Jump to content

[Projekt grupowy] Sklejamy modele Mistercrafta - Pytania, gadki szmatki itp.

jawkers
 Share

Recommended Posts

35 minut temu, letalin napisał:

Iskra jest z Pruszkowa. ZTS Plastyk. 

W wątku ,,Jak hartowała się stal" ktoś przesłał zdjęcie gazety z początku lat 90, gdzie było napisane, że to wytwór mastercrafta.

• Like 1

Już poprawiłem Scalemates. Wycinek z gazety jest tu rozstrzygający. Ja swoją pierwszą Iskrę z Mistercrafta kupiłem dopiero w 2012 roku. Jakoś mnie wcześniej Królowa Polskiego Nieba nie zainteresowała;) 

12 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Jeżeli nikt tego nie chce poprawić na scalemates, to ustawmy kto i kiedy wyprodukował tą iskre to to poprawię .

Edited by letalin

21 minut temu, letalin napisał:

Już poprawiłem Scalemates. Wycinek z gazety jest tu rozstrzygający. Ja swoją pierwszą Iskrę z Mistercrafta kupiłem dopiero w 2012 roku. Jakoś mnie wcześniej Królowa Polskiego Nieba nie zainteresowała;) 

Bardzo dobrze, że to poprawileś :super:

Czy Iskra z plastyka w białym opakowaniu nie powinna być wcześniej z datą 1995? A pozostałe później (brak konkretnej daty)

20211104_165036.jpg

• 3 weeks later...

Skoro mija rok od rozpoczęcia projektu grupowego, pozwoliłem sobie zrobić małe podsumowanie stanu prac.

Ukończone: 12

W budowie: 16

Do tego dochodzi kilka porzuconych projektów.

Statystyka sklejonych modeli:

Samoloty:

• ·        Messerschmitt Bf-109G-6R6/trop
  • ·        Suchoj Su-22M4R
  • ·        RWD-5
  • ·        Shenyang F-6 (Mig-19s)
  • ·        Dassault Mirage III E/S
  • ·        Fairey Fulmar Mk.II
  • ·        Dassault Rafale A
  • ·        Suchoj Su-22UM3K
  • ·        Jakowlew Jak-3
  • ·        McDonnell AV-8B Harrier

Śmigłowce:

• ·        Mil Mi-4A
  • ·        Eurocopter EC 665 Kangaroo Tiger

Jak widać jest jeszcze sporo do sklejenia i to nie tylko z lotnictwa:banan:

W dniu 24.11.2021 o 20:31, Kolekcjoner WP napisał:

Skoro mija rok od rozpoczęcia projektu grupowego, pozwoliłem sobie zrobić małe podsumowanie stanu prac.

Ukończone: 12

W budowie: 16

Do tego dochodzi kilka porzuconych projektów.

Statystyka sklejonych modeli:

Samoloty:

• ·        Messerschmitt Bf-109G-6R6/trop
  • ·        Suchoj Su-22M4R
  • ·        RWD-5
  • ·        Shenyang F-6 (Mig-19s)
  • ·        Dassault Mirage III E/S
  • ·        Fairey Fulmar Mk.II
  • ·        Dassault Rafale A
  • ·        Suchoj Su-22UM3K
  • ·        Jakowlew Jak-3
  • ·        McDonnell AV-8B Harrier

Śmigłowce:

• ·        Mil Mi-4A
  • ·        Eurocopter EC 665 Kangaroo Tiger

Jak widać jest jeszcze sporo do sklejenia i to nie tylko z lotnictwa:banan:

Oczywiście, że jest trochę modeli już w ramach tego projektu zrobionych (mój drugi model w tym projekcie w postaci F-16A Fighting Falcon w 48 powoli się robi) i to cieszy jednak czytając komentarze niektórych użytkowników tego forum dziwią mnie ich komentarze pokroju w ogóle ktoś robi modele Mister Crafta ? Ja z kolei nie rozumiem w takim razie po co takie osoby wchodzą na relacje z budowy takich modeli w ramach projektu i to krytykują ? Nikt nikogo nie zmusza do udziału w projekcie i każdy kto w nim bierze udział wie na co się decyduje i po co jakieś dziwne komentarze ? Może lepiej co co to krytykują sami może niech wezmą i podejmą się wyzwania i skleją jakiś model sygnowany marką Mister Craft. Będzie z tego więcej pożytku.

