Skocz do zawartości

2K6 Luna


krzychu83

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, SnajperTBG napisał:

Co do sprzętu chemicznego to dalej w wp jest pchr i dp75 😂 

Na chwilę obecną nikt w WP nie wprowadził dla indywidualnego żołnierza nic nowego.  Wyjątkiem są Wojska Specjalne, tu jest już w 100% NATO-wski sprzęt do wykrywania skażeń. WIChiR opracował nowe przyrządy i zestawy do wykrywania skażeń, ale nic na masową skalę nie zostało wprowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SnajperTBG napisał:

Co do sprzętu chemicznego to dalej w wp jest pchr i dp75 😂 

Jak byłem dokładnie 31 lat temu "we wojsku":szczerbol:  to widziałem takie ustrojstwa w ZN magazynu przeciwchemicznego. Jak widać mało co się zmienia min.  dalej są "skupiacze myśli" wz. 67 :szczerbol:. Przepraszam  za offa . Pozdr. A,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2021 o 19:14, Adams M1A1 napisał:

 

 Jednocześnie gorąco przepraszam Właściciela wątku za takiego Offtopa. Pozdr. A.

Absolutnie nic nie szkodzi, to właśnie klimat "warsztatów" i tematów związanych z danym sprzętem :)

Tymczasem  naniosłem kalki, wash i wstępnie delikatne zacieki.

Pozdrawiam

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nadchodzi nieubłagany atak atomowy (taktyczny oczywiście). Zatem podaję komendę:

- Maski w pogotowie!!!

-Maski włóż!!!!

- Odzież ochronną- jako kombinezon włóż!!!!

 

Kombinezon przeciwchemiczny L2 OP1

Je jestem gotowy do oglądania galerii!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, halset napisał:

Świetnie zmalowany, jakich farb używałeś?

Czy do wykonania polskiej wersji trzeba coś przerabiać?

Hataka, mieszanką czarnej i ochry 5:5

Ja nic nie przerabiałem 

10 minut temu, TAW napisał:

Bardzo dobrze to ustrojstwo wygląda tylko co to są te jasne plamki przy łączeniu bocznych pancerzy z błotnikami?

Lekki wash z NATO rainmarks,  pigmenty na to jeszcze przyjdą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 23:49, patrykd napisał:

Mógłbyś zdradzić jak malowałeś metal na Łopacie. Jakie zabiegi stosowałeś? 

Pomalowałem Extreme Metal od AK , gun metal, i na to wash, na końcu delikatnie przetrę suchym pędzlem, jakimś "amelinium" ot cała filozofia 😉

Edytowane przez krzychu83
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, krzychu83 napisał:

 :)))

oj..biegało się w takim na lekcjach PO

😜Oj biegało się w podobnym(  tylko w OP1 i świńskim ryju a nie w słoniu:mrgreen: ) na Wzgórze Elewa  na czołgowisku  w Kłodzku tam i z powrotem oj biegało. Pozdr. A.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszła ta rakieta,  trzyma tradycyjny klimat LWP. Bardzo dobrze Ci to wychodzi - tak trzymaj!!!!

Zbieraj kasę na następny:

Boxart 2P19 Launcher w/R-17 Missile (SS-1C SCUD B) 01024 Trumpeter

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1970 roku na jednym z poligonów (...?...) ćwiczyły pododdziały rakietowe WOW, m.in. 5.dywizjon rakiet taktycznych z 1.WDZ.

image.thumb.jpeg.d0ba141aa3285cc60b768d45df4bcf85.jpeg

image.thumb.jpeg.776677201be2be25c8cdba9a27c96613.jpeg

image.thumb.jpeg.5134c2bf738ab48569ac3fb82cccde78.jpeg

image.thumb.jpeg.17e9a0cbf29cc7ea955749c8b789dcae.jpeg

image.thumb.jpeg.0e4bdb1c38f8bb9896953398e7f93481.jpeg

Zdjęcia własność NAC (zasób WAF).

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myliłem się jeśli chodzi o numer taktyczny  8551, widziałem trzecie zdjęcie i jego szukałem w sieci ,inne to  dla mnie nowość ,są super .😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, martinello napisał:

A ta "1" jakaś inna w kroju od pozostałych 3. Domalowana ?

może w lądówce było tak samo jak w marynarce ----> na czas ćwiczeń, parad czy "sesji propagandowych dla prasy" numeracja była zmieniana :hmmm:

Tu nie jestem w temacie, ale w MW to był standard. Do tego stopnia iż w pewnym momencie przestano się bawić z każdorazowe przemalowywanie numerów tylko opracowano system wymiennych numerowanych tablic mocowanych do okrętu (kryptonim "Narcyz") co było bardzo wygodne, bo od końca lat 60tych wszystkie okręty wojenne opuszczające port miały podmieniane tablice, nawet jeśli był to króciutki patrol czy rejs np. Oksywie-Hel (jedynie w porcie miały swoje numery "stałe"). Oczywiście nie dotyczyło to okrętów podwodnych ( z wiadomych względów :szczerbol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1DZmech to numery taktyczne 80XX-86XX ,oczywiście to początek lat 70-tych do końca 80-tych.Czyli jest to 5da. Jeśli ktoś chciałby zamaskować pochodzenie wyrzutni to  numer by zamalował ,lub by go zakrył jak to robiono w przypadku T-34/85 ,albo by go nie było.MW to inna historia jest na ten temat artykuł w czasopiśmie MORZE STATKI OKRĘTY91007465_828893520941146_4386287075331145728_o.thumb.jpg.49db1261901f93c2283ade361cfaf6f8.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Super foty, dzięki 🍻

Aczkolwiek zostawię już takie kalki jak są 

Tymczasem podstawka skończona i w wolnej chwili wstawię do galerii .

Ps. Na przyszłość muszę zaopatrzyć się w sadzarke do trawki, bo potartym balonikiem słabo się stawia 😊

2k6_7.jpg

2k6_8.jpg

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dei napisał:

1DZmech to numery taktyczne 80XX-86XX ,...

A wie Kolega może, która Dywizja miała m.in. nr. 66XX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.