Skocz do zawartości

Fairey Fulmar Mk.II


pepociufakers

Rekomendowane odpowiedzi

Ta budowa ma być relaksem (tak wiem MC i relaks - dziwne:)

Model przepak - w 1995 wydała go Vista, i jakościowo jest tak na poziomie Hellera tyle, że z wgłębnymi liniami podziału.

Korci zrobienie wnętrza, ale szkoda mi czasu bo równolegle mam modele, które traktuje bardziej poważnie(to wstawka w stylu - chwalisz się czy żalisz:) ), ten ma być treningiem dla nowego aerografu.

Także na początek, w pudle, z klejem w roli głównej (i tutaj ciekawostka - zapach klasycznego kleju rodem z Łosia z Plastyka, skąd oni go biorą?:))

 

Fairey_FURY_MC_010

 

Fairey_FURY_MC_009 Fairey_FURY_MC_007

 

Fairey_FURY_MC_006

 

Fairey_FURY_MC_008 Fairey_FURY_MC_005

I przy okazji przypomiałem sobie o malowaniu pactra i pędzlem.

Muszę przyznać że ta pactra pod pędzel to wcale nie taka zła - 3 warstwa już ładnie zaczyna kryć.  (ps. jak widać kwestie relaksu dotyczą też tego, że a) szkoda czasu na czyszczenie aerografu b) szkoda czasu na czekanie na wyschnięcie farby :) 

Fairey_FURY_MC_013

 

Fairey_FURY_MC_014

Oszklenie, jak dla mnie bardzo ładne,  zachęca do robienia wnętrza.

Fairey_FURY_MC_012 Fairey_FURY_MC_010 Fairey_FURY_MC_022

I dziury w lukach podwozia:

Fairey_FURY_MC_021

 

 

Reasumując - szkoda, że nie ma żywic do tego modelu - bo skorupa ma potencjał.

Z drugiej strony jest model Special Hobby - nie wiem jak ze spasowaniem, ale widzę, że SH na pewno lepiej stoi z kalkami, bo merytoryczność kalek w tym modelu leży. 

 

Pzd.

Jaro

 

 

Edytowane przez pepociufakers
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jawkers changed the title to Fairey Fulmar Mk.I

Połączenie kadłub - skrzydło zaszpachlowane:

Fairey_FURY_MC_030

 

i położony podkład:

 

Fairey_FURY_MC_032

 

Fairey_FURY_MC_031

 

Moje śledztwo wykazało, że kolory proponowane przez Mistercraft są nie do końca prawdziwe:

Powierzchnia dolna powinna być malowana na SKY GRAY.

A przy okazji mały przydatny link z opisami kamuflażu i farbami:

http://www.theworldwars.net/resources/resource.php?r=camo_rnfaa

 

pzdr.

Jaro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obserwuję od początku. Bardzo ładnie Ci to wychodzi. Aż nabieram ochoty by zakupić ten model i również spróbować swych sił z nim 😉 
 Czy oby ten ciemny szary (baza kamuflażu) nie jest przypadkiem za ciemny jak na RAF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, neptun1939 napisał:

 Czy oby ten ciemny szary (baza kamuflażu) nie jest przypadkiem za ciemny jak na RAF?

 

Tego nie wiem, znawcą tego tematu nie jestem :)

Opierałem wybór farb o stronę:

http://www.theworldwars.net/resources/resource.php?r=camo_rnfaa 

a fabry gunze serii H więc:

Extra Dark Sea Grey - H333

Dark Slate Grey - H421 (to jest RLM81, ale powiadają;) że może być możliwym zamiennikiem)

Sky - H74 (to taki zgniły kompromis, bo powiadają;), że to tak nie dokońca ten kolor:) )

 

Przy okazji, analizując dostępną literaturę zauważyłem, że mamy proponowane dwa warianty malowania dolnej części dla modelu z numerem kodowym 6J:

Jedni podają kolor Sky, drudzy Sky Gray.  Dodatkowo kalki nie są do malowania pudełkowego, na pudełku jest 6F, w instrukcji 6J z tym ,że numer seryjny jest do 6F - także pomieszanie z poplątaniem:)

Ogólnie z tym numerem kodowym "6J" co książka to inaczej, a to Fulmar Mk.I a to Fulmar Mk.II, więc może wszystkie mają rację, do galerii może się wyjaśni:)

 

Kolejna rzecz - kalki zestawowe są tak twarde, że nawet hypersol Agamy nie jest wstanie ich rozpuścić.

