Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kopernik napisał:

Niestety, nie mam żadnych związków z Falenicą. Zegarmistrza radzę zmienić, może na jakiegoś w Warszawie ?

Falenica jest w Warszawie, a to jest bardzo dobry zegarmistrz. Ja już się nauczyłem, żeby tak się go nie pytać i zawsze mnie pochwali 😉

 

Godzinę temu, kopernik napisał:

jest wiele interesujących nas wydawnictw rozdawanych za darmo

Owszem. Ale najgorzej jest jak jakaś instytucja wydaje ciekawą publikację, która jest teoretycznie darmowa, a której otrzymać nie można bo trafia do...  A potem pojawia się na rynku wtórnym w niezbyt przyjaznych cenach.

Dzięki za linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolega poprosił by mu pomóc rozebrać meble w kuchni.

To rozebraliśmy meble, potem pigwówkę... :szampan:

Na koniec zapytał czy chcę taką książeczkę:

d731ebbe4d33aec68a11c66e7d70.jpg.594ebbd71d581a86b644991e8db445d2.jpg

Co miałem nie chcieć. Pozycja z 1987 roku, więc treść zapewne adekwatna do roku wydania.

Ale wziąłem ją ze względu na całkiem sporą ilość zdjęć z okresu 1944-47.

DSC_0873.JPG.c154f0b5778a81d2964e5a47c5c393d0.JPG

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzes napisał:

Wczoraj kolega poprosił by mu pomóc rozebrać meble w kuchni.

To rozebraliśmy meble, potem pigwówkę... :szampan:

Na koniec zapytał czy chcę taką książeczkę:

d731ebbe4d33aec68a11c66e7d70.jpg.594ebbd71d581a86b644991e8db445d2.jpg

Co miałem nie chcieć. Pozycja z 1987 roku, więc treść zapewne adekwatna do roku wydania.

Ale wziąłem ją ze względu na całkiem sporą ilość zdjęć z okresu 1944-47.

DSC_0873.JPG.c154f0b5778a81d2964e5a47c5c393d0.JPG

 

O ile pamiętam, to zawiera ona zdjęcie "Wichra" podpisane "Li-2".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jostein napisał:

zawiera ona zdjęcie "Wichra" podpisane "Li-2".

O kurcze, już sprawdzam!

 

Faktycznie, jest!

DSC_0876.JPG.38c952e1fade6e7a07ffab370abe594f.JPG

Edytowane przez Grzes
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes widzę że są zdjęcia Po-2 i CSS-13. Mógłbyś poszukać w tej książce (albo w swoim archiwum) potrzebne mi malowanie jako typowo szkolnego Pociaka w szachownicach lub typowo cywilnym mundurku. Nie jakiś tam z karabinami, bombami i nie wiadomo co jeszcze pod niego podwieszali?

 

A odnośnie tego babola z podpisem to nie wiadomo co byłoby lepsze ? Wicher czy Litka?

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jmx62 napisał:

Mógłbyś poszukać w tej książce (albo w swoim archiwum) potrzebne mi malowanie jako typowo szkolnego Pociaka w szachownicach lub typowo cywilnym mundurku.

Szukasz jakiegoś konkretnego, czy dowolny polski cywil / wojskowy?

Bo fotek trochę by się znalazło, ale czarno-białych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kon_Bar napisał:

Po-2 lub CSS-13 z noszami

No jest - fotka powyżej 

 

@jmx62 w książce z cywilnych są takie sobie fotki, właściwe te co już wkleiłem, czyli SP-AFZ:

DSC_0873.JPG.c29bf3786e897052122d89dce8d61e30.JPG

Ale już znalazłem coś extra. 

Na PW podeślę.

Edytowane przez Grzes
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

I ten Czapel najładniejszy. 

Co tam jeszcze jest zapodane na kolejne miesiące?

Jak nie możesz wrzucić fotek (prawa autorskie czy co tam innego?🥴) to chociaż wymień.

W poście jest link. A w kalendarzu jest jeszcze Mig 29; Su 22; Lancaster; Karaś; Hurricane; Defiant; Dreamliner; Spitfire

2023.5.jpg

2023.4.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny, kopernik jak ja Ci zazdraszczam. Żyć w stolycy i móc chodzić na takir imprezy. Niekoniecznie odvrazu kupować bo by człowiek poszedł z torbami. A mogłem pracować i żyć we Wa-wie ale nie, mi się Dęblina zachciało😩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w Wa-wie w latach 80-90tych, w czasach gdzie rządziły księgarnia Pelta na Świętokrzyskiej, Jadar na Zielnej, kiosk w przejściu podziemnym na PKP Wschodnia i vis`a vis Tora Tora Tora, Sindar w podziemiach Centralnego. Muzeum Techniki w PKiN, Muzeum WP na Jerozolimskich i to chyba tyle. Tego żałuję, bo samego mieszkania w stolycy to nie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

Pracowałem w Wa-wie w latach 80-90tych, w czasach gdzie rządziły księgarnia Pelta na Świętokrzyskiej, Jadar na Zielnej, kiosk w przejściu podziemnym na PKP Wschodnia i vis`a vis Tora Tora Tora, Sindar w podziemiach Centralnego. Muzeum Techniki w PKiN, Muzeum WP na Jerozolimskich i to chyba tyle. Tego żałuję, bo samego mieszkania w stolycy to nie.

To nie trzeba być w Dęblinie, żeby tego żałować, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego żadne wydawnictwo nie rusza tematu Łosia?

Tak naprawdę to nie ma aktualnie nic na temat tego samolotu. Monografia AJPress to już biały kruk, a i od czasu wydania tej książki na pewno wypłynęły jakieś nowe informacje, zdjęcia, dane...

Taki apel do wydawnictw, zróbcie coś w temacie PZL P.37 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, arhtus napisał:

Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego żadne wydawnictwo nie rusza tematu Łosia?

Tak naprawdę to nie ma aktualnie nic na temat tego samolotu. Monografia AJPress to już biały kruk, a i od czasu wydania tej książki na pewno wypłynęły jakieś nowe informacje, zdjęcia, dane...

Taki apel do wydawnictw, zróbcie coś w temacie PZL P.37 😀


Być może dlatego, że owa monografia AJ Press była jednym z gwoździ do trumny wydawnictwa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.