Skocz do zawartości

Zestaw frezów Lidl


Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem gdzie za bardzo tego napisać, a najbardziej ten dział mi odpowiadał. Jak źle to przepraszam:rozga:. W Lidlu są za 10 zł bez jednego grosza frezy, myślę że jak za dychę to dobra oferta. Także chciałem to zakomunikować, może ktoś skorzysta.

IMG20211004194710.thumb.jpg.2915d9429848db4b4a7f117eddb7a108.jpgIMG20211004195351.thumb.jpg.42731a75712b8e3055c7b47e669b42cc.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem żeby coś dorobić, albo spiłować w trudno dostępnym miejscu to myślę, że takie freziki to dobra rzecz. Chociaż to na razie tylko moje wyobrażenie, bo jeszcze nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vieh_san napisał:

Czasem żeby coś dorobić, albo spiłować w trudno dostępnym miejscu to myślę, że takie freziki to dobra rzecz.

Słusznie prawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Do modelarstwa nadają się jak najbardziej.  Do tego warto dokupić takiego lidlowego DREMELA:-Parkside PFBS 160 B2 

MINI SZLIFIERKA MULTISZLIFIERKA FREZARKA WIERTARKA 10800282072 - Allegro.pl

lub sam zestaw 

Pełny ekran: PARKSIDE® Zestaw akcesoriów do wiertarkoszlifierki PDZ 276 A2, 276 elementów - zdjęcie 1

No właśnie ja jeszcze nie mam nic takiego i się boję czy te szlifierki nie mają za dużych obrotów, co by topiły plastik. Dziewczyna chciałaby frezarkę do paznokci i taka np. ma regulację obrotów od 0-35000 i można w nią zamontować te freziki też. No i zdeklarowała się że się wtedy do tego dołoży :D

 

Screenshot_2021-10-05-04-52-34-47_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.48ef92e2f9559353a149939ca09f0ae8.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle frezy i inne rzeczy, które wtykamy do tego urządzenia miewają różne średnice. Lepiej jeśli uchwyt ma sporą regulację, albo przyjmuje głowiczki chwytające o różnych średnicach. Marketowe szlifierki są ogólnie OK, ale zwykle miewają problem z minimalną ilością obrotów. Te 10 000 nie da komfortu przy pacy. Za dużo. To się da ogarnąć jakąś przystawką, ale - dodatkowe urządzenie.

Kwestię wielkości rozwiązuje prostnica. Przynajmniej w znacznej mierze. Często jest elementem zestawu szlifierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość podobne frezy kupiłem jakiś czas temu na Aliexpresie, przydają się i w modelarstwie i w drobnych domowych naprawach.

Używam "Lidlowego Dremela" (Parkside) ale wersji akumulatorowej. Całkiem fajne urządzenie, na niskich obrotach plastiku nie pali. Wadę ma jedną (taką samą może mieć wersja "kablowa") - nakrętkę mocującą frezy / wiertła dwa razy wymieniałem na gwarancji. W końcu miałem dość, dokupiłem element od Dremela i mam spokój, pisałem o tym w wątku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie frezy choć mogą dobrze sprawdzić się w pracach grawerskich to jednak na polistyrenie mogą zostawiać dość poszarpaną powierzchnię. Dobrze jest popróbować wcześniej na ramce, dużo zależy od jakości plastiku (podobnie z żywicą). Co do dużych narzędzi jak ten Parkside to główna trudność w użyciu wielu z nich do prac bardzo precyzyjnych jest powodowana ich wielkością i wysokimi obrotami. Przy pracach „mikro” wystarczy około 5000 co przekłada się też na stabilną pracę głowicy. Oczywiście Proxon ma swą cenę. Mnie udało się kiedyś na giełdzie modelarskiej kupić za około 50 zł (kilka lat temu) zasilaną uniwersalnym zasilaczem sieciowym czeską mikrowiertarkę z płynną regulacją obrotów (mogą być bardzo niskie) i całkiem dobrze się ona spisuje. Nie wiem jednak czy są takie jeszcze gdzieś dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, myszaty napisał:

 Wrzuć zdjęcie co za sprzęt.