• Sad 1

Wchodzą między innymi   dlatego , że tacy jak Ty wielce doświadczeni sklejacze starych strucli nie mącili  w głowie  ludziom na temat jak sie skleja modele.   

Przypomnijmy  niektóre mądrości 

- szpachlówka akrylowa która się nmie kruszy 

- kalkomania zakryje  zatarte i nierówne wytrasowane linie ,

- na starych modelach nauczysz się sklejać iu będą Ci wychodzić cudeńka 

• Like 1

12 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Może lepiej co co to krytykują sami może niech wezmą i podejmą się wyzwania i skleją jakiś model sygnowany marką Mister Craft. Będzie z tego więcej pożytku.

No to nie ma się co cyrtolić tylko grzać do zabawkowego po pudełko z paździerzem i podjąć wyzwanie.:lajkonik:

• Haha 1

6 minut temu, merlin_70 napisał:

Wchodzą między innymi   dlatego , że tacy jak Ty wielce doświadczeni sklejacze starych strucli nie mącili  w głowie  ludziom na temat jak sie skleja modele.   

Przypomnijmy  niektóre mądrości 

- szpachlówka akrylowa która się nmie kruszy 

- kalkomania zakryje  zatarte i nierówne wytrasowane linie ,

- na starych modelach nauczysz się sklejać iu będą Ci wychodzić cudeńka 

Merlin_70 a może Ty byś tak coś pokazał, jakiś warsztat albo galerię, bo jak na razie nie widać Twojje działalności innej niż komentowanie. Może sam byś wziął udział w tym projekcie grupowym Sklejamy modele Mister Crafta ? Chętnie popatrzymy na Twoje umiejętności i Twój warsztat modelarski.

10 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Na co czekasz ?

Aż skończą mi się modele które  można skleić z przyjemnością.Bez rzeźbienia w g.... o przepraszam miało być w mydle.Jeszcze tak zdesperowany nie jestem.

Trochę tych modeli kupiłem i wszystkie  wydałem albo wyrzuciłem.Szkoda na nie czasu .

Żałuję tylko wydanych pieniędzy.

Ps.O przepraszam mam jeden model MC.Śmiglowiec Mi-2 w skali 1/72.

3 minuty temu, Xmen napisał:

Aż skończą mi się modele które  można skleić z przyjemnością.Bez rzeźbienia w g.... o przepraszam miało być w mydle.Jeszcze tak zdesperowany nie jestem.

Trochę tych modeli kupiłem i wszystkie  wydałem albo wyrzuciłem.Szkoda na nie czasu .

Żałuję tylko wydanych pieniędzy.

Ps.O przepraszam mam jeden model MC.Śmiglowiec Mi-2 w skali 1/72.

To zrób tego Mi-2 a jeśli nie to właściwie po co wchodzisz na projekt z modelami, które albo Cię nie interesują albo uważasz za niewarte uwagi ? 

2 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

To zrób tego Mi-2 a jeśli nie to właściwie po co wchodzisz na projekt z modelami, które albo Cię nie interesują albo uważasz za niewarte uwagi ? 

Bo mogę.

I tak jak napisałem w wątku z Mustangiem interesuje mnie dlaczego ludzie sięgają po te modele.

9 minut temu, Xmen napisał:

Bo mogę.

I tak jak napisałem w wątku z Mustangiem interesuje mnie dlaczego ludzie sięgają po te modele.

Bo lubimy i możemy sklejać modele Mister Crafta.  Sprawia nam to przyjemność tak samo jak Tobie dają przyjemność super spasowane TAMIYE, Airfixy i Hobby Bossy. Lubimy to i tyle w temacie.

55 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Merlin_70 a może Ty byś tak coś pokazał, jakiś warsztat albo galerię, bo jak na razie nie widać Twojje działalności innej niż komentowanie. Może sam byś wziął udział w tym projekcie grupowym Sklejamy modele Mister Crafta ? Chętnie popatrzymy na Twoje umiejętności i Twój warsztat modelarski.

Nawet przez myśl by mi nie przeszło za model tej firmy sięgnąć.  I tu uczestniczyć. Zwyczajnie moje poczucie estetyki i szacunek dla czasu , którym dysponuje nie pozwala mi to zrobić.  Poza tym nie lubię się cofać w rozwoju .

W wątku vintage dostałeś zdjęcie mojego modelu .

Zwyczajnie odzywam się bo przez takich jak Ty wielbicieli słabych modeli  x modelarzy zamiast się rozwijać kreci się w miejscu . 

