Skocz do zawartości

T-60 z wnętrzem Miniart 1/35 - galeria


patrykd

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie jak prawdziwy:

Sovier T-60

Light tank T-60 page 3

T 60 tank in german service | World War Photos

10 godzin temu, MajorStachu napisał:

Piękny tylko jak ma być to zima to trochę za dużo błota powinno być trochę śniegu. 

Pozdrawiam 

Czasami zimą na czołgu jest mało śniegu😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za uwagi. Czas na delikatne wyjaśnienia

 

19 godzin temu, MajorStachu napisał:

Piękny tylko jak ma być to zima to trochę za dużo błota powinno być trochę śniegu. 

Pozdrawiam 

 

Pojazd nie do końca miał być przewidziany na okres zimowy. Oscylowałem raczej w okolice bardzo wczesnej wiosny, gdzie pojawiają się juz pierwsze roztopy. Wówczas grunt jest raczej przesiąknięty i pełen błota, stąd też decyzja o nie dodawaniu śniegu. Jeśli dodałbym do tego śnieg wydaje mi się, że mogło by być to nie za bardzo spójne z takim lekko zaschniętym błotem.

 

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Malowanko zimowe nie jest tak latwym jak moglo by sie wydawac,  trza polaczyc pare rzeczy na raz , cos w stylu  3 in 1- umiejetne doboranie koloru podstawowego, bialego kamuflazu,  zabrudzenia. I to udalo sie dosc dobrze :super: , jedyna rzecza ktora mnie zastanawia to lezaca plyta . W jakim celu , co ma sugerowac? Pierwsza mysl to taka ze w ten sposob probowano cos ukryc. Jesli sugerowano naprawe to  np: brak narzedzi czyms  odkrecono 19 srub , pojemnikow (olej, woda) itp, itd.  Kolejna rzecz to blacha jest pordzewiala w calosci ale miejsce skad ja wykrecono pokryte zielenia rdzy prawie 0.  Gorna czesc pojazdu tez prosi o rdze, blotko.

 

 

    Bardzo słuszna uwaga. Małe sprostowanie. Płyta nie ukrywa żadnego defektu na modelu. Zamysł był raczej taki by pokazać jakoś trud włożony w zabawę z wnętrzem. I tutaj zgadzam się w 100% z tobą. Brakuje tu jeszcze trochę historii do tej płyty :) I tutaj mi nasunąłeś świetny pomysł. Otóż dodam tam jeszcze w niedalekiej przyszłości ten brakujący klucz z zestawem narzędziowym w skrzynce. Dodatkowo myślę by dorzuciś tam te wykręcone śruby. Tylko jak je wykonać ? Same druciki to za mało wydaje mi się.

    Co do rdzy na zielonym rancie to faktycznie nie ma jej tam ąż tak wiele jak na samej odkręconej płycie. Wniosek  - trzeba dodać jej jeszcze więcej. 

    Rdza na pojeździe ogólnie występuje, ale pomyślałem by występowała głównie na rantach włazów, czy jakiś krawędziach. Celowo nie ma jej zbyt wiele, ponieważ pojazd malowany dodatkowo w kolorze zimowym + farba bazowa pojazdu zabezpiecza dobrze przed korozją. W końcu to podwójne malowanie (zabezpieczenie antykorozyjne). Stąd też decyzja o nie przesadzaniu z rdzą w tym przypadku.  Aczkolwiek ta co jest jest raczej w odcieniu light rust, ze względu na poiwyższe.

  Błoto na górnej części. Rozwiń proszę temat gdzie jeszcze go dodać konkretnie. Tylko na błotnikach w postaci skupisk w zakamarkach?  Na przedniej płycie górnej wanny? To są miejsca gdzie można by jesze małe poprawki zrobić. Więcej raczej nie widzę miejsc. Poza tym bardzej bym to widział jako nagromadzenie brudu w zakamarkach niż jakieś splashe.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny w ogólnym odbiorze. Zimowe pojazdy to jest to co lubię :D. Do rosyjskich zimowych roztopów brakuje mi tylko rozbryzgów żywego, mokrego błota w paru miejscach. Taki mocny akcent sporo bu tu wniósł.

1 godzinę temu, patrykd napisał:

Dodatkowo myślę by dorzuciś tam te wykręcone śruby. Tylko jak je wykonać ?

https://www.mojehobby.pl/products/hexagon-standart-bolt-head-1-0-mm.html

Gotowe śruby. Są różne rozmiary i kształty, tylko chyba niegwintowane 😞 😉

Jak już dodasz te wszystkie szpeje to aż się prosi o kawałek gruntu, chociaż taki żeby ze dwie beczki obok się zmieściły i będzie prima sort :super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny! Co do płyty to mogła być po prostu oparta o czołg. Tyle że wtedy przydałaby się najskromniejsza chociażby podstawka. 

Tak czy siak, mnie się podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jacorro napisał:

Dla mnie wnętrze jest jakoś biało-niebieskie a nie białe. No chyba że takie ma być to mi powiedzcie proszę.

Zapewniam, że nie używałem niebieskiego :) Psiknięte off whitem. Widocznie uciekł balans bieli. Skończył mi się dostęp do dobrego programu do edycji zdjęć, a darmowy internetowy to dla mnie porażka, ale nic ciekawszego nie mam.

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
3 godziny temu, patrykd napisał:

Może mi ktoś powiedzieć czy MINIART na facebooku moze kraść sobie zdjęcia moje i je publikować bez mojej zgody? Widzę, że ukradli z british modeller forum.

 

https://pl-pl.facebook.com/miniart.models/

Trzeba było podpisać zdjęcia i być dumnym że Miniart rozpowszechnia😋

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2022 o 16:06, patrykd napisał:

Może mi ktoś powiedzieć czy MINIART na facebooku moze kraść sobie zdjęcia moje i je publikować bez mojej zgody? Widzę, że ukradli z british modeller forum.

Z jednej strony to fajne, że producent modelu docenił Twoje wykonanie i zamieścił na swoim profilu a z drugiej strony to niezbyt kulturalne jeśli nawet nie zapytał o zgodę na wykorzystanie zdjęć. Co innego jakby jakiś gostek jak Ty czy ja chciałby pokazać jaki fajny model gdzieś widział, a co innego kiedy producent modelu wykorzystuje czyjąś pracę i zdjęcia do promocji swojego produktu. Nie wiem jak ma się sytuacja prawna w tej kwestii bo jak dla mnie to wykorzystanie komercyjne. I na dodatek nic o tym nie wiedziałeś... Jak na taką zdaje się profesjonalną firmę to dosyć słabe 😞 . Jak chcieli wykorzystać moje zdjęcia na Takadotoki to się jednak zapytali, a jest to tylko facebookowy profil z pomysłami na model. No cóż, przypuszczam, że jeśli by to miało miejsce w USA to po takiej akcji mógłbyś kupić nowy samochód, a tak to tylko satysfakcja, że model poszedł dalej w świat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolorystyka wnętrza.  generalnie jako konstrukcja T-60 moim zdaniem urzeka wnętrzem i niezbyt imponuje z zewnątrz, więc świetnie, że zrobiłeś wietrzenie tego wozu - od razu bierze ciekawość by zajrzeć do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PitersonL napisał:

jakiego koloru użyłeś do pomalowania przedniego mostu (mechanizmu różnicowego?) - bo z mechaniki to nie jestem orłem

 

Kolor steel od AK s serii extreme metal. Ale zanim kolor docelowy położyłem bazowy jest błyszczący czarny lakier. To ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.