Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Wymysl napisał:

Jest natomiast informacja, że rysunki zostały wykonane na podstawie materiałów Marka Możdżenia z IBG, więc mam nadzieję, że za jakiś czas ta firma nas czymś miłym zaskoczy.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Napisano podziękowania dla mnie, przecinek, IBG. Nie z IBG. Też nie przeceniajcie mojego wkładu, pokazałem kolegom ze Stratusa zdjęcia na podstawie których zrobili kolorowe plansze. Nic więcej.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarCorp napisał:

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Przepraszam, ale to nie ja wprowadzam w błąd, tylko Stratus, który napisał:

IMG_20230302_003233_011.jpg.56627e4d7bc2f89d28dfcdfa45d3f5f8.jpg

Żeby to była lista dobroczyńców powinien być albo dwukropek, albo spójnik. Taka postać sugeruje afiliację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wymysl napisał:

Żeby to była lista dobroczyńców powinien być albo dwukropek, albo spójnik. Taka postać sugeruje afiliację.

Przepraszam, ale źle interpretujesz. Było to dawno ale w szkole podstawowej mnie nauczono, że przecinek to znak interpunkcyjny rozdzielający zdania współrzędne.  Ja nie śledzę najnowszych ustaleń rady języka polskiego, może coś się zmieniło.

 

Abstra:bip:ąc od tego czy moja osoba jest z IBG jak by bardzo chciał widzieć Maciek, czy nie jest - to bez znaczenia. Nie jest żadną tajemnicą, że współpracujemy. Wielokrotnie pisałem, że dla mnie to zaszczyt. Tak jak napisałem, mój wkład w książce był minimalny i mam nadzieję że ku radości czytających. Warto jedynie zauważyć ze plansze są zrobione ze zdjęć a nie czyichś przekonań. A że IBG ze Stratusem się lubią to też żadne zaskoczenie, chyba dobrze dla ogółu? Nie szukajcie sensacji tam gdzie jej nie ma, tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lord_karton napisał:

No cóż, Stratus na pewno chciał dobrze, ale korekta nie podołała i zostałeś przedstawicielem IBG. Dwukropek robi różnicę.

Nie, nie robi. To zamiast przecinka powinien być przyimek prosty "z" lub nazwa firmy powinna być ujęta w nawias. Przecinek jest znakiem interpunkcyjnym, Jego nazwa pochodzi od tego, że „przecina” on zdanie, czyli je rozdziela. Nie łączy.

Edytowane przez Jostein
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że gdyby wstawić "z" pomiędzy nazwisko a instytucję, zamiast przecinka, mielibyśmy jednoznaczną informację, że osoba reprezentuje instytucję. Gdybyśmy wstawili dwukropek przed nazwiskiem, mielibyśmy jasną sytuację, że składamy podziękowania kilku podmiotom, które nie muszą mieć ze sobą nic wspólnego. W zdaniu, o którym mowa  żadna z przytoczonych sytuacji nie występuje i to wprowadza zamieszanie. Przypadek ten nie byłby pewnie interesujący gdyby wymieniono dwa nazwiska lub dwie firmy co nie zmienia faktu, że przed rozpoczęciem wyliczania stawiamy dwukropek.

  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, HK1885 napisał:

Ktoś ma na stanie?

IAR.80 and IAR.81: Airframe, Systems and Equipment

 

 

image.png.355768a47c9a55187c6a11c1d08d07c6.png

Ma. Co by dusza chciała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy byłem w Alverce dwie rzeczy mnie zdziwily. Hurri z włókna szklanego oraz nasza gazeta z opisem Portugalczyków w Polsce,lata 3o te.Po za tem, w  pyte starych samolotów pomiędzy częścią wojskową a cywilną  różnych roznistych. I kawa u dziadków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HK1885 napisał:

Ktoś ma na stanie?

