Skocz do zawartości

[Projekt grupowy] Sklejamy modele Mistercrafta - Pytania, gadki szmatki itp.


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, mandrivecs napisał:

Znaczy nabijać... Gilza, tytoń... I mamy gotowy model, którego można skonsumować.

Tylko nie rób tak jak KRL na zamówienie, bo to już będzie próba przełamania monopolu państwowego :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko napiszę, że Breguet, którego właśnie skończyłem, to mój 31 model z mistercrafta :pokoj:

 

A do sklejenia jeszcze kilkanaście Mistercraftów :szczerbol:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Tak tylko napiszę, że Breguet, którego właśnie skończyłem, to mój 31 model z mistercrafta :pokoj:

 

A do sklejenia jeszcze kilkanaście Mistercraftów :szczerbol:

U mnie tez jest kilka modeli z MC do roboty. Gloster Javelin, Hawker Hunter, F-16, (72 i 48) Harrier, F-86. Mirage 2000C (72 i 48). Z tej gromadki na warsztacie mam F-16A w trakcie malowania, Javelina i F-86E Sabre. F-16A bierze udział w tym projekcie :). 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem robić zamówienie na mojehobby.

dzięki za info😉

 

P.S. 90% tych MC to bestsellery😆

Edytowane przez tlb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wpadł w moje łapki (aczkolwiek nie w formie zakupu):

f-mistercraft-p-36-h-75-hawk-d-214-1-72.

(zdjęcie z netu tylko do dyskusji)

Jak tylko dotrze zamówione oszklenie kończę Valercię i zabieram się za niego.

Edytowane przez Baas ArK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig napisał:

A ja dzisiaj skończyłem robić Iła-10 z Mistercraftu.  W planach jest jeszcze Ił-2 ze Smeru, ale jak się go nie uda kupić to trzeba będzie z Mistercrafu nabyć.

Ił-10 całkiem przyjemnie się składało,  bo to model Kovozavody. Mam zdjęcie swojego w Portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baas ArK napisał:

Jakiś czas temu wpadł w moje łapki (aczkolwiek nie w formie zakupu):

f-mistercraft-p-36-h-75-hawk-d-214-1-72.

(zdjęcie z netu tylko do dyskusji)

Jak tylko dotrze zamówione oszklenie kończę Valercię i zabieram się za niego.

 

Od razu uprzedzam, że w moim egzemplarzu kalkomanie miały przesunięte kolory w niektórych miejscach.

Jak się warsztat pojawi, to będę kibicował :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez wodotrysków, będzie w konwencji pzpr. Jedyne co to zeszlifuję wypukłe linie i nity (są jak w kawale o ruskiej pszenicy - rzadko i poza kawałem tak samo wielkie wink4). Zastanawiam się jeszcze tylko nad malowaniem: Jankes czy Fin ? :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Baas ArK napisał:

Nie bez wodotrysków, będzie w konwencji pzpr. Jedyne co to zeszlifuję wypukłe linie i nity (są jak w kawale o ruskiej pszenicy - rzadko i poza kawałem tak samo wielkie wink4). Zastanawiam się jeszcze tylko nad malowaniem: Jankes czy Fin ? :hmmm:

 

Fińskie lotnictwo to temat niszowy i właśnie dlatego jest wart sklejenia w tych oznaczeniach :super:🇫🇮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Baas ArK napisał:

Nie bez wodotrysków, będzie w konwencji pzpr. Jedyne co to zeszlifuję wypukłe linie i nity (są jak w kawale o ruskiej pszenicy - rzadko i poza kawałem tak samo wielkie wink4). Zastanawiam się jeszcze tylko nad malowaniem: Jankes czy Fin ? :hmmm:

Będziesz nacinał  nowe linie podziałowe i nitował ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Będziesz nacinał  nowe linie podziałowe i nitował ?

 

W razie jak ci linie podziałowe nie wyjdą to zawsze możesz je chociaż  zatrzeć i wtedy grube kalki położyć , i wtedy to wszystko zamaskuje .Wiem bo kolega Staryfajter1954 tak pisal to musi mieć rację bo on się na modelarstwie zna i wszystkim doradza i to  musi być prawda😀😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, merlin_70 napisał:

A która to jest wersja  a4  czy wczesniejsza, bo producent / wydawca milczy a malowanie francuskie .

Wiesz że MC sobie takimi pierdołami głowy nie zawraca. Tak więc trzeba będzie go pewnie trochę urealnić do wybranego standardu: A-6 (tych Finowie mieli chyba najwięcej) lub P-36A (jeśli będę robił na Amerykańca).

 Staryfajter1954  nic wielkiego: przykładnica z pociętej miarki zwijanej + czeska żyletka/igła w obsadce.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.