Skocz do zawartości

Buffalo 6x6 mpv 1:35 Bronco


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

W praktyce, ze względu na to, że czy to w Iraku czy w Afganie w powietrzu unosi się piaskowy pył, to te gumowe błotniki, degradując się częściowo pod wpływem słońca (guma), pozwalały temu pyłowi wżerać się niejako w powierzchnię. Powodowało to efekt taki, że niejednokrotnie te błotniki wyglądały jak pomalowane, a w rzeczywistości były z obu stron pokryte pyłem piaskowym. 

Możesz śmiało bardziej "zapiaszczyć" wierzch, ale także od spodu śmiało dodaj trochę piachu, nawet w postaci osadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 4.05.2021 o 20:02, Skinn3r napisał:

W praktyce, ze względu na to, że czy to w Iraku czy w Afganie w powietrzu unosi się piaskowy pył, to te gumowe błotniki, degradując się częściowo pod wpływem słońca (guma), pozwalały temu pyłowi wżerać się niejako w powierzchnię. Powodowało to efekt taki, że niejednokrotnie te błotniki wyglądały jak pomalowane, a w rzeczywistości były z obu stron pokryte pyłem piaskowym. 

Możesz śmiało bardziej "zapiaszczyć" wierzch, ale także od spodu śmiało dodaj trochę piachu, nawet w postaci osadów.

gruby temat do brudzenia :D

Cześć,

coś tam więcej, ostatecznie mazniąłem matem :D

 

 

hm,

 

 

 

IMG_0944.JPG

IMG_0945.JPG

IMG_0947.JPG

IMG_0948.JPG

IMG_0936.JPG

IMG_0937.JPG

IMG_0938.JPG

IMG_0940.JPG

IMG_0941.JPG

IMG_0942.JPG

IMG_0943.JPG

Edytowane przez Bengal
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 11:03, Bzdura napisał:

O, pięknie wybarwione szyby. Czym działałeś i jak?

x-25 b. rozcieńczony, parę warstw 

W dniu 14.05.2021 o 11:59, Grzegorz Grabowski napisał:

Super to wygląda Panie Kolego👍👍👍

dzięki koleżko ale do rosomaka to się nie ima :D

zabieram się za bambetle i jakieś końcówki :)

 

IMG_0976.JPG

IMG_0977.JPG

IMG_0978.JPG

IMG_0979.JPG

IMG_0980.JPG

IMG_0981.JPG

IMG_0982.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, te koła zapasowe na burtach pojazdu są nierealistycznie zakurzone. Jeśli miałyby zbierać kurz podczas jazdy, to powinny być też "okurzone" od dołu, a póki co wygląda to jakby lakiernik malował felgi na pojeździe przy użyciu dmuchawy do liści :D

 

I pamiętaj pomalować Rhino do końca 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Skinn3r napisał:

Wiesz co, te koła zapasowe na burtach pojazdu są nierealistycznie zakurzone. Jeśli miałyby zbierać kurz podczas jazdy, to powinny być też "okurzone" od dołu, a póki co wygląda to jakby lakiernik malował felgi na pojeździe przy użyciu dmuchawy do liści :D

 

I pamiętaj pomalować Rhino do końca 😉

one nie są pomalowane :D :D

czarny podkład i tylko felga na carc tan :), jeszcze opona  w kolor i brudzenie :)

 

Rhino do końca hmmm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie ma żadnych podstaw do zmywania. A teraz bierz się za malowanie kierowniczki z równie starannym cieniowaniem i zaznaczeniem wszelkich wklęsłości i wypukłości :cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie wiem, czegoś mi w nim brakuje do takiego wow, jak na niego patrze, podoba mi się ,widzę krok do przodu ale czegoś mi brakuje ...

to już prawie definitywna opcja, może jeszcze na bok dodam drut kolczasty (był potrzebny  ? :D) a takto już nie mam pomysłu co mogę zrobić lepiej... czy coś mogę zrobić lepiej...

bambetle i rhino bez washa na czysto jeszcze :)

IMG_1004.JPG

IMG_1005.JPG

IMG_1006.JPG

IMG_1007.JPG

IMG_1008.JPG

IMG_1009.JPG

IMG_1010.JPG

IMG_1011.JPG

IMG_1012.JPG

IMG_1013.JPG

LNHV6988.JPG

Edytowane przez Bengal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kubisz napisał:

Dużo lepszy efekt dałoby normalne jednolite malowanie i standardowy wash, niż ta przedziwna modulacja. Teraz jest... no właśnie jakoś tak dziwnie. Nietrafiony eksperyment 😕

i następny nie będzie tak cudowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dorotka napisał:

 

Ten model jest "płaski" jak deska do prasowania. Trza mu porządnego washa i rozjaśnienia elementów wypukłych :piwo:

ciężko będzie już na tym etapie, ale coś pokombinuję :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.