Skocz do zawartości

Hellcat MkI z zestawu Eduard 1/72


sebastain

Rekomendowane odpowiedzi

Szybki model zmontowany z zestawu Eduarda. Jako, że zestaw jest z serii weekend edition, budowałem go tylko w weekendy. Zajęło to 8 weekendów, Samolot znany i popularny, E-L z lotniskowca Emperor, malowanie z września 1944 roku.

Zsetaw składało się bezproblemowo, w modelu skupiłem się na malowaniu a raczej głównie na brudzeniu. Po pomalowaniu całości i pobrudzeniu, dochodzę do wniosku, że trochę z brudzeniem przesadziłem, bo za wyraźnie je widać na zdjęciach.  Po zrobieniu fotek też wyszło parę niedoróbek i krzywizn. Wnikliwi oglądacze na pewno je wychwycą. 

Zapraszam!

_IGP0452.jpg

_IGP0455.jpg

_IGP0459.jpg

_IGP0461.jpg

_IGP0463.jpg

_IGP0468.jpg

_IGP0472.jpg

Edytowane przez sebastain
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sebastain changed the title to Hellcat MkI z zestawu Eduard 1/72

Nie wiem jak wyglądały oryginały więc o intensywności brudzenia nie będę nic pisał.

Jak dla mnie bardzo zgrabny modelik, przyjemnie się ogląda fotki. Nie pasuje mi natomiast ta dziwna plama na stateczniku pionowym i śmigło z tymi, powiedzmy, wielkimi jak na śmigło jaśniejszymi plamami.

Wydaje się też, że skrzydło pomiędzy km-ami ma pęknięcie lub zostało niedokładnie sklejone (obrobione).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sebastain napisał:

Jako, że zestaw jest z serii weekend edition, budowałem go tylko w weekendy. 

I takie profesjonalne podejście do tematu mi się podoba!

A model także mi się podoba i to bardzo. Ślicznie upaćkany. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna robota  👍.  Na temat modelu się nie wypowiadam, bo nie robiłem - dawno temu Hasegawę F6F3, a potem Academy F6F5 - oba zestawy uważam za bardzo przyjemne i przyjazne.  A ten Emperor to musiał mieć strasznie pokład upaćkany :D  Do tego nie wiadomo skąd czerwoną glinką - pewnie ktoś na butach przyniósł :D  Z Hellcatami jest ten problem, że zbyt dużo fajnych malowań nie ma - Kocia Morda, 2-3 brytyjskie i tyle. Wersji też nie za dużo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie samolotu to to na czym chciałem też się skupić w tym modelu. Jest trochę improwizowane ale na podstawie zdjęć, między innymi tego https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcSSD3QPeFdW6H2STi-1ExqVMIN0h6R2owfuPA&usqp=CAU

Plamy na śmigle to cos mi nie poszło z solą, chyba pozbijała się w zbyt duże grupy i tak wyszło. Plama na stateczniku - nie zauważyłem nieroztartego washa przed lakierem i zauważyłem dopiero na zdjęciu.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy km chyba patrzy w prawo a nie na wprost..  Poza tym Helcat miał prostokątny szorstki matowy chodnik na płacie przy kadłubie by pilot nie spadał z mokrego skrzydła. To widać na zdjęciach a nie jakieś rozmyte plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem jeszcze zapytać. Z tego co widzę, model ma matowe wykończenie. Możesz zdradzić jaki to lakier?

Tamiya XF-86 rozcieńczona X-20A w proporcji okolo 1:2 

 

Co do chodnika - zastanawiałem się nad nim ale nie jestem przekonany. Amerykańskie hellcaty mają chodnik, brytyjskie - niekoniecznie - chyba że toto brązowe co uznałem za brud i przebarwienia farby od np wyciekającego paliwa. W schemacie malowania techmodu też nie ma chodnika. No ale nie bedę się upierał. Nie na takie rzeczy kwity się znajdowały :)

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem troche filmów z epoki o Helcacie i Corsarze co to kiedys były na Planete, Canal +. Jak najbardziej miały chodniki, może nie tyle malowane bo to był chyba piasek pomalowany farbą kamuflażu. Nawet na czarno białych zdjęciach granatowych Helcatów widać prostokąt po obu stronach kabiny. Oczywiście możesz malować jak ci ładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.