Skocz do zawartości

[Projekt grupowy] Sklejamy modele Mistercrafta - Pytania, gadki szmatki itp.


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

I szpachla akrylowa.Podobno nie kruszy się przy trasowaniu linii 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszankę nitro i resztek wyprasek 😉

 

Żadna szpachla będzie miała takiej twardości aby nie kruszyć się, nawet szara Tamiya która niby ma byc super twarda potrafi płatami odskoczyć. Więc nie ma co wyważać otwartych drzwi tylko zalewać CA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i odpowiadam, nie ma nic równie twardego i dobrego do obróbki jak CA. Ew jak wspomniałem w pierwszym zdaniu płynny plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach, nie staram się robić jakiejś rewolucji w modelarstwie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aktualizacja stanu projektu na dzień 07.12.2021:

 

 

Ukończone: 13

W budowie: 17

Do tego dochodzi kilka porzuconych projektów.

 

 

Statystyka sklejonych modeli:

Samoloty:

  • ·        Messerschmitt Bf-109G-6R6/trop
  • ·        Suchoj Su-22M4R
  • ·        RWD-5
  • ·        Shenyang F-6 (Mig-19s)
  • ·        Dassault Mirage III E/S
  • ·        Fairey Fulmar Mk.II
  • ·        Dassault Rafale A
  • ·        Suchoj Su-22UM3K
  • ·        Jakowlew Jak-3
  • ·        McDonnell AV-8B Harrier
  •          Breguet Bre 690

 

 

 

Śmigłowce:

  • ·        Mil Mi-4A
  • ·        Eurocopter EC 665 Kangaroo Tiger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2021 o 09:14, Moses napisał:

No właśnie bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach, nie staram się robić jakiejś rewolucji w modelarstwie.  

Te sprawdzone rozwiązania też kiedyś ktoś wymyślił jako pierwsze... jak wikol z ak...

Już  widzę tekst:  CA jako szpachla?

porąbało cię????😁😁😁😁

a potem: łał, to działa !?😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DamianosPL napisał:

Ktos ma w planach budowę tych modeli?

Wiadomo jakiej firmy to są wypraski ze taka wysoka cena?

image.thumb.png.91e73b1af300be3ad4b011b5fddb2315.png

Cena jest adekwatna do jakości.Wypraski Italeri plus kalkomanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tylko posłowiem że oryginalny Italeri kosztuje 20 zł mnie, a kalkomanie w tych MC są tragicznie spartolone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Moses napisał:

Ja to tylko posłowiem że oryginalny Italeri kosztuje 20 zł mnie, a kalkomanie w tych MC są tragicznie spartolone 

Tylko że to o czym Piszesz jest nie ważne.Liczy się to że te modele wydała polska firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw kalkomanii do tych nowych w ofercie Mister Crafta modeli ? Czy są one wreszcie porządne czy nadal tak samo rwiące się pod wpływem wody ? Robię teraz tego F-16A w projekcie Sklejamy modele Mister Crafta i z obawy, że będą się rozłazić kupiłem zestaw kalkomanii z Model Makera, który powinien być już taki jak należy. Szkoda, że same kalkomanie z zestawu, który teraz jest na warsztacie są całkiem ładnie wydrukowane ale co mi z tego skoro ich zachowanie się pod wpływem wody może okazać się dla nich zwyczajnie destrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ludzie, chyba się nigdy nie nauczymy słuchania innych "ludziów". 

Np.

Mirek: nie kupuj tego modelu bo jest do d..y, nie ma symetrii, ma wypukłe linie a kalki, Ło panie, nawet nie pytaj

Stefek: Mirek, nie gadaj. Kupię i zobaczę 

 

Edytowane przez tlb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dawne naleciałości w narodzie trzymają się mocno, nie ważna jakość, ważne aby było jakoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marek d napisał:

🤣 to tak ogólnie, teraz szczegółowo. 

Każdy z nas, zna kilka modeli, które nie powinny wyjść niegdy z taśmy produkcyjnej/drukarni.

Dotyczy to plastiku i kartonu. 

Podejrzewam również, że część z nas znalazła się w przykolorowanej przez mnie sytuacji, będąc Stefkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podejrzewam również, że część z nas znalazła się w przykolorowanej przez mnie sytuacji, będąc Stefkiem.

Ubliżasz mi, nie wiem dlaczego. Ja nikogo nie obrażałem, nie nazywałem miszczem czy januszem modelarstwa i nie mówię co ma budować lub na co wydać swoją kasę jeżeli ktoś nie wyraził takiego życzenia.

Edytowane przez marek d
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.