Skocz do zawartości

Ka-25 C 1/72 ACE Model


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżam się do zamknięcia kadłuba. Ale zanim to nastąpi to pokażę to co jeszcze dorobiłem do wnętrza i będzie kilka fotek z lakierowania.

Jak już wspomniałem dorobiłem kilka drobnych detali, które nieco dodadzą uroku Kamowowi.

 

Zrobiłem uszka.

 

QxULVya.jpg


ybHVXm7.jpg


5mkiGbI.jpg

 

I zasłonki.

 

RZJHPSX.jpg


DPbP34W.jpg

 

Doszła też rurka z nawiewem na szybę. Rurka potrzebowała opasek mocujących i tu powrócił odwieczny problem, jak wyciągnąć patyczek higieniczny nad ogniem żeby miał odpowiednią średnicę i kształt. Myślałem, :hmmm: i wymyśliłem prosty patent. Jeśli coś ma mieć jakiś konkretny kształt to potrzebne jest kopyto do jego wykonania. Wziąłem więc prosty drut, ten sam, z którego wyginałem rurkę nawiewu i włożyłem do środka patyczka higienicznego, następnie rozgrzałem go i wyciągnąłem. Plastik ułożył się idealnie na drucie i powstała równa rurka o żądanej średnicy.

 

oBhRUEJ.jpg


fWnHkiY.jpg


4VkJAUf.jpg

 

Podczas lakierowania postanowiłem trochę poeksperymentować bo i tak niewiele będzie widać. 

Na początek postanowiłem rozjaśnić trochę wręgi metodą podobną jak stosuje się w szmatopłatach.

 

zO99D5p.jpg

 

A dalej już klasycznie, trochę maziaji, lakier bazowy i drobnica.

 

8kJLfxR.jpg


HRZLxHv.jpg


WgQbZpg.jpg

 

HRqX0vo.jpg


jOwf26u.jpg


vv9fMos.jpg

 

SMMNwIJ.jpg


bdSspsT.jpg


MRPblEa.jpg


zVhJepE.jpg

 

2VKirEl.jpg

 

 

 

 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja tak na szybko.

Naniosłem łosza i położyłem warstwę lakieru matowego. Dodałem trochę zabrudzeń na podłodze, a w "międzyczasie" jak schło dorobiłem pasy do foteli i do pozostałych skrzyneczek dokleiłem kable. Całość elektroniki jest już zamontowana, jeszcze dodam kilka kropel lakieru błyszczącego na zegary i jutro biorę się za zamykanie kadłuba.

 

u1yOXD0.jpg


a3sHqkd.jpg


g6IGWfB.jpg


3UVQKFV.jpg

 

 

  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kon_Bar napisał:

No i przeszła mi ochota na klejenie swojego

Eee, nie ma biedy. Wystarczy podrzucić koledze kilka fotek wnętrza na których widać że jest ono zupełnie inne i projekt "leży" tak jak Mi 4 :mrgreen:

 

50 minut temu, Grzes napisał:

W sam raz żeby go teraz szczelnie zamknąć w kadłubie...

Złota myśl :brawo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzes napisał:

Detal wspaniały :super:

W sam raz żeby go teraz szczelnie zamknąć w kadłubie...

Może detal po zamknięciu kadłuba zniknie z oczu ale w sercu pozostanie.:mrgreen:

 

4 godziny temu, abtb napisał:
5 godzin temu, Kon_Bar napisał:

No i przeszła mi ochota na klejenie swojego

Eee, nie ma biedy. Wystarczy podrzucić koledze kilka fotek wnętrza na których widać że jest ono zupełnie inne i projekt "leży" tak jak Mi 4 :mrgreen:

 

Nie tym razem. :bleh: Jak wiadomo model traktuję jako luzacki i szybki projekcik bez super spiny na wiernie odtworzone detale. Mi-4 to co innego, to model, który siedzi mi w głowie od wielu lat i jest to moje pierwsze podejście (kilkanaście jak już nie kilkadziesiąt lat temu) do dorabiania czegoś od siebie. 

