Skocz do zawartości

[Projekt grupowy ,,Sklejamy modele Mistercrafta"] Podsumowania, uwagi, informacje - bez spamu


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie utworzyć nowy wątek, w celu podsumowania dotychczas sklejonych modeli.

Samolotów: 15

Śmigłowców: 3

 

 

Oto ich lista:

 

 

Statystyka sklejonych modeli:

Samoloty:

·        Messerschmitt Bf-109G-6R6/trop

·        Suchoj Su-22M4R

·        RWD-5

·        Shenyang F-6 (Mig-19s)

·        Dassault Mirage III E/S

·        Fairey Fulmar Mk.II

·        Dassault Rafale A

·        Suchoj Su-22UM3K

·        Jakowlew Jak-3

·        McDonnell AV-8B Harrier

 ·        Breguet Bre 690

·        General Dynamic F-16C-25 Viper

·        North American P-51C Mustang

·        North American P-51C Mustang

·        General Dynamic F-16C

 

 

 

Śmigłowce:

·        Mil Mi-4A

·        Eurocopter EC 665 Kangaroo Tiger

·        PAH-2 Tigre

 

 

 

Boxart Bf-109 G-6R6 'Bartels' C-110 MasterCraftBoxart Su-22m4R D-12 MisterCraftBoxart Su-17UM-3K D-18 MisterCraftBoxart RWD-5 B-84 MisterCraftBoxart F-6 (Mig-19s) C-60 MisterCraftBoxart Mirage III E/S E-33 MisterCraftBoxart Fairey Fulmar Mk.I/II D-217 MisterCraftBoxart Rafale A G-30 MisterCraftBoxart Yakovlev Yak-3 D-207 MisterCraft

Boxart AV-8B "Harrier II" D-50 MisterCraft

Boxart Breguet Br.693 B2 D-210 MisterCraftBoxart F-16 C-25 "Viper" fighter D-64 MisterCraft

Boxart P-51 B/C 'Mustangs over Italy' C-105 MisterCraft

Boxart P-51 B/C 'Mustangs over Italy' C-105 MisterCraft

Boxart F-16C-40'Aviano' Model D-90 MisterCraft

Boxart Mil Mi-4A Hound F-04 MisterCraft

Boxart PAH-2 Tigre D-58 MisterCraftBoxart EC-665 Kangaroo Tigre D-61 MisterCraft

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, enten napisał:

Może zamiast artboxów zdjęcia sklejonych modeli?

No zdecydowanie było by tak lepiej. Albo Artbox a pod spodem zdjęcie gotowego modelu. Byłoby porównanie jak bardzo udało się zbliżyć do wzoru bo w końcu ten projekt to takie wyzwanie rzucone modelarzowi przez producenta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile szarości położone ok, o tyle coś niedobrego się dzieje z pasem antyodblaskowym i z metalizerami. Zresztą czy ten pas nie powinien być matowy a nie błyszczący? Rakiety też chyba zgubiły gdzieś poziom?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja tylko chciałem zapytać o taki model MC D 80 UH-1d "Medevac"

Czyje to są wypraski?  Chodzi mi o producenta, czy to jest jakiś przepak?

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 4.03.2022 o 18:33, jmx62 napisał:

Ja tylko chciałem zapytać o taki model MC D 80 UH-1d "Medevac"

Czyje to są wypraski?  Chodzi mi o producenta, czy to jest jakiś przepak?

oryginalnie jest to projekt firmy aeroplast.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2022 o 13:05, jmx62 napisał:

Z tego co czytałem na forum to "taki sobie". Coś tam mu szwankuje?

 

minusy:

- wnętrze nie zgadza się z oryginałem nawet trochę,

- łopaty wirnika nie są szczegółowe,

- ugięcie oszklenia w przednie szybie za małe - ale chyba wszytki modele innych producentów maja z tym problem,

- tylne stateczniki do poprawy,

- płozy -  trzeba poprawiać ich mocowanie,

- w wersji J trzeba przerabiać wyloty gazów aby jakoś wyglądały.

