Skocz do zawartości

[Projekt grupowy] Sklejamy modele Mistercrafta - Pytania, gadki szmatki itp.


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, myszaty napisał:

Walczyć  dystrybutorami, handlowacami i hurtowniami?

A kto mówi o walce.

 

19 minut temu, myszaty napisał:

Ile tu masz wątków z pytaniem : co na początek

Tutaj trzeba sobie zadać pytanie dlaczego jest tak mało takich wątków.

Może atmosfera na forum?

19 minut temu, myszaty napisał:

Rynek jest tym zalany...dlaczego nie hasą, edkiem, armą,

Wiesz dlaczego? Cena.Dla sklepu jest obojętne co jest w środku.Towar ma się sprzedać .Dlatego piszę że MC wygrywa ceną.

 

19 minut temu, myszaty napisał:

brałem jak leci byle z szachownicą..

 

Musimy też wziąć poprawkę na to że młody adept modelarstwa raczej jest skazany na pomoc finansową rodziców.I wiadomo że głównym kryterium jest cena . Jednak gdy jeden,drugi ,trzeci model wyląduje w odpadach to będzie krótka piłka.Zero kasy na modele.

Dlatego zawsze uważałem że trzeba doradzać modele które młody człowiek da radę złożyć.Nawet  te easy kity Hobbybosa ale nie MC.

20 minut temu, myszaty napisał:

Jak mi admin napisze że moje warsztaty zaniżają poziom, to spakuje zabawki i powiem : powodzenia...

Dlaczego miałby tak napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzievtez nie odtłuszczamy i nigdy farba ni mie odeszła. Może to kwestia dobrych podkładów🤔

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xmen napisał:

Jednak gdy jeden,drugi ,trzeci model wyląduje w odpadach to będzie krótka piłka.Zero kasy na modele

Pytanie czy taki to adept zapalony czy krótkotrwały błysk???

Bo jak adept zapalony to będzie rżnął i pitolił , ale do śmieci nie wyrzuci i nie od razu, tylko poszuka co jest nie teges i znajdzie sedno...

Jak błysk to nawet tamka wyląduje w śmieciach ( sam widziałem u kumpla, jego syn 13 lat dostał od kogoś  messera z tamki...cierpliwości starczyło na kabinę , kadłub i skrzydła...i  śmietnik).

9 minut temu, Xmen napisał:

Cena.Dla sklepu jest obojętne co jest w środku.Towar ma się sprzedać .

Więc co się dziwisz bajkom sprzedawców ?

10 minut temu, Xmen napisał:

Dlatego zawsze uważałem że trzeba doradzać modele które młody człowiek da radę złożyć.Nawet  te easy kity Hobbybosa ale nie MC.

Tak, i to zadziała, ale przed zakupem...dobre były modelarnie, kluby, kontakt fizyczny, pokazanie palcem...tu cały wątek o MC to kopalnia wiedzy o ich wypustach i nie tylko, obejrzysz przed zakupem 2 / 3 wątki i jak nie zrozumiesz to marny trud tłumaczenia dlaczego x to nie y...i to robione przez osoby z wiekiem i bagażem doświadczeń i nie tylko.

Po, to jest po.

Więc jak już jest pacjent to nie dobijać, stworzyć atmosferę by poczuł że miodu nie będzie  ale może choć cukier.

Jak przeżyje to się sprawdzi czy było warto..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, myszaty napisał:

cały wątek o MC to kopalnia wiedzy o ich wypustach i nie tylko, obejrzysz przed zakupem 2 / 3 wątki i jak nie zrozumiesz to marny trud tłumaczenia dlaczego x to nie y...i to robione przez osoby z wiekiem i bagażem doświadczeń i nie tylko.

Po, to jest po.

Odniosłem inne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Xmen napisał:

Odniosłem inne wrażenie.

No, nie zmienię Twojego postrzegania tego tematu.

Ale tam są wszystkie możliwe wpadki, błędy i zasadzki, niedoróbki zarówno modelarza jak i  zestawowe - jeżeli ktoś chcący skleić  mc tam zajrzy i nie zrozumie z czym się mierzy to wybacz...na  Babią Górę w klapkach też lezą, rzadko dochodzą...ale mi ich nie żal.

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, myszaty napisał:

abią Górę w klapkach też lezą

Widziałem idiotow na Czerwonych Wierchach w klapkach...

Edytowane przez tlb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ale się zrobiła świąteczna atmosfeeera..."


 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neptun1939 napisał:

"Ale się zrobiła świąteczna atmosfeeera..."