A pokalkach wygląda tak:

2021-01-03_12-05-07

I w innym świetle:

2021-01-03_12-04-19

W tle powoli dojrzewa Avenger.

 

Zdrowia,

Jaro

Edytowane przez pepociufakers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź odnośnie farb.
 Faktycznie są pomieszane na tej stronce i przez to jest za ciemny ten szary. Zielony ujdzie, chociaż winien być bardziej "spłowiały"/zgniły. 
 Niestety jeśli chodzi o malowania i instrukcje w Mistercrafcie to niestety jest ich fikcja, bardzo luźno oparta na oryginałach. Sam mam teraz problem ze swoim Shengjangiem, bo literatura podaje całkiem inne malowanie, a instrukcja inne....
 Kalki w ostateczności dałeś zestawowe, czy wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neptun1939 napisał:

Dzięki za odpowiedź odnośnie farb.
 Faktycznie są pomieszane na tej stronce i przez to jest za ciemny ten szary. Zielony ujdzie, chociaż winien być bardziej "spłowiały"/zgniły. 
 (...)
 Kalki w ostateczności dałeś zestawowe, czy wymieniałeś?

Kalki oryginalne. 

Tak na przyszłość spytam(w magazynie jeszcze Barracuda zimuje) - jakie zalecasz odpowiedniki farb dla lotnictwa FAA? Masz może swoje typu z palety Gunze H?

 

ps. w sumie w literaturze (Warpaint 041) jest mowa o "Extra Dark Sea Grey" obok stosowanego "Dark Sea Grey" więc może tak ma być? Może to jest to "Extra"?:)

 

Pzdr.

Jaro

Edytowane przez pepociufakers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli chodzi o brytoli to kiedyś bazowałem na Pactrze, ale teraz przerzuciłem się na dedykowany zestaw od AK Air Series nr. katalogowy AK 2080. Wątpię by FAA miało inną paletę farb niż RAF (tym bardziej że do 1939 podlegało pod RAF ), jeśli pod uwagę weźmiemy ogólne braki wszystkiego w GB w czasie II wojny.
  Jeśli Ci to pomoże w znalezieniu zamienników z Gunze to nr. Ak są następujące: AK 2011, AK 2013, AK 2014, AK 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAA miało swoje kolory.Góra to : Extra Dark Sea Grey i Dark Slate Grey dół to do 1941 roku Sky Grey później Sky.W przypadku samolotów dwupłatowych  (ale nie wszystkich)stosowano jaśniejsze odpowiedniki tych kolorów tzw.kamuflaż "schadow".Na dolnym płacie kolory Dark Sea Grey i Ligth Slate Grey.Samoloty wyprodukowane w USA były malowane na miejscu odpowiednikami brytyjskich farb.

Edytowane przez Xmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzieki Neptun1939, dzieki Xmen.

Jak już wspominałem, kolory oparłem na stronie: http://www.theworldwars.net/resources/resource.php?r=camo_rnfaa, myślę, że już jak ktoś stworzył tak dokładne opracowanie to wcześniej zgłębił temat dość poważnie.

Budowa powoli dobiega końca. Powoli, bo jednocześnie na warsztacie Avenger(kawałek nawet widać) i B-58 Hustler.

Dodałem trochę dymu z rur wydechowych oraz pokryłem model satyną.

Teraz przede mną obdymianie(czyli lekki brudzing) część druga, anteny i finito. 

 

 

20210124_142921 20210124_080538 20210124_143041

 

Pozdro

Edytowane przez pepociufakers
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.