Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, arhtus napisał:

To aż tak kiepsko się sprzedawała? Może to przez politykę cenową, wtedy ta książka kosztowała 200zł co na tamte czasy było ceną wręcz abstrakcyjną. 

Obecna cena też jest abstrakcyjna. Zawsze można postawić na wariant budżetowy. Dla mnie pozycja wystarczająca, choć przyznaję, że mam i z AJ.

37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wydanie też mam 😉

AJPress też jest w tej chwili do kupienia na znanym portalu, ale ta cena jest jeszcze bardziej abstrakcyjna niż ta 15 lat temu 😀 

 

PS

Jak ktoś zainteresowany to niech korzysta, ja wczoraj niestety załapałem się na cenę regularną...😡😆

https://sklep.kagero.pl/the-pzl-37-los.html

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 10:16, Grzes napisał:

Kto kupi niech napisze słów kilka

 

Właśnie odebrałem swój egz.

Tak w skrócie:

13 szt A3 głównych rzutów Anakondy i Gipsówki z zaznaczeniem linii nitów w 72 i 48 w formie wkładek

31 stron coś w stylu walkaround Anakondy

Reszta to opis okraszony fotkami najróżniejszych wersji, m.in. Głuszec,  RL, RM, U, RM, WRAM...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdka się skończyła, ale może warto wiedzieć o takiej oto książce, którą możemy sprezentować dzieciakom:  "Ale odlot - rysunkowa historia lotnictwa." Bardzo fajna książka obrazkowa prowadząca młodego czytelnika od ptaków-lotników i mitów o latających ludziach poprzez rózne historyczne postaci, maszyny i wydarzenia aż do współczesności.  znajdziemy i Spirit of St. Louis i Canadaira i Herculesa, Miga-29 i inne. Do tego wyjaśnionych jest wiele zagadnień i pojęć.  112 stron, maszyny na rysunkach przypominają oryginały, książka miała na szczęście merytorycznych konsultantów.

https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/ale-odlot.html

ale_odlot.png

ale_odlot_1n.jpg

 

ale_odlot_3n.jpg

 

Z czystym sumieniem polecam. Podobnie jak książkę o której pisałem kiedyś wcześniej, czyli "Awiatorów" -traktujących o historii polskich lotników (więcej do czytania, mniej do oglądania).

 

Pozdrawiam,

Michał

Edytowane przez socjo1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośników węgierskiego lotnictwa. Niestety dostałem tylko tom II. Jedynkę będę musiał kupić (prawo serii ...). Książka zaczyna się od 190 str, czyli tam, gdzie kończy się tom I. Dobrym pomysłem było dodanie spisu treści tomu I.

węgry (1)_Fotor.jpg

węgry (3)_Fotor.jpg

węgry (4)_Fotor.jpg

węgry (5)_Fotor.jpg

węgry (2).1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona na początku grudnia ( zrobiłem sobie Mikołajki ) . Uznałem, że czas pomału uzupełniać Stratusa. Oczywiście poluję na okazję cenową. Na końcu zbiorowe zdjęcie moich grudniowych literaturowych zdobyczy.

b1.jpg

b2.jpg

b3 (1).jpg

b3 (2).jpg

WP_20221228_19_30_31_Pro.jpg

Edytowane przez kopernik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, socjo1 napisał:

Gwiazdka się skończyła, ale może warto wiedzieć o takiej oto książce, którą możemy sprezentować dzieciakom:  "Ale odlot - rysunkowa historia lotnictwa." Bardzo fajna książka obrazkowa prowadząca młodego czytelnika od ptaków-lotników i mitów o latających ludziach poprzez rózne historyczne postaci, maszyny i wydarzenia aż do współczesności.  znajdziemy i Spirit of St. Louis i Canadaira i Herculesa, Miga-29 i inne. Do tego wyjaśnionych jest wiele zagadnień i pojęć.  112 stron, maszyny na rysunkach przypominają oryginały, książka miała na szczęście merytorycznych konsultantów.

https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/ale-odlot.html

ale_odlot.png

ale_odlot_1n.jpg

 

ale_odlot_3n.jpg

 

Z czystym sumieniem polecam. Podobnie jak książkę o której pisałem kiedyś wcześniej, czyli "Awiatorów" -traktujących o historii polskich lotników (więcej do czytania, mniej do oglądania).

 

Pozdrawiam,

Michał

Jestem pod wrażeniem. Autor, absolwent ASP, nie tłumaczy powstawania siły nośnej w najbardziej  popularny, ale fałszywy sposób.

 

Z zapowiedzi Stratusa

Screenshot_20221229-142644_2.jpg

Screenshot_20221229-142750_2.jpg

Screenshot_20221229-143818_2.jpg

Screenshot_20221229-143657_2.jpg

Edytowane przez Wymysl
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, kupiłem w listopadzie, dopiero teraz była chwila zrobić fotki i pokazać. Kawał opracowania ( ok 450str) w dość symbolicznej jak na takie opasłe tomiszcze cenie. Zasadniczo wydawnictwo które raczej bym omijał szerokim łukiem ale autor, zawartość - mnóstwo zdjęć archiwalnych, od groma fot zachowanego egzemplarza z krakowskiego MLP, monografie konkretnych egzemplarzy - no konkretne opracowanie tematu brzydala Caudrona.

Do nabycia m in w krakowskim Phantomie.

IMG_20221229_144014538_1min.thumb.jpg.d1f9de76038d0247f0f23839952fe46a.jpgIMG_20221229_144053072_1min.jpg.0a64b86446848b9980802c5c79471d4f.jpgIMG_20221229_144109112_1min.jpg.6fce5734ee7ca3c72869003c518df8c3.jpgIMG_20221229_144117750_1min.jpg.729dd023556c91bd8da00d2a506b75f8.jpgIMG_20221229_144123665_1min.jpg.db87bd215df1773e1d61000ab8589a6d.jpgIMG_20221229_144132390_1min.jpg.fe432b83e384eb06790caccf69b843cd.jpg

Edytowane przez wuwumaster
Lepsze zdjęcia bo poprzednio chyba przesadziłem ze zmniejszeniem
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @wuwumaster za przypomnienie tej książki. Ja kupiłem "Caudrony nad Francją" właśnie dopiero co tutaj:

https://bonito.pl/produkt/caudrony-nad-francja

 

Mam wprawdzie monografię Caudrona ze Stratusa, ale za tę cenę uważam że i tak warto.

Jak ktoś ma daleko do księgarni, to można kupić na odległość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, coś słabiutko jak na samolot wyprodukowany w ilości ponad 400 stuk.

Grzes miałeś zapytać tych z Aeromaxa o kontynuację pierwszego opracowania, wiesz coś na ten temat?

Iskierka przy Iskrze to pikuś, co najwyżej może skromny tomik TBiU?

Nie ubliżam bo samolot jak każdy jest zacny (no bo to samolot i już)

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.