Skocz do zawartości

Inbox: Mig-17F Fresco Airfix No A03091 1/72


Micz

Rekomendowane odpowiedzi

Wstawiam inbox na prośbę

mig-17-00m.jpg

mig-17-01m.jpg mig-17-02m.jpg mig-17-03m.jpg mig-17-04m.jpg mig-17-05m.jpg mig-17-06m.jpg mig-17-07m.jpg mig-17-08m.jpg mig-17-09m.jpg  mig-17-10m.jpg mig-17-11m.jpg mig-17-12m.jpg mig-17-13m.jpg mig-17-14m.jpg mig-17-15m.jpg mig-17-16m.jpg mig-17-17m.jpg mig-17-18m.jpg mig-17-19m.jpg mig-17-20m.jpg mig-17-21m.jpg mig-17-22m.jpg mig-17-23m.jpg mig-17-24m.jpg  

Porównanie z kalkomanią HDL do Lim-5:

mig-17-25m.jpg mig-17-26m.jpg mig-17-27m.jpg

Jako bonus foto dedykowanej blaszki ZOOM Eduard:

mig-17-28m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju75 nie przesadzaj. Mig 17 z KP ad 1974  to była podstawa. Ten sklejam z pudła, stawiam w gablocie i wnuki cmokają z zachwytu  😀  Choć jak skleiłem z pudła tego z KP to cmokał mój dziadek ... 😥. Inne czasy, inne modele, inne modelarstwo ...

17 kp.jpg

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Micz :piwo:

Odgrzebałem swego MiGa z AZ Models i stwierdzam, że rewolucji nie dokonano.

Przy okazji jest ciekawe porównanie modeli KP, AZ i Dragona do planów samolotu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu konwersowałem z  osobą, która model wykonała. Broniła go mając koronny argument "ja go zrobiłem". No pewnie. Da się. Ale patrząc na ten inbox  (rzetelnie  obfotografowany) i oglądając  wypraski w sklepie  stwierdzam "nie chcę". Nie  będę  wyprowadzał  tych linii i kombinował  żeby nie wyglądał  jak z klocków.  Jest teoria ,że  airfix tak robi żeby  linię utrzymały  się nawet  po mocniejszym szlifowaniu. OK. Niech robi  Mnie jednak to odstrasza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, golf czarny napisał:

Swego czasu konwersowałem z  osobą, która model wykonała. Broniła go mając koronny argument "ja go zrobiłem". No pewnie. Da się. Ale patrząc na ten inbox  (rzetelnie  obfotografowany) i oglądając  wypraski w sklepie  stwierdzam "nie chcę". Nie  będę  wyprowadzał  tych linii i kombinował  żeby nie wyglądał  jak z klocków.  Jest teoria ,że  airfix tak robi żeby  linię utrzymały  się nawet  po mocniejszym szlifowaniu. OK. Niech robi  Mnie jednak to odstrasza.

Pytanie pomocnicze: chodzi o wykonawcę nowego Airfixa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ  gdzie znajdę to porównanie?  Czy inbox jest porownaniem?

 

Polecam   http://lietadielka.blogspot.com/2020/06/mig-17f-lim-5-3x-airifx-172-hotovo.html

                      http://lietadielka.blogspot.com/2020/02/mig-17f-lim-5-3x-airifx-172-kokpity.html

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, em napisał:

Grześ  gdzie znajdę to porównanie? 

Przepraszam, trochę na skróty poleciałem.

Kiedyś AZ Model ukazał się w takiej nietypowej formie gazetki z kiosku.

Była to monografia do której dorzucone były ramki modelu + kalkomanie.

W tej monografii załączono instrukcję składania modelu i właśnie porównanie trzech różnych modeli z planami

Poniżej okładka tej monografii oraz strona z porównaniem.

DSCN0568.thumb.JPG.04929973d5892d7ce5b8f9bdf26351cd.JPG

DSCN0567.thumb.JPG.9057b3bb4d35f7aab016b8cf0463af3c.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

 

Wygląda na to, że jednak zestaw może być tylko podstawową bazą dla dobrego modelu...

 

Zamiast Airfixa mozna pójść drogą konwersji edkowej 15 w 17. Punkt cięcia to miejsce rozłączne kadłuba, wstawiamy potrzebny segment przedłuzajacy ,tych kadłuba ze statecznikiem wykorzystamy. Ma mniejszą srednice przy dyszy wylotowej, ujmiemy plastiku w/g tego ile będziecie chcieli. Inny kąt nachylenia statecznika pionowego ,skorygujemy krawedż natarcia w/g planów, statecznik jest wyższy i krawedż spływu jest pod innym katem- skorygujemy.Jesli będziemy robili wersje ze spadochronem pod sterem kierunku musimy pamietać iz w samolocie w tym wariancie dolna połówka steru kierunku była krótsza o 20 cm. Zarówno w 5 i 6 musimy zróbić opływ pod sterem kierunku /to coś charakterystycznego nad dysza dopalacza/.

Skrzydła ...wykorzystałem ze starego KP .Ponieważ są za wąskie rozcinamy wzdłuż po srodku i dajemy wstawke. Zróbmy to tak aby przykadłubowy segment pierwszego skosu wyprowadzić pózniej na własciwy kąt. Stateczniki/stery wysokości robimy sami lub modyfikujemy .

Zresztą każdy ma swój patent na przeróbki, a jak zaczniemy robić to zaraz jakiś producent wyda nasz model 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak To

 

 

 

jest,?Maszyna z lat 50-tychTyle planów, egzemplarzy w muzeach,i nie można stworzyć dobrego modelu??????

Wstyd dla producentów migopodobnych  potworków.A maszyna zacna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Crimson King napisał:

I jak To

 

 

 

jest,?Maszyna z lat 50-tychTyle planów, egzemplarzy w muzeach,i nie można stworzyć dobrego modelu??????

Wstyd dla producentów migopodobnych  potworków.A maszyna zacna.

 

Musisz zacząć lobbować na Ukrainie. Może ModelSvit by się podjął, albo Amodel (w ostateczności :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj,nigdy nie miałem parcia na szkło Jako modelarz, perkusista w rock  band emerytów

 

zawsze powtarzam,,,są dużo lepsi od ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Crimson King napisał:

Mikołaj,nigdy nie miałem parcia na szkło Jako modelarz, perkusista w rock  band emerytów

 

zawsze powtarzam,,,są dużo lepsi od ciebie

Nie czytajmy tak dosłownie. To inne hasło - Zrób mega 17-tkę i poczuj się niezależny od producentów.. Każdy niech sobie ustali własną motywację i do roboty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.