Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm faktycznie dość to irytujące, tym bardziej że wydane pod szyldem dość solidnego wydawcy. Ja tą pozycję odpuściłem bo ukazała się jakoś zaraz po Polish Wings o 15stym , ale cały czas miałem w planach, chyba jednak pozostane tylko przy PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stąd pytanie 😉 

9 PLN może nie majątek ale za kilka stron A4 i zszywkę…

wolałbym PDF (zwłaszcza, że wkładkę wziąłem z ciekawości - jakoś EN czytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
55 minut temu, Kon_Bar napisał:

Ja poczekam na recenzję. Ostatnio czułem jakoś niedosyt - ceny coraz wyższe więc wolę poczekać na niezależną opinię.

 

Niezależną i obiektywną opinię będziesz miał, jak sam ocenisz  książkę pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań. Sponsorowani recenzenci nie zawsze są obiektywni, a niezależnych oczekiwań wobec niej może być multum.

Edytowane przez kopernik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że nałogowo kupuje całą makulaturę dotyczącą MDLu zamówiłem sobie najnowszą pozycje :

puck.thumb.jpg.7b5cd7616cb14c347ca5e9c3597ffe26.jpg

będzie w paczkomacie pewnie po weekendzie i zobaczymy czy rzeczywiście pojawią się jakieś nowe niepublikowane wcześniej fotki (bo podobno mają być jakieś nowe, prywatne z "rodzinnych źródeł") 

kto zainteresowany co w środku - pisać PW   :szczerbol:

 

EDIT   ------------------------

 

1 godzinę temu, imt napisał:

czekałem na taką książkę.

ja to czekam na porządny model w 72......     najlepiej z opcją pływakową   :tuptup:

Skoro są plany to może w końcu się ulituje jakiś czarodziej druku 3D bo na plastik to raczej nie ma co liczyć   :mrgreen:

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, M.A.V. napisał:

jako że nałogowo kupuje całą makulaturę dotyczącą MDLu zamówiłem sobie najnowszą pozycje :

puck.thumb.jpg.7b5cd7616cb14c347ca5e9c3597ffe26.jpg

będzie w paczkomacie pewnie po weekendzie i zobaczymy czy rzeczywiście pojawią się jakieś nowe niepublikowane wcześniej fotki (bo podobno mają być jakieś nowe, prywatne z "rodzinnych źródeł") 

kto zainteresowany co w środku - pisać PW   :szczerbol:

Gdzie to Kolega zanabył??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o Wildze od Stratusa. 

"Gen bylejakości ciągle tkwi w strukturze Samolotu po polsku MAXI. Czy redakcja się w końcu z tym upora? Czy zabierze nas kiedyś windą do czytelniczego nieba? Wilgą do nieba już nie."

Całość https://lot-nisko.blogspot.com/2023/04/wilga-do-nieba.html?fbclid=IwAR1mPxd4vZ-PIi2NmCLTYWQL9x8HnIAyfhgdH6qz-mvqI7QBWD2qW6YiQzA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 23:13, kopernik napisał:

Kilka słów o Wildze od Stratusa. 

"Gen bylejakości ciągle tkwi w strukturze Samolotu po polsku MAXI. Czy redakcja się w końcu z tym upora? Czy zabierze nas kiedyś windą do czytelniczego nieba? Wilgą do nieba już nie."

Całość https://lot-nisko.blogspot.com/2023/04/wilga-do-nieba.html?fbclid=IwAR1mPxd4vZ-PIi2NmCLTYWQL9x8HnIAyfhgdH6qz-mvqI7QBWD2qW6YiQzA

Dość tendencyjnie wybrałeś skrót całej recenzji,  autor - mimo uwag - wydaje się polecać książkę i uważać ją za wartościową. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dotarła do mnie książka z tej serii pt. TS-8 Bies i muszę powiedzieć, że jest to najbrzydsza książka, jaką mam. Wizualnie jest to poziom przeciętnej pracy magisterskiej. Jeszcze nie czytałem, dlatego piszę tylko o wyglądzie. Oczywiście nie po okładce ocenia się książki, ale w tym przypadku poziom "badziewiarstwa" jest godny podziwu. :mrgreen: Ma to oczywiście przełożenie na niską cenę tych książek, co jest plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, socjo1 napisał:

Dość tendencyjnie wybrałeś skrót całej recenzji,  autor - mimo uwag - wydaje się polecać książkę i uważać ją za wartościową. 

To nie jest skrót całej recenzji, to jest ostatnie zdanie recenzji. Moim skromnym zdaniem, całkiem trafne. To jest kolejna pozycja Stratusa, w której nie ustrzegli się błędów merytorycznych. Poziom edytorski tez pozostawia wiele do życzenia. Pomimo marudzenia kupiłem, zdając sobie sprawę z tego, że szybko nic na ten temat nie wyjdzie. I za to Stratusowi dziękuję !!! Podobnie postępuję z modelami, jeśli nie mają alternatywy, kupuję nawet te słabiej wykonane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
16 godzin temu, kopernik napisał:

Cała seria do zobaczenia i legalnego ściągnięcia za darmo na CBW Zbrojownia.

Ale zdecydowanie ciekawszą i polecaną przeze mnie formą jest zbieranie jej na piknikach wojskowych i lotniczych.

"Pierścień Generała Hallera" i "Legia Akademicka" są zdecydowanie lepiej i ciekawiej narysowane.

DSCN2076.JPG.df1433e96fce4b775691a05c633b7808.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundacja Lotniczy Lublin https://www.fundacjalotniczylublin.pl/index.html wydała nową książkę " Samolot Sanitarny Lublin R-XVIb". Tu można ją spokojnie POCZYTAĆ https://www.fundacjalotniczylublin.pl/index.html. Biblioteka dostępnych do poczytania pozycji jest bardzo interesująca. 

książka lublin 1.jpg

2.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostajemy w Lublinie. Kolejna pozycja, tym razem wydana przez Lubelski Oddział Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczypospolitej Polskiej. Biografia Zdzisława Krasnodębskiego. Tu do poczytania https://www.fundacjalotniczylublin.pl/fundacja/28/płk. pil. Zdzisław Krasnodębski.html

Warto zajrzeć od ich biblioteki .

książka lublin 2.jpg

książka lublin 2.2.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.