 

Atmosfera jest spoko.Wymieniamy sobie poglądy a że mamy inne punkty widzenia na ten sam problem to z boku może wyglądać  na niezłą rozpierduchę.Jednak nikt nikogo nie obraża i jest ok. Przynajmniej z mojej strony.W końcu to forum dyskusyjne jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ze to juz 260 post przeychania się zwolenników i przeciwników? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Moses napisał:

dziwne ze zaden inny producent nie powoduje takich emocji :D

 Żaden nie jest tak widoczny w przestrzeni publicznej...a nawet jedyny.

Wpisz dowolna nazwę do wyszukiwarki i napierw masz 30 rekordów z alle z mc...potem dopiero reszta świata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Googla, ok zrozumiałem,  dobra.

Punkt dla kolegi 👍

Pogrzebałem trochę, oczywiście to nie jest reprezentatywne ale: jeden sprzedawca na alle opchnął 89 migów 29...spitów skalskiego 30...f16 25 szt...me 109 45szt.

I to wszystko zestawy z farbkami...nieźle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo to wiele dzieci było niegrzecznych w tym roku i dostanie karę od świetego krasnoluda

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neptun1939 napisał:

"Ale się zrobiła świąteczna atmosfeeera..."


 

 

 

No i namówiłeś. Pora na kolejny maraton Kapitana Bomby w tym roku :wojo:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, myszaty napisał:

Googla, ok zrozumiałem,  dobra.

Punkt dla kolegi 👍

Pogrzebałem trochę, oczywiście to nie jest reprezentatywne ale: jeden sprzedawca na alle opchnął 89 migów 29...spitów skalskiego 30...f16 25 szt...me 109 45szt.

I to wszystko zestawy z farbkami...nieźle.

 

Tu się zgadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, myszaty napisał:

Wysoka ta sztuka, tego kolesia, wysoka...takie discopolo modelarskie co???

Osobiście słucham chyba wszystkiego od biesiady przez disco polo a na dumnej klasyce  dla snobów kończąc. Myślę, że każda muzyka ma swój miejsce i czas a DP na weselu pod nóżkę idzie jak... wo/óda. Tak samo jest z tym całym Mistercraftem. Żeby się za to porządnie wziąć to trzeba mieć warsztat za parę stów i to powinien być raczej modelarz, który takich filmików (pomijajac jakie by nie były) oglądać poprostu nie musi. A jak już się brać za taki model to jako wyzwanie lub z sentymentu. Częste też na początek z powodu nieznajomości rynku nie wiedząc, że za parę złotych więcej można już nabyć coś sensownego. A przez tych co już ten rynek modelarski znają to trafia to też niestety na warsztat żeby mieć alibi.

3 godziny temu, myszaty napisał:

Choć ja tych  z discopolo podziwiam za umiejętność przekucia paździerza w wartość dodaną...

Tak jak i ja tych, co z Mistercrafta zrobią porządny model :)

A jak odtłuszczam tylko blaszki to chyba jestem tylko półkretynem. Na szczęście :szczerbol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, myszaty napisał:

Też mi  posprzątał...już oglądam..😅

 

Przy łikendzie to można sklejać sobie modele ,,Pyk, pyk, jako tako i fajrant" :mrgreen:

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zamiast się pastwić nad Mistercraftem i Rafhartem lepiej weźcie udział w projekcie grupowym Sklejamy tanią Hasegawę. Nawet tańsze modele Hasegawy są sklejalne i wartościowe merytorycznie i biją na łeb na szyje wszytko co Mister Craft tłucze z form Intechu i Aeroplasta a do tego ich cena nie przekracza 60 złotych. Nie wiem czy jest sens dalszego pastwienia się nad Mister Craftem albo Rafhartem skoro można przyjemniej spędzić czas na sklejaniu modeli Hasegwy, której nawet taki BAC Lightning F Mk6 pamiętający czasy współpracy z FROGiem z lat 70 wygląda na ramkach jak model z XXI wieku - zero nadlewek, niedolewek i jakichkolwiek innych paskudnych artefaktów a do tego ma w zestawie znakomite kalkomanie. Koledzy nie kopcie już leżącego bo to niema sensu a zajmijcie się sklejaniem fajnym modeli Hasegawy :). Myślę, że to wszystkim nam wyjdzie na dobre :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

pastwić nad Mistercraftem

A ktoś się pastwi na Mistercraftem?Co za niegodziwiec.

10 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

lepiej weźcie udział w projekcie grupowym Sklejamy tanią Hasegawę

Nie będę się innym wpychał.Ruch w wątku jak w Paryżu na wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.