IAR.80 and IAR.81: Airframe, Systems and Equipment

 

 

image.png.355768a47c9a55187c6a11c1d08d07c6.png


Sam autor nie był specjalnie ukontentowany tym, co z jego manuskryptem zrobiło SAM Publications, zatem sugeruję jednak rozejrzeć się za wydaniem rozszerzonym i poprawionym:
https://www.wydawnictwostratus.pl/ksiazki/267
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, caughtinthemiddle napisał:

Sam autor nie był specjalnie ukontentowany tym, co z jego manuskryptem zrobiło SAM Publications, zatem sugeruję jednak rozejrzeć się za wydaniem rozszerzonym i poprawionym

 

Chodzi o parę zdjęć i rzuty konkretnej maszyny.
Radu zniknął, zniknęły jego kalkomanie, muszę sobie jakoś poradzić. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, HK1885 napisał:

 

Chodzi o parę zdjęć i rzuty konkretnej maszyny.
Radu zniknął, zniknęły jego kalkomanie, muszę sobie jakoś poradzić. :cool:

Jak uchylisz rąbka tajemnicy o którą maszynę Ci chodzi, może łatwiej będzie pomóc 😎 Mam Vanator - Romanian Hunter. 

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kopernik napisał:

Jak uchylisz rąbka tajemnicy o którą maszynę Ci chodzi, może łatwiej będzie pomóc 😎 Mam Vanator - Romanian Hunter. 

 

To chyba to samo co SAM, tyle, że w oryginale.

 

Chodzi o białe "26".

 

image.png.5bd64cc2b682523571a843f8b0bb549e.png (648×392)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HK1885 napisał:

 

To chyba to samo co SAM, tyle, że w oryginale.


No nie to samo. SAM ma 128 stron, Vanator 352.

Radu jako taki nie zniknął, jest dość aktywny na LSP. Jeśli zaś masz na myśli RB Productions, to już od dość dawna on jedynie udzielał licencji na użycie marki i projektów produktów, a prowadził ten interes zupełnie ktoś inny.  Jakby ktoś szukał kalkomanii, sporo zestawów jest jeszcze dostępnych u drukarzy:
https://www.fantasyprintshop.co.uk/decals/aircraft-decals/rb-productions/

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, caughtinthemiddle napisał:

Jakby ktoś szukał kalkomanii, sporo zestawów jest jeszcze dostępnych u drukarzy

 

Dziękuję za namiar. Są dwa zestawy, które mnie ciekawią. On top IARa.

 

Tymczasem - poniedziałkowy żart rzeczywistości. :lol:

 

 

image.thumb.png.e8e52ae0010275ccbc75297084557097.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka z Czech.424 strony, format 205x251

Ma może Ktoś?

za miesiąc  będzie kolega z Czech , może warto kupić, 345kc czyli jakieś 70pln

 

 

9788087657362.webp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość od Stratusa, już w sprzedaży.

Finnish Trainer Colours 1930 - 1945 

190,00 zł;

272 str A4;

W środku znajdziemy

 Letov Š-218A Smolik; • VL Sääski I, II, IIA and IV; • De Havilland D.H. 60X Moth and D.H.82 Tiger Moth; • VL Viima I, II and IIB; • Focke-Wulf Fw 44 J Stieglitz; • Gloster Gamecock I and II; • ASJA Jaktfalk II; • Bristol Bulldog II and IVA; • Gloster Gauntlet II; • Polikarpov I-15bis; • VL Pyry I; • Fokker D.XXI; • Fokker C.X; • FIAT G.50; • Avro Anson I; • Ilyushin DB-3M; • Hanriot H.232; • Bristol Blenheim I; • Airspeed AS.6E Envoy; • Tupolev SB; • VL Tuisku; • Aero A-32GR; • Blackburn Ripon IIF; • Fokker C.V; • Koolhoven F.K.52; • Beechcraft C-17L Traveler; • Cessna C-37 Airmaster; • Desoutter II; • Fairchild 24G; • Junkers A 50 Junior; • VL Kotka; • Fieseler Fi 156 K-1 Storch; • Polikarpov U-2;            

333147333_6035285976550680_6468482728733912150_n.jpg

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, hamp napisał:

Taka ciekawostka z Czech.424 strony, format 205x251

Ma może Ktoś?

za miesiąc  będzie kolega z Czech , może warto kupić, 345kc czyli jakieś 70pln

 

 

9788087657362.webp

Ciekawe co tam w środku siedzi ? Cena bardzo kusząca. U nas z wysyłką 87zł.

ukrajin_a_pobalt_kridla_1918-2022_01.jpg

ukrajin_a_pobalt_kridla_1918-2022_02.jpg

ukrajin_a_pobalt_kridla_1918-2022_03.jpg

ukrajin_a_pobalt_kridla_1918-2022_04.jpg

ukrajin_a_pobalt_kridla_1918-2022_05.jpg

ukrajin_a_pobalt_kridla_1918-2022_06.jpg

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.