 

IMG_20211005_215552.thumb.jpg.223bd140449cc41814b46bc98c50445c.jpg

IMG_20211005_215813.thumb.jpg.f585644d558973eb8777369ba5735bc1.jpg

 

Wygląda niepoważnie ale do drobnych precyzyjnych prac może się przydać. Nie mam do niej żadnego opisu, wiertarka była zapakowana w blister. Używam do niej uniwersalnego zasilacza sieciowego, w zestawie są tylko wymienne wkłady do mocowania bitów, w tym do bardzo cienkich wierteł. Jeżeli jednak chce się wiercić otwory cieniutkimi wiertłami to lepiej użyć wiertarki ręcznej lub czegoś co nie będzie chwiać wiertłem na boki a to już raczej coś klasy Proxona. Ta się nadaje bardziej do szlifowania i frezowania. Przy wszystkich takich urządzeniach gdy wiercimy to lepiej mieć okulary ochronne, pęknięte wiertło może być jak pocisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robertmodelarz patrzyłem w internetach to ta szlifiereczka z niteo chodzi po 180 na allegro. Będę rozglądał się po biedrach. No szkoda ogólnie, że te do paznokci się nie nadają, bo mają sporą regulację prędkości. Muszę się dalej porozglądać. Ten parkside w lidlu za to jest, ale właśnie martwię się, że bym musiał jakąś przystawkę z regulacją obrotów zrobić. Poszukam po Internecie i zobaczę czy coś ciekawego znajdę. Najlepszym chyba rozwiązaniem byłaby głowica z płynną regulacją szerokości mocowania (nie wiem jak to się właściwie nazywa), tak jak w wiertarkach i wkrętarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przejrzałem na szybko, ta opcja jest w miarę tania i wygląda na drobną, także myślę, że byłaby poręczna. Obroty zaczynają się od 5 tys., ale wygląda na to że regulacja nie jest płynna.

 

https://allegro.pl/oferta/hogert-ht2e106-mini-szlifierka-multiszlifierka-3-6-10711063543?reco_id=17a7f3ae-2629-11ec-8471-ecf4bbd02580&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifierka, którą ma Slaw_21 bywa również na naszym rynku, choć trudno ją kupić:

https://www.gotronik.pl/mini-wiertarka-ad-21b-12v-z-regulacja-obrotow-p-6637.html

 

Wydaje mi się, że jej przewaga polega na możliwości pracy z małymi obrotami, od 1500 rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2021 o 23:54, Vieh_san napisał:

@robertmodelarz patrzyłem w internetach to ta szlifiereczka z niteo chodzi po 180 na allegro. Będę rozglądał się po biedrach. No szkoda ogólnie, że te do paznokci się nie nadają, bo mają sporą regulację prędkości. Muszę się dalej porozglądać. Ten parkside w lidlu za to jest, ale właśnie martwię się, że bym musiał jakąś przystawkę z regulacją obrotów zrobić. Poszukam po Internecie i zobaczę czy coś ciekawego znajdę. Najlepszym chyba rozwiązaniem byłaby głowica z płynną regulacją szerokości mocowania (nie wiem jak to się właściwie nazywa), tak jak w wiertarkach i wkrętarkach.

Freziki do tej specszlifierki paznokciowej bez trudu można kupić w sklepie z asortymentem dla manikiurzystek, różne-różniste, okrągłe, w kształcie cygara itd..., także same trzpienie, na które montujesz odpowiednie papiery ścierne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin M. napisał:

Freziki do tej specszlifierki paznokciowej bez trudu można kupić w sklepie z asortymentem dla manikiurzystek, różne-różniste, okrągłe, w kształcie cygara itd..., także same trzpienie, na które montujesz odpowiednie papiery ścierne.

O! Czyli jest jakieś rozwiązanie z tej sytuacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od lat używam takiej kosmetycznej. Największa zaleta to obroty od zera, a więc korzystam do wiercenia na min obrotach wiertłami od 0,3 -1,5mm, polerowania 1/3 obrotów, wygładzania, szlifowania na 1/2 i cięcia stalowych prętów do 2-3 mm na maks obrotach. Rewelacja. Pasują końcówki 2,4mm (chyba), w kazdym razie te węższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Angus73 napisał:

Od lat używam takiej kosmetycznej. Największa zaleta to obroty od zera, a więc korzystam do wiercenia na min obrotach wiertłami od 0,3 -1,5mm, polerowania 1/3 obrotów, wygładzania, szlifowania na 1/2 i cięcia stalowych prętów do 2-3 mm na maks obrotach. Rewelacja. Pasują końcówki 2,4mm (chyba), w kazdym razie te węższe.

 

Gdzie zakupić właśnie pasujące końcówki do takiej kosmetycznej?  Możesz podlinkować jakieś pasujące wiertła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.