Skocz do zawartości

[Projekt grupowy] Sklejamy modele Mistercrafta - Pytania, gadki szmatki itp.


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko...nie ma ciśnienia,

ale ciekawostka: oglądałem dziś CS z MC i akurat wypraski były lepsze jakości niż orginał, tzn. reje w smerze pokrzywione, w mc proste.

 

Tak na marginesie: centrum handlowe, w markecie  na regałach z zabawkami były  revelle - całe 3 rodzaje...apacz, hurri II i set red arrows...

w sklepie z zabawkami na pasażu - cała półka mc do wyboru do koloru : latadła,  pływadła i jeźdźidła...

z taką dystrybucją ta firma nie zginie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, myszaty napisał:

Spoko...nie ma ciśnienia,.....

Jacku nie poddawaj się tak od razu, ja nie jestem tutaj wyrocznią, niech się Inni wypowiedzą :nauka1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

@jawkers

Może było by warto utworzyć nowy wątek pt. GALERIE KOŃCOWE, w którym każdy kto skończy model wstawi dwa-trzy zdjęcia gotowego. Po prostu, żeby w jednym miejscu było widać ile modeli zostało zbudowanych. 

 

 

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baas ArK napisał:

A jest sens mnożyć byty?

 

Dlatego najlepiej po prostu zrobić nowy temat i tam wrzucać po jednym-dwóch zdjęciach, żeby tutaj też na stronie projektu było odnotowane i w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
10 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

 

Dlatego najlepiej po prostu zrobić nowy temat i tam wrzucać po jednym-dwóch zdjęciach, żeby tutaj też na stronie projektu było odnotowane i w jednym miejscu.

Ale czy te galerie w projektach grupowych ktoś odwiedza? Chyba tylko sporadycznie.

Wszyscy przeglądają główne galerie, a te zostają zapomniane.

Można zakładać wątki w głównej galerii i dopisać, że model z wątku grupowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
7 minut temu, bart207skw napisał:

Ja w kwestii formalnej.

Proponuje, aby cały projekt trwał sobie nadal bez jego kończenia pod koniec roku...

Jestem za! Coś tutaj cały czas się dzieje - wygasimy temat, jak już chętnych nie będzie. A MC wypuszcza co jakiś czas "nowości" więc jeszcze trochę powinno pohulać!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mistercraft zmienił nazwę z Mastercraft.  Przy czym nigdy chyba nie wyprodukował żadnego własnego zestawu. Mam całą masę zestawów produkowanych przez inne firmy, które trafiły też do Mister/Mastercrafta, a tylko jednego Mistercrafta. Jestem za dopuszczeniem przynajmniej Mastercraftów i i KOPRO/Mastercraft. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, letalin napisał:

Jestem za dopuszczeniem przynajmniej Mastercraftów i i KOPRO/Mastercraft. 

Mister i Master to przecież ta sama firma, więc tu chyba sprawa jest bezdyskusyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, letalin napisał:

Mam całą masę zestawów produkowanych przez inne firmy, które trafiły też do Mister/Mastercrafta, a tylko jednego Mistercrafta. Jestem za dopuszczeniem przynajmniej Mastercraftów i i KOPRO/Mastercraft.

Może inaczej podejdziemy: jeżeli zestaw wydany przez Mistercrafta zostanie zidentyfikowany ze 100% pewnością co do pochodzenia, to dopuścimy oryginały i  inne przepaki?

Mam już 2 Erwudzie z Plastyka i może tu warsztaty, a nie na ogólnym? .😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka historia a propos własnych modeli Mastercrafta. W jednym z numerów Lotnictwa AI z 1992 pojawił się artykuł o wykonywaniu otwartych kabin w modelach. Zainspirowany nim zrobiłem przy pomocy pilniczka z żyletki piłkę i pociąłem wszystko co miałem na stanie. Jedną z ofiar padł MiG-21 z KP. O ile cięcie kabinka przeżyła w miarę dobrze, to przerabianie na ruchomą z możliwością otwierania, co także sugerował artykuł, już nie. Jakiś czas potem postanowiłem naprawić swój błąd, a najprostszym rozwiązaniem wydawało się kupno nowego modelu dla samej owiewki. Niestety w tym czasie model KP nie był już dostępny. W końcu trafiłem na model Mastercrafta, a wiedząc że firma coś kombinuje razem z KP (nie pamiętam dokładnie czy do były już czasy KOPRO/Mastercraft, ale jakaś współpraca była) kupiłem z nadzieją, że to przepak.  Niestety, to była kiepska kopia, coś jakby model KP posłużył do wykonania formy z mydła. A najbardziej różniącym się elementem była szybka... Ramki od modelu leżały u mnie długo, ale jakiś czas temu zlepiłem z nich samolocik do zabawy dla dziecka, tak że nie mogę pokazać jak wyglądały.  Zachowała mi się natomiast instrukcja malowania. W stylu typowym dla firmy, bo o ile się mylę to widzę jakiś związek z instrukcją od modelu Fujimi:

06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg

Typowe było też to, że załączone kalkomanie nie miały nic wspólnego z instrukcją, ale, tu niespodzianka, drukował je Techmod:

10.jpg

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, letalin napisał:

Mistercraft zmienił nazwę z Mastercraft.  Przy czym nigdy chyba nie wyprodukował żadnego własnego zestawu. Mam całą masę zestawów produkowanych przez inne firmy, które trafiły też do Mister/Mastercrafta, a tylko jednego Mistercrafta. Jestem za dopuszczeniem przynajmniej Mastercraftów i i KOPRO/Mastercraft. 

 

 

okazuje się, że Iskra to ich własny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

okazuje się, że Iskra to ich własny model

Wcześniej ponoć produkowali modele vacu w 1:48. Ja w naturze nie spotkałem, ale wydaje mi się, że widziałem gdzieś recenzję takiego. Może sobie przypomnę gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pamiętam Lublina w 1/48 z OBR Łódź pakowanego przez Mastercrafta, Su-15 w 1/48 vacu/wtrysk, F-117 ale czy 48 czy 72 to już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.