Skocz do zawartości

Sherman Calliope 1:35


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, kolejny amerykaniec...., tym razem Sherman Calliope z firmy Academy, w mix-ie z elementami firm :

-Bronco

-Aber

-Eureka

-Meng

-Tasca/Asuka

-Tamiya

-Eduard 

-Italeri 

 

  I...twórczość własna, model robiony czysto "for fun" co miałem lepszego z innych firm to mu dołożyłem, myślę że głównie gąsienice oraz koła zrobiły robotę ,bo te detale  Academia w tym bardzo wiekowym model.... cóż ...bardzo położyła ,elementy te były wyrobem "Shermanowo-podobnym" :) .

 

Figs Tamiya . 

Na zdjęciu w towarzystwie Shermana z Zvezdy 😉 

Pozdrawiam :) 

123706337_278155846877910_1682516579762784119_n.jpg

IMG_0633.JPG

IMG_0634.JPG

IMG_0635.JPG

IMG_0636.JPG

IMG_0639.JPG

IMG_0640.JPG

IMG_0646.JPG

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mandrivecs napisał:

I znowu cudeńko. Malowanie Shermana, a w szczególności wyrzutni to mistrzowski poziom! Podoba się, bardzo podoba. Na ostro poszedłeś w Shermany widzę. Następny może M26? 

Dzięki wielkie, a M26 już zrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mandrivecs napisał:

To wrzuć zdjęcia! Ciekawym jak poszło. 

Może dla maleńkiej odmiany Sherman IDF? 

Miałem na myśli M26 Pershing. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stojkovic napisał:

Koła masz bardzo mocno ubłocone i  moim zdaniem nie pasują do całości.

Reszta fajnie.

Tak miało być, zwykle to standard w moich modelach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chorąży napisał:

.. a jak sklejalna jest Zvezda ?!  Patrząc na zdjęcie, to też niezły czołg się szykuje..

Zvezda jest na takim etapie, składalność bardzo dobra, detal ostry, i uważam że za 90 ziko to bardzo wporządku model :)

IMG_20201106_210140.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bulik58 napisał:

MichalZ  model mi sie podoba , lecz rownoczesnie  mam pytanie - jak to zrobic zeby  ubrudzic podwozie  a to co powyzej  i z przodu jest czysto .  Zapasowe kolo i traki  maja swoja wage lecz czy zdolaly by sie utrzmac bez jakiego kolwiek zamocowania?

Myślę że z utrzymaniem akurat tych przedmiotów z przodu problemu by żadnego nie było, nawet na Jumbo z Bastogne jest skrzynka z przodu i sobie leży... Nie jest niczym wiązana, koła i gąsienice to akurat popularny dodatek  z przodu na Sherman-ach, model takim samym błotem jest potraktowany z tyłu jak i również z przodu,  od góry do dołu nie zamierzam go traktować  tym samym specyfikiem.... :)

Edytowane przez MichalZ
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny, ale efekt psuje okablowanie. Wygląda jak pogięte druty (z których jak sądzę jest zrobione), a nie jak luźno zwisające kable. Jest też trochę za grube. Może da się to jeszcze zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dejvix napisał:

Hmmm zaraz mi sie moj sherman przypomina, cieniowanie niemal identyczne;))

Podoba mi się choć bloto troche niespójne i wg mnie okopcenie lufy czołgu za duze

 

z taką wyrzutnią to przegoni cale stado tygrysow;))))

 A jest możliwość by tego Shermana obejrzeć?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.