Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, lord_karton napisał:

Wygląda to jak prima aprilis :neutral:

Może i wygląda, ale zawartość wcale nie jest śmieszna. Można sobie wydrukować ...

 

1_Fotor.jpg

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładki faktycznie trochę takie retro - infantylne, ale jak chodzi o zawartość to całkiem przyzwoity magazyn lotniczy (choć historii tylko tyć)

Pozdr ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zenek_65 napisał:

Jeśli są do pobrania legalnie to podaj linka

Ejj serio? Wpisujesz tytuł w google i od razu wyskakuje ci strona Biblioteki Cyfrowej Politechniki Lubelskiej...  15sec klikania i masz

Edytowane przez wuwumaster
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wuwumaster napisał:

Ejj serio? Wpisujesz tytuł w google i od razu wyskakuje ci strona Biblioteki Cyfrowej Politechniki Lubelskiej...  15sec klikania i masz

Ejj serio? Zamiast pisać ten komentarz mogłeś wstawić link. Jak ci się nie chce to przynajmniej prądu nie marnuj.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gościu odpuść, dostałeś komplet wskazówek, za ten czas co piszesz posty to już byś to znalazł, pobrał i nawet coś przeczytał... pomoc to jedno a wyręczanie to drugie,

miłego dnia, bez odbioru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info od Stratusa PW nr 36 to będzie Iskra. A na razie jest jest Ił-2 jako nr 33.

 

Wydawnictwo Stratus

1 dni  · 

Polish Wings - Polskie Skrzydła - informacja od wydawcy.

W związku z opóźnieniem dotyczącym dostarczenia materiałów od autora opracowania o Fokker DVII podjęliśmy decyzję o zmianie numeracji kolejnych zeszytów. Jako 33. numer pojawi się opracowanie Wojciecha Zmyślonego ilustrowane przez Andrzeja M. Olejniczaka o szturmowcu Ił-2.

Jednocześnie informujemy, że zapowiadany Fokker DVII znajduje się w dalszych pracach i nadal planujemy jego wydanie. O szczegółach będzie planować na bieżąco. Z numerem 36. zostanie opublikowana monografia Iskry autorstwa Dariusza Karnasa ilustrowana przez Artura Juszczaka. W planach kolejne zeszyty.

336268634_881368362953842_6225489474255781889_n.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kopernik napisał:

Antykwariat, czysty przypadek. 

To w takim razie w Stolycy są jeszcze porzadne antykwariaty :nauka:

W Kaliszu co prawda są 2 antykwariaty, z czego w jednym 40% to podręczniki, 50% różne takie duperele (kobiece, trochę sensacji itp.), 10% jakieś poradniki i pozostałę 10% zostaje na ogólną literaturę faktu z historią włącznie,  lecz już od dłuższego czasu nic ciekawego z lotnictwa nie znalazłem :niemam:.

Natomiast drugi to ekskluzywny antykwariat specjalizujący się w "białych krukach" w którym ceny zwalają z nóg :kaleka:

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem paczkę z Polish Wings + wkładka PL. Czy takie „papiurowe cuś” to jest standard Stratusa czy też dostałem coś niewłaściwego (jakość druku sugeruje niestety, że to wydruk a więc… Stratus 😞 )

 

94547A7C-1682-4495-AA64-9829D10CDFB9.thumb.jpeg.8deedd82333a9e0fa512a0252d68b58f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej można uważać za standard, z tego co się orientuję to Polskie Skrzydła wydawane są od dłuższego czasu już tylko w języku angielskim, a dla polskich odbiorców za dopłatą dołączane są właśnie takie "papierowe cusie" z tłumaczeniem. :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kon_Bar napisał:

Czy takie „papiurowe cuś” to jest standard Stratusa

Kupuję wybrane numery tej serii od numeru 9 i tak zawsze było, choć nie było wcześniej żadnej dopłaty.

W sumie, to dobrze, że w ogóle jest jakaś forma w naszym ojczystym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie kojarzę żadnej dopłaty, czasem tłumaczenie jest jako pdf do pobrania na stronie wydawcy, do samodzielnego druku. Choć mam wrażenie że nie do wszystkich numerów była wkładka z tłumaczeniem polskim 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niektórych pozycji można było ściągnąć pdf po polsku. Kiedyś już pisałem, we firmie kupowalismy ok 20 egzemplarzy co w niektórych pozycjach stanowiło więcej niż 5 procent nakładu...Tak że tak musi być po obcemu 

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać Stratusa z serii "Samolot po polsku Maxi". Merytorycznie niech wypowiadają się znawcy, ja jako mól książkowy, wkurzałem się na edytorską stronę książki. Układ strony nie ułatwiał czytania - patrz margines zewnętrzny. Jak dobrze nie rozłożysz książki, to tekst ucieka w załamanie na środku. Drukowanie zdjęcia na dwóch stronach to też nie najlepszy pomysł. Za prawie 100 zł można wymagać więcej .

WP_20230404_19_47_19_Pro_Fotor.jpg

WP_20230404_19_49_22_Pro_Fotor.jpg

WP_20230404_21_58_07_Pro_Fotor.jpg

li.jpg

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.