- legendarne już pomyłki w barwach i kolorach farb,

- instrukcja która nie przestawia robionego modelu.

plusy:

- tani,

- ciekawe malowania na kalkach,

- ciekawy pomysł na oszklenie i na dziób śmigłowca, 

 

koniec końców wyjdzie całkiem fajnie i cieszy oko, ale się trzeba narobić.

poniżej fotki zrobionych modeli.

Fotoram.io (48).jpg

Fotoram.io (49).jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

Czyli to są takie" modele sylwetkowe". Z kilometra bez lornetki to jest to a z metra to już nie za bardzo.

To nie są żadne modele sylwetkowe ale modele trójwymiarowe. Model sylwetkowy nie posiada  grubości i jest płaski natomiast te modele chociaż uproszczone można raczej nazwać modelami bryłowymi ponieważ ich bryła z pewnej odległości przypomina obiekt prawdziwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistercraft jest jak uzależnienie. Możesz zrobić jakiś czas przerwy, ale zawsze wrócisz 🤣. Dlatego w najbliższym czasie (jak skończę obecnie rozgrzebany model) mam zamiar poprowadzić relację ze sklejania Spitfire'a Mk. XVI ex. Heller w malowaniu w jakim przyleciał do Polski w 1945.

 

Spitfire LF Mk. XVIe Packard 1/72 Mistercraft D182 - 11524103639 -  oficjalne archiwum Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Mistercraft jest jak uzależnienie. Możesz zrobić jakiś czas przerwy, ale zawsze wrócisz 🤣. Dlatego w najbliższym czasie (jak skończę obecnie rozgrzebany model) mam zamiar poprowadzić relację ze sklejania Spitfire'a Mk. XVI ex. Heller w malowaniu w jakim przyleciał do Polski w 1945.

 

Spitfire LF Mk. XVIe Packard 1/72 Mistercraft D182 - 11524103639 -  oficjalne archiwum Allegro

Ale w środku jest przepak z czeskiego KP.

Oryginalny Heller to Mk.XVIe ale z niskim grzbietem i kroplową osłoną kabiny. Inne tez jesy uzbrojenie.

Z takim oznaczeniem kodowym "AUoY" Spitfire Mk.XVIe został wymieniony pod koniec lat siedemdziesiątych w MLP w Krakowie za jakieś(niestety nie pamiętam już jakie) dwa niemieckie pierwowojenne samoloty ze zbiorów muzeum. Z tym, że nasze squadrony takiej wersji nie używały, to była jakaś wersja kanadyjska.

Dopiero później muzeum zaczęło zmieniać malowania stylizowane na polskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie szczegółów ale jak dziś pamiętam artykuł w SP (niestety nie znam numeru i daty) co wymieniliśmy za tego Spita i opis że ta wersja która prezentuje "nasz" egzemplarz muzealny nie była używana w naszych dywizjonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pamięć płata figle, albo... chyba jednak pamięć. Ten konkretny MkXVI nie latał w naszych dywizjonach i o tym, podejrzewam, pisano w SP. Bo MkXVI to całe skrzydło. Na handel poszedł chyba DH-9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Mistercraft jest jak uzależnienie. Możesz zrobić jakiś czas przerwy, ale zawsze wrócisz 🤣. Dlatego w najbliższym czasie (jak skończę obecnie rozgrzebany model) mam zamiar poprowadzić relację ze sklejania Spitfire'a Mk. XVI ex. Heller w malowaniu w jakim przyleciał do Polski w 1945.

 

Spitfire LF Mk. XVIe Packard 1/72 Mistercraft D182 - 11524103639 -  oficjalne archiwum Allegro

Robi ktoś kalki w 1/48 do tych polskich spitów ?. Chodzi mi konkretnie o te malowanie z tego zestawu Mistercrafta. Jakoś nie mogę nigdzie znalezć w necie takowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kowal76 napisał:

Robi ktoś kalki w 1/48 do tych polskich spitów ?. Chodzi mi konkretnie o te malowanie z tego zestawu Mistercrafta. Jakoś nie mogę nigdzie znalezć w necie takowych.

 

W 1/48 jedynie z tego co wiem, to są kalki ModelMakera https://www.mojehobby.pl/products/Spitfire-XVI.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.