Szuka mitycznych rysików i jedynej dobrej szpachli oraz jedynych właściwych barw. Dorabia drucik w komorze podwozia, a ma problem z poprawnym złożeniem bryły i dobrym zaszpachlowaniem,  bez tony szpachli i kielni , potem na tej nierownej powierzchni maluje pedzlem i aero  się dziwi że słabo wyszlo. .

I nie rozumie że z takim modelarstwem żadne cacuszko nie wyjdzie .

20 lat temu przechodziłem to co oni .  Da się z tego wyjść. 

W wątku o Twoim f 16 pisałem Ci jakie są pułapki w starych modelach , a ty że kalki zakryja i będzie dobrze . To najlepsze podsumowanie Twojego wkładu w  wiedzę modelarska 

• Like 2

37 minut temu, Xmen napisał:

Coś mi tu kolega ściemnia.:mrgreen:

Jasne, że ściemniam bo nie mam niczego innego do roboty jak ściemnianie… wiesz, ja też mam całkiem sporo modeli zdecydowanie lepszej jakości niż modele Mister Crafta bo i Kinetici mam i AFV czy GWH i Fine Molds albo nowe Airfixy ale nie przeszkadza mi to sięgąć również po modele sygnowane marką Mister Craft. Mam na to ochotę i sobie w nich dłubię bo wolno mi, kupiłem je za swoje pieniądze podobnie jak reszta kolegów biorąca udział w projekcie i sklejamy je bo mamy na to ochotę.

Teraz, merlin_70 napisał:

Nawet przez myśl by mi nie przeszło za model tej firmy sięgnąć.  I tu uczestniczyć. Zwyczajnie moje poczucie estetyki i szacunek dla czasu , którym dysponuje nie pozwala mi to zrobić.  Poza tym nie lubię się cofać w rozwoju .

W wątku vintage dostałeś zdjęcie mojego modelu .

Zwyczajnie odzywam się bo przez takich jak Ty wielbicieli słabych modeli  x modelarzy zamiast się rozwijać kreci się w miejscu . 

Szuka mitycznych rysików i jedynej dobrej szpachli oraz jedynych właściwych barw. Dorabia drucik w komorze podwozia, a ma problem z poprawnym złożeniem bryły i dobrym zaszpachlowaniem,  bez tony szpachli i kielni , potem na tej nierownej powierzchni maluje pedzlem i aero  się dziwi że słabo wyszlo. .

I nie rozumie że z takim modelarstwem żadne cacuszko nie wyjdzie .

20 lat temu przechodziłem to co oni .  Da się z tego wyjść. 

W wątku o Twoim f 16 pisałem Ci jakie są pułapki w starych modelach , a ty że kalki zakryja i będzie dobrze . To najlepsze podsumowanie Twojego wkładu w  wiedzę modelarska 

Będę szczery do bólu ale jeśli nie chcesz sięgać po takie modele to zwyczajnie nie zabieraj głosu w projekcie, który Cię nie dotyczy, Proste. Bierzemy w tym projekcie udział bo chcemy w nim brać udział a Ty jeśli taki projekt Ci nie pasuje zajmij się swoimi pomysłami i tam sobie działaj. NIe musisz nikogo pouczać i nie musisz nam psuć zabawy. Chcemy to sklejamy modele Mmiter Crafta i tyle w temacie po co kruszyć kopię ? Nie ma o co i nie ma po co się nas czepiać, że mamy swój projekt i sobie sklejamy modele takie jakie nam odpowiadają mimo, że w naszych kolekcjach są modele zdecydowanie lepsze i z całkowicie nowych form. 

3 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Jasne, że ściemniam bo nie mam niczego innego do roboty jak ściemnianie… wiesz, ja też mam całkiem sporo modeli zdecydowanie lepszej jakości niż modele Mister Crafta bo i Kinetici mam i AFV czy GWH i Fine Molds albo nowe Airfixy ale nie przeszkadza mi to sięgąć również po modele sygnowane marką Mister Craft. Mam na to ochotę i sobie w nich dłubię bo wolno mi, kupiłem je za swoje pieniądze podobnie jak reszta kolegów biorąca udział w projekcie i sklejamy je bo mamy na to ochotę.

Nie ma co się tak unosić.

Już więcej nic nie napiszę.Będę sobie obserwował po cichutku z boku bo Twoje tłumaczenie do mnie nie przemawia.Jeśli mogę oczywiście.

Miłego dnia.