Skocz do zawartości

[Projekt grupowy] Sklejamy modele Mistercrafta - Pytania, gadki szmatki itp.


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za powitanie :)

Ja po 30latach zaczynam kleić i nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak szpachla do modeli - widziałem na ytube kilka dni temu jak jeden kolega miga21 tą szpachlą lepił to wydało mi się ok..

 

Wcześniej popełniłem kilka modeli mystercrafta ale tak ja skaszaniłem (zwłaszcz szybę kabiny, malowanie pędzlem itp), że nie ma się czym w sumie chwalić. Do tego Su25k chciałbym zewrzeć jednak poślady i właśnie poszukuję kompresora do aerografu. Może moglibyście coś doradzić (na budowę sprężarki z kompresora lodówkowego jestem za cienki w uszach:/) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, myszaty napisał:

 

Choć za chwilę rusza RWD 9 z zts a to to samo 😆

 

 

A będziesz prowadzić warsztat z tej konwersji? Mi również chodzi po głowie przeróbka RWD-6 na RWD-9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałem zbudować własną sprężarkę ale po podliczeniu kosztów wyszła nie mama kwota.. więc  zakupiłem sprężarkę tc20t za 349zl myślę że w zupełności wystarczy do moich potrzeb, a jak silnik padnie to wsadzę agregat od lodówki..

 

W weekend ruszam z tym su25k 1:72 mistercraft -tworzywo jest białe,gładkie i dosyć cienkie(kadłub silnik), zupełnie inne niż to w większości modeli tego producenta (jasnoszare i lekko chropowate). Wszystkie skrzydła i stateczniki są w pełni odlane.

Wypraski są dobrej jakości choć zdarzają się drobne nadlewki(mniejsze elementy) -nic strasznego, każda wypraska zapakowana jest w osobny worek 🤔

(Konstrukcja kadłuba, montaż silników przypomina tego w Smer 1:48), szyba jest w wersji jednoosobowe otwartej i zamkniętej.

Model ma wypukłe linie podziału, spasowanie jest na poziomie oczko wyższym niż standard mistercrafta, szczegóły są uproszczone zwłaszcza; kokpit, fotel, uzbrojenie i elementy podwozia (można/trzeba samemu coś urozmaicić -pilot jak to zobaczył aż uciekł)

Ogólnie produkt sprawia dobre wrażenie i za 25zl można go spokojnie kupić (zakup z ciekawości?), 

Model w skali 1/72 jest wielkością pomiędzy mig21 a Su22.

Z mistercraft są kalki, karton i trochę nieczytelna instrukcja (standard - podwozie). 

 

Napisałem to bo sam podobnych info nigdzie nie znalazłem.

 

Edyta: drobne zmiany.

Edytowane przez Mi28N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "Pajacyki". Jakie opisy i podpisy daje MC w swoich instrukcjach w językach europejskich to łatwo zauważyć i ocenić. Zaciekawiłem się, co jest napisane w językach bardziej dla nas egzotycznych. Na tapetę wziąłem to:

sh-f62.jpgJako narzędzia użyłem google translatora. Efekt uzyskałem taki:

tlumaczenie.png

 

W zestawie są kalki do malowań pakistańskich, albańskiego, egipskiego i wietnamskiego...

Edytowane przez Wymysl
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 11:26, Mi28N napisał:

Najpierw chciałem zbudować własną sprężarkę ale po podliczeniu kosztów wyszła nie mama kwota.. więc  zakupiłem sprężarkę tc20t za 349zl myślę że w zupełności wystarczy do moich potrzeb, a jak silnik padnie to wsadzę agregat od lodówki..

 

W weekend ruszam z tym su25k 1:72 mistercraft -tworzywo jest białe,gładkie i dosyć cienkie(kadłub silnik), zupełnie inne niż to w większości modeli tego producenta (jasnoszare i lekko chropowate). Wszystkie skrzydła i stateczniki są w pełni odlane.

Wypraski są dobrej jakości choć zdarzają się drobne nadlewki(mniejsze elementy) -nic strasznego, każda wypraska zapakowana jest w osobny worek 🤔

(Konstrukcja kadłuba, montaż silników przypomina tego w Smer 1:48), szyba jest w wersji jednoosobowe otwartej i zamkniętej.

Model ma wypukłe linie podziału, spasowanie jest na poziomie oczko wyższym niż standard mistercrafta, szczegóły są uproszczone zwłaszcza; kokpit, fotel, uzbrojenie i elementy podwozia (można/trzeba samemu coś urozmaicić -pilot jak to zobaczył aż uciekł)

Ogólnie produkt sprawia dobre wrażenie i za 25zl można go spokojnie kupić (zakup z ciekawości?), 

Model w skali 1/72 jest wielkością pomiędzy mig21 a Su22.

Z mistercraft są kalki, karton i trochę nieczytelna instrukcja (standard - podwozie). 

 

Napisałem to bo sam podobnych info nigdzie nie znalazłem.

 

Edyta: drobne zmiany.

