Skocz do zawartości

7 TP - 1/35 - Mirage Hobby


eLCe

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej z "kronikarskiego obwiązku" i chęci nadrobienia zaległości chciałem wrzucić zdjęcia projektu, który chyba zajął mi najwięcej czasu z uwagi na ilość pracy przy "blachach". Model zbudowałem w zeszłym roku i pewnie teraz zrobiłbym kilka rzeczy zupełnie inaczej. Poza tym, mimo przeróbek nie udało mi się do końca oddać kształtu wózków podwozia plus brakuje chociażby napinaczy przy kołach napinających.  To był etap kiedy po przesadnie uwalonym Panzer II postanowiłem zrobić sobie przerwę od brudzenia i ograniczyłem się do lekkich zacieków i kurzu w postaci mieszanki Flat earth z Buffem.  Jedyne z czego naprawdę jestem zadowolony to fakt, że udało mi się coś wycisnąć z tego biednego zestawu i to, że jako amator jako tako poradziłem sobie z metalowymi elementami w dużej ilości. . Z dodatków : dedykowane blachy Abera i gąsiennice z RPM (masakralne ale i tak lepsze od zestawowych, za długich "gumiaków").  Teraz na pewno inaczej podszedł bym do kwestii odtwarzania nitowania (użyłem rozciągniętej na gorąco ramki).  Malowanie: Piaskowy i Brąz - zestaw Hataki (Orange) , oliwkowozielony - mieszanka H422 i białego (9/1).

 

ug5U3Qk.jpeg

 

8WlBl4t.jpeg

 

HsTsiha.jpeg

 

WJAI9Zt.jpeg

 

yNou0GL.jpeg

 

12ag4Bc.jpeg

 

 

HaMWt2G.jpeg

 

LpJanpb.jpeg

 

DMEIhur.jpeg

 

r4Fslcy.jpeg

 

OPP9MzY.jpeg

 

yabHseF.jpeg

raJXGRp.jpeg

Kc5Z5ST.jpeg

dKumgCF.jpeg

gt70FlB.jpeg

https://i.imgur.com/Ew9hoCd.jpeg

 

U0dodbK.jpeg

 

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten zielony jest zbyt jaskrawy. Dźwignia do naciągania gąsienic (ten długi wygięty na końcu pręt) była w całości z metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa! Szczerze pisząc w pierwszej chwili nie doczytałem opisu i byłem pewien, że to ten nowy 7 TP od IBG, a nie wypraski z lat 80-tych ze spółdzielni "Spójnia". Wg mnie kolory kamuflażu są  OK ( jeśli porównywać malowanie z kolorowymi fotografiami z czasów wojny, przedwojennymi wzornikami i zdjęciem oryginalnej skrzynki, które jest dostępne w Internecie). Sądzę,że może brązowy mógłby być ciut ciemniejszy - ale to drobnostka (równie dobrze może być kwestia oświetlenia).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mr_X napisał:

Piękna sprawa! Szczerze pisząc w pierwszej chwili nie doczytałem opisu i byłem pewien, że to ten nowy 7 TP od IBG, a nie wypraski z lat 80-tych ze spółdzielni "Spójnia". Wg mnie kolory kamuflażu są  OK ( jeśli porównywać malowanie z kolorowymi fotografiami z czasów wojny, przedwojennymi wzornikami i zdjęciem oryginalnej skrzynki, które jest dostępne w Internecie). Sądzę,że może brązowy mógłby być ciut ciemniejszy - ale to drobnostka (równie dobrze może być kwestia oświetlenia).

Ja kolory kamuflażu dobierałem właśnie w oparciu o oryginalny wzornik. Kolory mogą być trochę za jasne bo mogłem przesadzić z rozjaśnieniami :)

Co do samego zestawu...chwilę po jego skończeniu IBG zapowiedziało swojego 7TP :) Nie wierzyłem, że go wypuszczą bo mówiło się o tym modelu dosyć długo i był trochę jak Yeti więc wziąłem na warsztat starego Miragea. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2021 o 00:37, Mariusz 72 napisał:

Mnie aż tak bardzo nie zachwyca...

Nie wiem czy to przytyk do mnie czy do Autora,  Każdy może mieć swoje zdanie, a  wystarczy zrobić lepszy i będzie za cały komentarz do cudzej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2021 o 00:37, Mariusz 72 napisał:

Mnie aż tak bardzo nie zachwyca...

Ma prawo. Mnie też aktualnie nie zachwyca... Natomiast gdybyś poświęcił odrobinę więcej cennego czasu i dopisał do tej jakże merytorycznej wypowiedzi chociaż jedno zdanie uzasadnienie to  wyszedłbyś  na kogoś zdecydowanie innego niż zblazowanego  malkontena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2021 o 23:30, Mariusz 72 napisał:

He, he  faktycznie jestem lekko zblazowany.

 

Jak sięgam pamięcią to tak jeszcze już z 15 lat :) jeszcze z czasów forum pwm.org.pl :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.