 

4 godziny temu, Grzes napisał:

Taki pomysł na szybko:

@rymulus może zrób trochę fotek wnętrza przed zamknięciem i wrzuć do działu 1:1 walkaround :mrgreen:

Nie kuś. :haha:

2 godziny temu, mysiek13 napisał:

Ale podziwiam Twoją robotę, a w szczególności to co Ci wychodzi, bo w pancerce ACE to znane mydło , tragedia i poligon dla Twardzieli ... A u Ciebie jakbyś mainstreamowy model kleił Trumpka albo inna Zvezdę a nie szortrana😗😎👍

Jak na razie robi się go bardzo przyjemnie.

5 godzin temu, Kon_Bar napisał:

No i przeszła mi ochota na klejenie swojego… Pięknie :)

Dlaczego? Przecież śmigłowce świetnie Ci wychodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcia wnętrza kadłuba przed zamknięciem.

 

tkZqcxT.jpg


f0OLpp1.jpg


84bEtNg.jpg


R3ZJVmg.jpg


jWOl14g.jpg


SI2bcdU.jpg


Y130oqU.jpg


afo7wad.jpg

 

Nieco się pośpieszyłem pisząc w poprzednim poście, że dość dobrze się ten model składa. Dopasowanie i złożenie obu połówek kadłuba zajęło mi dwa wieczory. Ostatecznie się udało ale do ich klejenia użyłem kleju CA, nie odważyłem się na zastosowanie słabszych klejów. W kilku miejscach kadłub trzeba było trochę na siłę naciągnąć i połączyć.

 

iCO1LZ4.jpg

 

Jak widać na poniższym zdjęciu to nie koniec zabawy z dopasowywaniem części, tym razem trzeba się będzie zająć oszkleniem.

 

c5qBj8D.jpg

 

Sam kadłub (jego powierzchnia) także będzie potrzebować sporo uwagi. Poza wyrównaniem łączeń połówek będę musiał usunąć wszelkie niedoskonałości odciśnięte przez formę. W miarę możliwości usunę i dorobię nowe detale na powierzchni kadłuba gdyż spora część z nich jest bardzo "mydlana".

Nie zwracajcie uwagi na ślady po ramce na niektórych częściach, zostaną usunięte w trakcie szlifowania całego kadłuba.

 

0Cql48N.jpg


XjgZgMn.jpg

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

8 godzin temu, rymulus napisał:

Sam kadłub (jego powierzchnia) także będzie potrzebować sporo uwagi. Poza wyrównaniem łączeń połówek będę musiał usunąć wszelkie niedoskonałości odciśnięte przez formę. W miarę możliwości usunę i dorobię nowe detale na powierzchni kadłuba gdyż spora część z nich jest bardzo "mydlana".

 

Czy ty masz jakiś dyplom z medycyny?

Bo mnie już "wyleczyłeś" z zakupu tego modelu :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, M.A.V. napisał:

miałem kiedyś Airfixa w ręku ---->  ten to dopiero jest glut 

Bardzo kontrowersyjna teza - mam dwa sklejone i jakoś nie przypominam sobie żeby  było pod górkę :haha:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, abtb napisał:

Bardzo kontrowersyjna teza - mam dwa sklejone i jakoś nie przypominam sobie żeby  było pod górkę :haha:

Jak to mówią : z opinią jak z d...ą - każdy ma swoją :haha:

ja nie kleiłem (miałem tylko w ręce zawartość pudełka) i z tego co widzę tutaj na warsztacie Kolegi rymulusa to ten ACE dużo lepiej wygląda, więc jakbym kiedyś chciał sklejać tego Kamowa to brałbym tego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, abtb napisał:

Czy ty masz jakiś dyplom z medycyny?

Bo mnie już "wyleczyłeś" z zakupu tego modelu :haha:

Tylko dyplom z kursu na znachora. 😉

Tak na poważnie, to dziwi mnie to co piszesz biorąc pod uwagę ile już na tym forum zrobiłeś modeli, które rozczarowywały jeśli chodzi o jakość, detal i składalność.

13 godzin temu, M.A.V. napisał:

oj tam oj tam, dobrze jest....  miałem kiedyś Airfixa w ręku ---->  ten to dopiero jest glut  :haha:

Skleiłem go dawno temu i nawet nieźle wyglądał. Musiał się dość dobrze składać, skoro wyszedł całkiem dobrze, bo moje umiejętności modelarskie były bardzo przeciętne.

 

Szyby dopasowane, poszło nawet szybciej i łatwiej niż się spodziewałem.

 

67aYjPM.jpg

 

1sN1u2x.jpg
 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.