Masz do czynienia z przepakowanym modelem Kavozavody Prostejov, który premierę miał w latach 80 ubiegłego stulecia. W chwili trafienia do produkcji był to bardzo dobry model, dziś już vintage ale z potencjałem. Jeśli tylko wypraski są dobrej jakości możesz zbudować z tego zestawu bardzo przyzwoity model samolotu Su-25K. Liczę na relację z jego budowy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Masz do czynienia z przepakowanym modelem Kavozavody Prostejov, który premierę miał w latach 80 ubiegłego stulecia. W chwili trafienia do produkcji był to bardzo dobry model, dziś już vintage ale z potencjałem. Jeśli tylko wypraski są dobrej jakości możesz zbudować z tego zestawu bardzo przyzwoity model samolotu Su-25K. Liczę na relację z jego budowy.

Zgadzam się! Na jednej połowie korpusu jest znaczek 'K' - zauważyłem to dopiero podczas sklejania..

 

Co do samego spasowania to pod statecznikiem pionowym z tyłu brakuje pół samolotu a pierwszy raz używam szpachli. Ta szpachla zmywalna wamofu jest trochę jak pasta do zębów 😕

 

Model prezentuje się fajnie chociaż instrukcja nie jest szczegółowa, w sieci też ciężko znaleźć np te stateczniki na końcówkach skrzydeł - tam od dołu wkleja się elementy ale nie widzę nigdzie gdzie dokładnie..

IMG20220115101825.jpg

IMG20220116110928.jpg

164232989967883100396169884593.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mi28N napisał:

Zgadzam się! Na jednej połowie korpusu jest znaczek 'K' - zauważyłem to dopiero podczas sklejania..

 

Co do samego spasowania to pod statecznikiem pionowym z tyłu brakuje pół samolotu a pierwszy raz używam szpachli. Ta szpachla zmywalna wamofu jest trochę jak pasta do zębów 😕

 

Model prezentuje się fajnie chociaż instrukcja nie jest szczegółowa, w sieci też ciężko znaleźć np te stateczniki na końcówkach skrzydeł - tam od dołu wkleja się elementy ale nie widzę nigdzie gdzie dokładnie..

IMG20220115101825.jpg

IMG20220116110928.jpg

164232989967883100396169884593.jpg

Po pierwsze załóż oddzielny wątek z relacja z budowy tego modelu, po drugie szpachla Wamodu jest dobra ale do wykończeń i na niewielkie szpary i przy takich niedolewkach jak na Twoim modeli użyłbym np mas dwuskładnikowych Greenstuff albo Miliput ewentualnie wkleiłem kawałek plastikowej płytki i dopiero szpachlował albo zalał to klejem CA i szlifował. Po trzecie robisz preshading z pędzla ale przydałby się podkład by farby lepiej się trzymały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panockowie dzięki za zainteresowanie i rady :)

@Staryfajter1954

Zauważyłem że na forum mistercraft to zło więc wole nie narażać się na kolejne wpisy tylu - "ale kupa.." wolę wrzucić tutaj kilka zdjęć dla zainteresowanych.

 

Rzeczywiście myślałem chwilę nad wklejeniem czegoś ale nie posiadam żadnego podobnego tworzywa do tego z modelu..

Wcześniej zmieniłem lekko siedzisko pilota z karty do bankomatu, okazało się że badziewie było pokryte jakąś folią i musiałem zerwać i wklejać od nowa.

 😕

Preshading wykonałem kredką do oczu mojej panny;p - taki długopis z gąbka schodzącą się w stożek. Oczywiście pójdzie primer szary w sprayu samochodowy motip potem znowu shading a na to dopiero farby i tutaj to dopiero będzie improwizacja bo dopiero kupiłem sprężarkę i areograf - wcześniej nie malowałem nic. Mam jeszcze iła plastyka to pewnie będzie do ćwiczeń.

 

@Bzdura

Ja tam lubię takie zabawki i tak to traktuje, to nie są modele które mają imitować rzeczywistość tylko zabawki które trzeba skleić jak najszybciej oblatać 😉

To hobby ma mnie odstresować, zając czymś żebym nie myślał o 'pracy' - nie traktuję tego jak zawodów.

Myślę że takie modele górno pułkowe wymagają oprócz skilla też pokażnego warsztatu, materiałów itp których ja nie posiadam, więc jaki byłby sens żebym wydawał grube pieniądza na coś co bym tylko popsuł ?

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mi28N napisał:

Ta szpachla zmywalna wamofu jest trochę jak pasta do zębów 😕

Przecież pisałem, że ta szpachla to nie jest dobry pomysł. Kilka razy jej użyłem, bo mi było szkoda szpachli tamiya I potrzebowałem w miarę przezroczystej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mi28Nmodele mistercrafta wcale nie są takie złe. Skleiłem już od nich 35 modeli i w większości nie miałem żadnych problemów przy budowie. Kalkomanie jedynie były dość kruche, ale nie wszystkie. Te na niebieskim papierze są nawet spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mi28N napisał:

Myślę że takie modele górno pułkowe wymagają oprócz skilla też pokażnego warsztatu, materiałów itp których ja nie posiadam, więc jaki byłby sens żebym wydawał grube pieniądza na coś co bym tylko popsuł ?

