Skocz do zawartości

[Projekt grupowy] Sklejamy modele Mistercrafta - Pytania, gadki szmatki itp.


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, myszaty napisał:

A filmik jest prywatny??

Trzeba go było więc dystrybuować pomiędzy zausznikami...a nie publicznie.

Kropka.

 

 

Ale jedno z drugim nie ma nic wspólnego.To że ktoś umieścił film w internecie nie daje przyzwolenia na to że można go bezkarnie obrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Xmen napisał:

twierdzi że robiąc stare śrupy można się czegoś nauczyć.

Rozwiń ...bo nie wiem o co Ci biega?

Należy sklejać tylko modele opracowane kiedy?

Rok, dwa czy max 5 lat temu?

 

Czy plastik z którego mają być zrobione ma mieć nie więcej niż ile???

 

Czyw ymagany jeat certfikat @Xmen : tak ten wolno robić!

 

Koleś to są plastikowe zabawki produkowane w części  dla starych koni...a ze potrafią kosztować?

Bo stare konie na to stać.

Robisz modele ,,zawodowo"?

Żyjesz z tego?

To wtedy  inna sprawa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, myszaty napisał:

Robisz modele ,,zawodowo"?

Żyjesz z tego?

Za dużo byś chciał wiedzieć koleś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xmen napisał:

go bezkarnie obrażać.

On swoim filmikiem robi dokładnie to samo...jak się ktoś wygłupia na youtubie to jest ....?

Czym?

Komediantem, satyrykiem? 

On ma bekę z sklejaczy za 25 zł, ja m bękę ze specjalisty...

1 minutę temu, Xmen napisał:

znowu mieszasz jedno z drugim.

Nie, tobie się merda chłopie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xmen napisał:

Wygłupia się ale nikogo nie obraża od kretynów i pajaców i to jest zasadnicza różnica.

Wygłupia się głupek.

Teraz lepiej?

Mógł zaznaczyć w tytule  bo jeszcze ktoś pomyśli że on taki naprawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, myszaty napisał:

Czyw ymagany jeat certfikat @Xmen : tak ten wolno robić!

Ależ skąd.Nic mi do tego.

Tylko jak czytam mondrości typu " rób ten model bo choć generalnie nic w nim nie pasuje to możesz się czegoś nowego nauczyć  a jak go spierniczysz to nic takiego bo przecież był tani"to według mnie jest wprowadzanie kogoś w błąd.To moja opinia i mam prawo ją wypowiedzieć.Nikomu nic do tego i nikt nie musi się z nią zgadzać.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Odtłuszczanie to jedno a drugie malowanie bez podkładu farbą nierozcieńczoną i byle jakim pędzlem. 

Zestaw dla poczatkujacych, wiec maluje jak poczatkujący tym co fabryka dał, tak jak by to robił kazdy poczatkujacy dzieciak który wrócił szczesliwie z hipermarkietu bo mu mame kupiła, albo posłuchał sie mądrych głów co mu nawciskały mądrości że to bedzie swietny model dla poczatkującego. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xmen napisał:

Nikomu nic do tego i nikt nie musi się z nią zgadzać.

I się nie zgadza...

Za to w każdym wątku próbujesz udowadniać ze ten syf, paździerz, gniot, śrut nie wart nawet spojrzenia...ale to twój punkt widzenia , a z tym wiadomo, jak z ...każdy ma swoją.

4 minuty temu, Xmen napisał:

Tylko jak czytam mondrości typu

 Załóz temat : ,,Cacuszka Xmena".

Z chęcią będę brał udział jako słuchacz...

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy kto się wygłupia w internecie to głupek? Czy satyryk lub kabareciarz który się wygłupia na scenie to też głupek? Idą tym tokiem myślenia chyba tak.Gdyby jednak nie to rodzi się następne pytanie.Dlaczego jednemu wolno a drugiemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, myszaty napisał:

Załóz temat : ,,Cacuszka Xmena".

Nie mam takiej potrzeby.Tym bardziej że w moich modelach dużo rzeczy można zrobić lepiej.

 

2 minuty temu, myszaty napisał:

I się nie zgadza...

Oczywiście masz do tego prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Moses napisał:

Zestaw dla poczatkujacych, wiec maluje jak poczatkujący tym co fabryka dał, tak jak by to robił kazdy poczatkujacy dzieciak który wrócił szczesliwie z hipermarkietu bo mu mame kupiła, albo posłuchał sie mądrych głów co mu nawciskały mądrości że to bedzie swietny model dla poczatkującego. 

 

 

 

To może zaczął by tak: by to posklejać jakoś prawidłowo  oprócz zestawowych szpejìi potrzeba:...

 

Gdybym tak szkolił młodych wg. takich rad to miałbym kilkunastu debili a nie fachowców...o ile by przeżyli lub nie zostali kalekami..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xmen napisał:

Czy satyryk lub kabareciarz który się wygłupia na scenie to też głupek?

Wysoka ta sztuka, tego kolesia, wysoka...takie discopolo modelarskie co???

Jak oglądam kabaret to wiem że to kabaret...

Choć ja tych  z discopolo podziwiam za umiejętność przekucia paździerza w wartość dodaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Xmen napisał:

Nie mam takiej potrzeby.Tym bardziej że w moich modelach dużo rzeczy można zrobić lepiej.

Masz...bo mówisz jak nie robić, a nie chcesz pokazać jak trzeba.

Wiesz że warsztat pokazujący błedy jest 1000razy więcej wart niż taki idealny?

