Skocz do zawartości

F-14A 1:48 Hobby Boss


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Po latach w boju ukończyłem w końcu mój ulubiony statek powietrzny. Zdaję sobie sprawę z niezgodności merytorycznych, z tego, że brudzenie jest dla wielu z Was niewystarczające. W zasadzie to nie ma go za wiele :) Jestem z wykonania zadowolony, zwłaszcza, że wracałem do budowy modelu czasami po miesiącu a czasami po pół roku. Tak więc, czasami ciężko było wejść w rytm i nie pogubić się.  Model ma być ozdobą na półce a nie wierną kopią realnej maszyny.

Pozdrawiam

Z3soS9n.jpg

0h3QbRZ.jpg

SXvtC59.jpg

Dy25glC.jpg

DicVxPH.jpg

5qVOAZU.jpg

Ijm0n2g.jpg

Vdx6J8V.jpg

kA1AajH.jpg

TnVuSIe.jpg

TzGTprx.jpg

yeeMo5e.jpg

 

ps. admin jeśli źle formaty i wielkości zdjęć wstawiłem to proszę o wyrozumiałość. Dawno nie upload'owałem zdjęć na forum a widzę, że coś się pozmieniało

 

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny! B mi się podoba - ten schemat z białymi powierzchniami sterującymi, delikatne cieniowanie, detal - super!

Brak brudzenia nic mu nie ujmuje, wg mojego gustu rewelacyjny!

Pozdrawiam

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zaznaczyłeś, że nie ma to być wiernie odwzorowany pierwowzór. W zasadzie od tego, jak mi się wydaje, powinna się zaczynać każda galeria, bo ułatwia napisanie kilku słów oceny. 

 

Merytorycznie jest sporo błędów, ale jak to Tomcat, i tak cieczy oko.

 

Też bardzo lubię to malowanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia modelu pięknej maszyny. 🍻

Jak to Air wspomniał dobrze, że wspomniałeś po co go budowałeś więc nie ma po co go punktować. Ten model jest ozdobą Twojego kwadratu :D

Jeśli ktoś chciałby sobie popatrzeć na model merytoryczny to wystarczy sięgnąć do galerii moralezza:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bardzo mi się podoba ten kocur. Zwłaszcza malowanie i kabina. Gratulacje ukończonia go i powodzenia przy następnym  modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2021 o 23:04, _OldMan_ napisał:

Model bardzo, ale to bardzo, niestety podniesiona osłona zaburza piękną sylwetkę tego samolotu

Podzielam zdanie kolegi, w domyśle chodzi pewnie o osłonę radaru. Co do samego modelu to mnie na tyle zainspirował, że postanowiłem sobie sprawić ten sam zestaw!

Co prawda to na chwilę obecną nie moja skala, ale w 72 brak tego malowania.  Kokpit naprawdę świetny!👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit MARZENIE. Całość prezentuje się świetnie, choć dla mnie model odrobinę za czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 07:45, Nużek napisał:

Radar pudełkowy. Żywica to kokpit, fotele, dysze silników. 

A możesz napisać żywicę jakiego producenta użyłeś? I jak ze spasowaniem. Kupiłem właśnie wersję B i chętnie bym zrobił na wypasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
2 godziny temu, Jacek Kryszak napisał:

Jakie to są błędy?

Najpoważniejszy to mechanizacja skrzydeł. Dość często popełniany. Sloty zawsze zjeżdżały z klapami. Są mechanicznie sprzężone. Nie ma więc w normalnych okolicznościach "tomkatowej natury" takiej sytuacji jak na modelu. F-14 z VF-41 w tym czasie nie miały jeszcze TCS pod nosem. W zasadzie mało nosiły AIM-54 lub w ogóle. A jeśli już to pod kadłubem. Nigdy x6. Dwa pierwsze panele działka nie mają zawiasów. Są zdejmowane przy serwisie. To te najpoważniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.