Skocz do zawartości

Fuyuzuki 1945 - 1/700 Rainbow


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie to wygląda! Sama łajba, dok, zabudowania, malowanie tego oraz the last but not least - świetne fotki!

Ale. 😉 

 

Pusto tu dość!

Domyślam się, że pojawią się jeszcze ludkowie w sporych ilościach.  Brakuje mi natomiast jakichś materiałów budowlanych - belek metalowych (lub/i drewnianych), beczek z olejem (ew. koniakiem czy innym sake), jakichś butli spawalniczych, przewodów, kabli, itepe, itede.  Wreszcie brakuje mi śmieci - nie są oczywiście fotogeniczne ale zawsze są w takich miejscach... 

Znalazłem jedną fotkę Kure z 1945 i widać tam, że coś się wala po nabrzeżu.  Oczywiście USN trochę już wtedy napaskudziła ale portowy klimat chyba zawsze będzie się kojarzył z pewnym nieporządkiem wizualnym na nabrzeżach. 

 

Potraktuj proszę mój wpis jako formę dopingu aby nie zakończyć za wcześnie roboty nad tą scenką. Już jest zaje... fajnie ale przy odrobinie wytrwałości Twoja praca może urwać beret mniej-więcej na wysokości butów. Trzymam kciuki za "dobrudzenie" i "dobałaganienie" nabrzeża - może się uda, choć wiem, że już sporą chwilę nad tym siedzisz. 

 

Pozdrawiam, Marek

 

PS. Chapeau Bas za sam projekt trawionek! 😉

Edytowane przez donalyah00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareczku, myślimy dokladnie tak samo :D będą drewniane bele (małe, duże) beczki jakieś czerwone, niebieskie, zielone, by dać tam trochę życia, oczywiście będą liny, śmieci, rowery, może nawet uda mi się zrobić ludka jadącego na rowerze. Przy samym okrecie postaram się wykonać jakieś rusztowania, ale z 2 góra 3, by go za bardzo nie zasłonić. Oczywiście będą ludziki praktycznie wszędzie :D Trochę będzie trzeba się nameczyc z tą całą drobnicą, ale tak jak mówisz, trzeba to zapełnić, bo taka pustka jest nie do zaakceptowania! Dziękuję i cieszę się, że się podoba :piwo:

Sam okręt już jest praktycznie skończony. Dzisiaj dodałem kilka delikatnych zacieków i pozostało mi do wykonania olinowanie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, M.A.V. napisał:

będą mewy ???   

 

23 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Z tym że ten niszczyciel jest tam w zasadzie niepotrzebny...

W zasadzie, jak będą mewy, to i okręt będzie potrzebny - będą siedziały na olinowaniu :wink:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2021 o 15:48, Szydercza Gała napisał:

Nie zazdroszczę, bo jak już pisałem, nie mam ciągot architektonicznych :haha: Sam na to spójrz, czy ten Fujuzuk tam jest czy nie to w zasadzie bez roznicy :szczerbol:

Ty się nie znasz, więc cicho mi tu :szczerbol:

 

3 godziny temu, M.A.V. napisał:

będą mewy ???    :jezyk:

Mewów nie będzie, ale koteł jakis się znajdzie :D

 

2 godziny temu, abtb napisał:

W zasadzie, jak będą mewy, to i okręt będzie potrzebny - będą siedziały na olinowaniu :wink:

Słuszna koncepcja :piwo: :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
9 godzin temu, chudyhunter napisał:

W normalnej sprzedaży nie ma 50 centymetrowych zapałek

Aha, to teraz się zwali wszystko na braki materiałowe na rynku. Ciekawa taktyka na nie robienie galerii :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.