Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Slawek_26869 napisał:

Ewentualnie jakieś namiary lub "wypracowanie" 2 egzemplarzy, chętnie odkupię :sos:

 

Lesko 2003 😞

 

Też bym poczytał… :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/5/2023 at 6:22 PM, arhtus said:

Po prostu szok😱 ilość materiału wręcz oszałamiająca.

Niewiarygodne, że przy obecnej wszechobecnej drożyźnie można kupić COŚ takiego za tak niewiele!!!

Polecam każdemu kto interesuje się historią PSP na zachodzie, czy w ogóle interesuje się jakimkolwiek lotnictwem, zresztą, polecam każdemu, ta książka waży ze 2kg 😱  

 

 

Mam i ja🙂

Faktycznie niezla cegla. Polskie wydanie jest tez na Amazonie, wiec jest dostepne poza granicami kraju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caudrony nad Francją to jak juz wspomniano, polska wersja wydanej dwa lata wcześniej w Stratus-ie angielskojęzycznej pozycji Caudron Renault CR.714 Cyclone - The ultimate story

Oprócz języka książki są Identyczne. Mają dokładnie ten sam skład i tą samą liczbę stron. Jedyna różnica jaką znalazłem, to dodatkowe zdjęcie na str. 8 pokazujące odremontowanego Caudrona. Zmieniono oczywiście tytuł, bo zapewne z finansowania przez IPN byłyby nici. Ja broń Boże nie narzekam, ale jak ktoś ma już angielskojęzyczną wersję, to niech weźmie pod uwagę, że będzie miał drugą, identyczną książkę, jedynie z polskim tekstem. Gdybym o tym wiedział, tobym nie kupił, choć cena jest oczywiście super. Teraz muszę jakoś sprzedać wersję angielską, co nie będzie łatwe, bo dla zagranicznego hobbysty samolot zupełnie egzotyczny.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hejk, ma ktoś może Polish Wings 18 z Farmanem?

Są tam jakieś rysunki środka, konstrukcji czy wymiary? Czy raczej fotki i sylwetka/ki???

Bo nie wiem czy warto kupić - mam broszure z 100lat PS...i jak ma się powtórzyć zawartość  to chała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, myszaty napisał:

Hejk, ma ktoś może Polish Wings 18 z Farmanem?

Są tam jakieś rysunki środka, konstrukcji czy wymiary? Czy raczej fotki i sylwetka/ki???

Bo nie wiem czy warto kupić - mam broszure z 100lat PS...i jak ma się powtórzyć zawartość  to chała...

Niestety, znajdziesz głównie zdjęcia sylwetki , jest kilka ze skoczkami , jedno z wnętrza i tyle. Rysunki to kolorowe sylwetki boczne i jedna góra/dół.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, myszaty napisał:

Hejk, ma ktoś może Polish Wings 18 z Farmanem?

Są tam jakieś rysunki środka, konstrukcji czy wymiary? Czy raczej fotki i sylwetka/ki???

Bo nie wiem czy warto kupić - mam broszure z 100lat PS...i jak ma się powtórzyć zawartość  to chała...

Może w czymś takim znajdziesz to czego szukasz ?

akl201104-700x700.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Qz9 napisał:

Nie znajdzie niestety. Tam jest tyle co kot napłakał a zdjęcia w jakości trybuny ludu rastrowane.

 

Szału faktycznie nie ma, ale na bezrybiu i rak ryba. 

Bez nazwy.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to w ogole ciezki temat, duze francuskie samoloty z lat 20tych.  Konia z rzedem temu, kto wygrzebie materialy do Farmana Goliatha czy Lathama. Ta ruska gazetka wyszla chyba tylko dlatego, ze mieli je u siebie. Moze w koncu jakies kolejne archiwa sie pojawia zeskanowane we Francji powolutku cos juz sie daje znaleźć ale akurat nic do Farmanow

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejna książka o włoskim samolocie.

Trzeba będzie zakupić.

https://www.martola.com.pl/vdata/_obrazki/militaria/mar%5B216079%5D_image140223132415_000.jpg

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 24.02.2023 o 21:19, kopernik napisał:

Nowość od Stratusa.

tur.jpg

Dzisiaj do mnie przyszła. Pierwsza część (21 stron) to historia P.24 w Turcji: 12 stron zdjęć m.in. z produkcji i montażu, rysunki w 1:72 wariantów A, C i G, tekstu niedużo. Druga część (25 stron) to historia pracy Polaków w THK opisana słowami prof. Dulęby. Tu przewaga tekstu, ale zdjęcia też są. Polskie konstrukcje przedstawione również na rysunkach w 1:72. I na koniec 9 stron plansz barwnych. Pokazano 11 samolotów, w tym dwa w kamuflażu! Malowane na brązowo-zielono (ponoć brytyjskimi farbami) P.24A nry 2008 i 2005. Ten drugi na dodatek ma zespół napędowy od wersji G, więc jest podobny do modelu F, a oprócz obecności kamuflażu od spodu jest zrobiony na "anglika" - lewe skrzydło jest czarne. Co ciekawe w większości przypadków zdjęć maszyn z rysunków nie ma w tej publikacji. Jest natomiast informacja, że rysunki zostały wykonane na podstawie materiałów Marka Możdżenia z IBG, więc mam nadzieję, że za jakiś czas ta firma nas czymś miłym zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Wymysl napisał:

Pokazano 11 samolotów, w tym dwa w kamuflażu! Malowane na brązowo-zielono (ponoć brytyjskimi farbami) P.24A nry 2008 i 2005. Ten drugi na dodatek ma zespół napędowy od wersji G, więc jest podobny do modelu F, a oprócz obecności kamuflażu od spodu jest zrobiony na "anglika" - lewe skrzydło jest czarne. Co ciekawe w większości przypadków zdjęć maszyn z rysunków nie ma w tej publikacji.

Zdjęcie 2005 krąży po sieci od dość dawna, nawet ja je mam zapisane z jakiejś strony na FB, a to zupełnie nie moje zainteresowania.
 

270096_500888239932298_1785183438_n.jpg

 

  

34 minuty temu, Wymysl napisał:

Jest natomiast informacja, że rysunki zostały wykonane na podstawie materiałów Marka Możdżenia z IBG, więc mam nadzieję, że za jakiś czas ta firma nas czymś miłym zaskoczy.


Ale jak to z IBG? Przecież MarCo tam tylko doradza, z boku, bez wpływu na cokolwiek 😆

 

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, caughtinthemiddle napisał:

Zdjęcie 2005 krąży po sieci od dość dawna, nawet ja je mam zapisane z jakiejś strony na FB

Najśmieszniejsze, że ja to zdjęcie widziałem. Tylko tureckie samoloty tak mi się kojarzyły z nudą niemalowanych maszyn,  że nie zauważyłem, że ten jest inny 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.