Zasady, sposoby, procedury opierają się o błędy, bo gdyby ich nie było nie było by potrzeby ich tworzenia...

Nie zakładasz okularów do szlifowania z powodu lepszego ,,look-u" tylko by  szpejem w oko nie oberwać...

 

Inna sprawa że trener wychowujący  medalistów, wcale nie musi być mistrzem...

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, myszaty napisał:

to w każdym wątku próbujesz udowadniać ze ten syf, paździerz, gniot, śrut nie wart nawet spojrzenia.

Nie chodzi o to że nie jest wart spojrzenia tylko o to że nie nadaje się na model dla początkujących.Teraz w dobie internetu nawet pięciu minut nie potrzeba by znaleźć jak to ma wyglądać.Jeżeli taki adept modelarstwa nie mający tego szczęścia że w jego miejscowości jest modelarnia musi opierać się na tym co znajdzie w sieci.Konfrontując to co zobaczy na biurku z tym co zobaczy na ekranie to po pierwszym razie może nie ale po trzecim rozczarowaniu pewnie da sobie spokój.Chcemy doradzać młodzieży co sklejać to róbmy to z głową a nie z sentymentu lub poprzez portfel.Wiadomo że MC wygrywa dostępnością i ceną  ale jakie ja bajki słyszałem od sprzedawców to moje.Tylo o to mi chodzi o nic więcej.

Ktoś chce sklejać te modele jego sprawa ale nie wciskamy ich młodzieży.Prędzej się zniechęcą niż zatrybią.Sami sobie robimy pod górkę że modelarstwo przegrywa z innymi hobby.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, myszaty napisał:

Inna sprawa że trener wychowujący  medalistów, wcale nie musi być mistrzem...

Tutaj się zgodzę.Niekiedy średni zawodnik jest wybitnym trenerem a wybitny zawodnik średnim trenerem.

 

33 minuty temu, myszaty napisał:

nie chcesz pokazać jak trzeba.

Nie mogę pokazać jak się dobrze robi gdy sam robię źle.

Nie odtłuszczam elementów na dodatek dotykam je gołymi rękami.Jedynie co to używam podkładu.Wątków warsztatowych nie prowadzę bo raz nie mam na to czasu a dwa nie widzę sensu żeby to robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyć  dystrybutorami, handlowacami i hurtowniami?

No bez jaj....chyba że produkujesz lub handlujesz to co innego...

Ile tu masz wątków z pytaniem : co na początek????

To jest takie frycowe, szuka się pomocy po fakcie, a tekst: wywal...nie pomaga.

Rynek jest tym zalany...dlaczego nie hasą, edkiem, armą, ibg?? Nie chcą, nie umieją??? Wali mnie to.

Pierwsze 3 miesiące:

brałem jak leci byle z szachownicą...ale ja zostałem, pozbyłem się wszystkich,  ostatnie były Jaki 3 i 23...i to dla max funu na forum by tu być...ale jak ,,nie nitować" już wiem.

Jak mi admin napisze że moje warsztaty zaniżają poziom, to spakuje zabawki i powiem : powodzenia...

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xmen napisał:

Nie mogę pokazać jak się dobrze robi gdy sam robię źle.

I o to chodzi, może zmienisz system, lub ktoś inny, ale sygnał pozytywny jest...

 

3 minuty temu, Xmen napisał:

Nie odtłuszczam elementów na dodatek dotykam je gołymi rękami.Jedynie co to używam podkładu.

Jednak jakiś ,,fix" stosujesz...sprawdza się?

Sprawdza! 

Podaj dalej, może ktoś skorzysta...nie istotne czy zgodne ze ,,sztuką", rutyna gubi ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci Norwich- manchester united a ja siedzę na forum i Was czytam. Obaj macie rację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, myszaty napisał:

 

To może zaczął by tak: by to posklejać jakoś prawidłowo  oprócz zestawowych szpejìi potrzeba:...

 

Gdybym tak szkolił młodych wg. takich rad to miałbym kilkunastu debili a nie fachowców...o ile by przeżyli lub nie zostali kalekami..

 

ale to nie był film instruktażowy jak skleić model, tylko jaka wartość ma cały zestaw. Sorry ale rozumiem Rafharta, który pewnie gdzieś tam zagląda w ten temat, i dlatego wział sobie na warsztat ten zestaw . Wreszcie pokazał co jest wart ten zestaw dla ludzi bez doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki zestaw jest wart.??? To może warto iść pozytywną drogą...pokazywać jak należy?

Taak, tylko takich jest cała  masa na youtubie, trzeba zaszokować...

Czy liczył na łatwe kliki bo zauważył że sprzedało się 140 szt...??

Wcześniej nie było warte jego najjaśniejszej uwagi??

Typowy celebryta youtubowy...

I dlaczego z otwartą przyłbicą tego nie wyartykułuje tylko zniża się mentalnie do poziomu zestawu?..

Gdzieś było ( nie pamiętam już gdzie i jeżeli się mylę to przepraszam) 

ale chyba taka strona ,,kfs" poinformowała że jakaś firma przestaje dawać im modele do recenzji..

I to rozumiem, punkt widzenia a i b się nie zgrały...

A tu?!? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja nie namawiam by dawać to dzieciom / chyba że gotowe bez anten itp/ ale

proszę wskazać mamę która nie ma pojęcia o modelikach plastykowych co kupi  dziecku:

Łosia IBG za ok 80 zl

Expert set Arma Hobby za cenę podobną

Mistercraft za ok 25 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.