Skoro tak to sobie tłumaczysz, to niestety, medycyna pozostaje bezsilna 😉

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bzdura napisał:

Skoro tak to sobie tłumaczysz, to niestety, medycyna pozostaje bezsilna 😉

Dlaczego obrażasz człowieka? Teraz twoje stwierdzenie można skierować do ciebie.

Zapominasz że nit nikogo nie zmusza do klejenia MC, a ciebie do oglądania.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mi28N napisał:

Zgadzam się! Na jednej połowie korpusu jest znaczek 'K' - zauważyłem to dopiero podczas sklejania..

 

Co do samego spasowania to pod statecznikiem pionowym z tyłu brakuje pół samolotu a pierwszy raz używam szpachli. Ta szpachla zmywalna wamofu jest trochę jak pasta do zębów 😕

 

Model prezentuje się fajnie chociaż instrukcja nie jest szczegółowa, w sieci też ciężko znaleźć np te stateczniki na końcówkach skrzydeł - tam od dołu wkleja się elementy ale nie widzę nigdzie gdzie dokładnie..

IMG20220115101825.jpg

IMG20220116110928.jpg

164232989967883100396169884593.jpg

Mała uwaga, przy robieniu preshadingu. Najpierw kładziemy podkład a potem dopiero na podkładzie robimy preshading. Przy takim podejściu jak zrobiłeś to nakładając podkład... zamalujesz preshading, który ma przecież co nieco prześwitywać spod kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mi28N napisał:

Preshading wykonałem kredką do oczu mojej panny;p - taki długopis z gąbka schodzącą się w stożek.

Czyś Ty użył liner'a?  panna wie o tym a liner nie był drogi ? 😉

 

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mi28N napisał:

 

Myślę że takie modele górno pułkowe wymagają oprócz skilla też pokażnego warsztatu, materiałów itp których ja nie posiadam, więc jaki byłby sens żebym wydawał grube pieniądza na coś co bym tylko popsuł ?

😉

Źle myślisz, właśnie górnopolkowe modele Tamiya czy Hasegawy są zrobione nie dla moszczów tylko dla gawiedzi. Po to aby sobie usiąść i bez stresu, szybko skleić porządny model. A żeby go skleić, potrzebujesz tylko kleju, nożyka i farbek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Moses napisał:
6 godzin temu, Mi28N napisał:

 

Myślę że takie modele górno pułkowe wymagają oprócz skilla też pokażnego warsztatu, materiałów itp których ja nie posiadam, więc jaki byłby sens żebym wydawał grube pieniądza na coś co bym tylko popsuł ?

😉

Źle myślisz, właśnie górnopolkowe modele Tamiya czy Hasegawy są zrobione nie dla moszczów tylko dla gawiedzi. Po to aby sobie usiąść i bez stresu, szybko skleić porządny model. A żeby go skleić, potrzebujesz tylko kleju, nożyka i farbek. 

Amen.

Do mnie to dotarło dopiero po 11 samolotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, kiedy Wy jesteście aktywni, o 24 ?! 🤓

 

Tak użyłem linera (chyba 😅) spokojnie dostałem od młodej bo jej nie służył ;]

 

Preshading zrobiłem po to aby widzieć ile tego primera samochodowego napryskać;) Oczywiście dzisiaj to poprawię, bo w nocy robiłem i rano patrzyłem to od przodu muszę poprawić zwłaszcza przy zawiesiach do uzbrojenia/czoło skrzydła.

 

Chyba jednak zrobię osobny temat ze sklejania, żeby tu nie śmiecić 😉

 

MC mam cały karton tych modeli, dodatkowo 4 dostałem od kolegi bo chciał je na dioramie przeznaczyć na makiety obok lepszych modeli..

Ja się wychowałem na tych modelach stąd nie pasowały mi te wypraski su25k w sumie skoro to inny producent to chyba nie nadaje się do tego tematu ??

🤔

IMG20220115101801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Mi28N napisał:

Hejka, kiedy Wy jesteście aktywni, o 24 ?! 🤓

 

Tak użyłem linera (chyba 😅) spokojnie dostałem od młodej bo jej nie służył ;]

 

Preshading zrobiłem po to aby widzieć ile tego primera samochodowego napryskać;) Oczywiście dzisiaj to poprawię, bo w nocy robiłem i rano patrzyłem to od przodu muszę poprawić zwłaszcza przy zawiesiach do uzbrojenia/czoło skrzydła.

 

Chyba jednak zrobię osobny temat ze sklejania, żeby tu nie śmiecić 😉

 

MC mam cały karton tych modeli, dodatkowo 4 dostałem od kolegi bo chciał je na dioramie przeznaczyć na makiety obok lepszych modeli..

Ja się wychowałem na tych modelach stąd nie pasowały mi te wypraski su25k w sumie skoro to inny producent to chyba nie nadaje się do tego tematu ??

🤔

IMG20220115101801.jpg

Dobra decyzja załóż oddzielny wątek a producent wyprasek jest inny ale to nadal jest model Mister Crafta gdyż jako taki jest sprzedawany i jako taki został zakupiony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.