junkersa w tym nietypowym malowaniu się spodoba.

IMG_9708.thumb.JPG.11e6f4d1206fca707c5ab95a1f8a89de.JPG

IMG_9710.thumb.JPG.f37485f9488fa63d53872d13adf789ca.JPG

IMG_9711.thumb.JPG.e6aba4c1b1fbeed4b44b104e226076d2.JPG

IMG_9709.thumb.JPG.6b312d2c624db379ba10bd75ba6272c5.JPG

IMG_9713.thumb.JPG.b4139f8a0e96d481f7f537669044e2f8.JPG

IMG_9712.thumb.JPG.8f3551b73046698e1726aeffb595e0ba.JPG

IMG_9707.thumb.JPG.6d1fec1a5e7804d1a80bad59900e73f3.JPG

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny.Wreszcie jakieś  ciekawe malowanie Stukasa.Przez przypadek zrobił się taki mini projekt  madziarski .Mój messerk i Twój  stuka. 

Edytowane przez Xmen
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GreGG24 napisał:

Wykończyłem go półmatem, bo zgodnie z moim stanem wiedzy niemieckie RLM-y nie były matowe, tylko bardziej półmatowe.

Nie będę się w takim razie czepiał, może to i też trochę kwestia oświetlenia. A co węgierskich malowań to znalazłem jeszcze wczesne z 1942 z biało-zielono-czerwonymi strzałami zamiast krzyży.  Jeszcze fajniej.

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Xmen napisał:

Zdradzisz co następne?:hmmm:

Zacząłem właśnie F-15C Hasegawy w szaro-szarym malowaniu z pewnego maleńkiego bliskowschodniego kraju. Mam do skończenia dioramę lotniczą z Wojny Jom Kippur (dwa Skyhawki, jeden w 1:72, drugi w 1:144 są praktycznie gotowe, muszę przygotować podstawę). W pancerce kończę Centuriona Shot z 1973 roku, mam rozgrzebane M-113 i Pz. 38(t).

Ale zastanawiam się, czy nie rozpocząć jednocześnie bułgarskiego D-520 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia rzeczywiście lepsze.
Bardzo fajnie prezentuje się ten samolot w takim malowaniu. Zawsze to duże i fajne urozmaicenie zbudować coś w innych barwach niż standardowo. Na pewno model rzuca się w oczy :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.