Skocz do zawartości

WYLĘGARNIA JAJ 😎 CZYLI MH-6M; AH-6M ... I NIE TYLKO ALE TYLKO1/72


Mitrandir

Rekomendowane odpowiedzi

Za namowa forumowego kolegi Marcina, który wydłubał nam bardzo sympatyczną konwersję do jajek, spróbóję i ja coś ze 160 SOAR popełnić. Ale  jeszcze na inną modłę, inaczej nie byłbym sobą. Dzięki Marcinie za Twój wkład, teraz postaram się stanać na wysokości zadania :szampan1:

 

20220220_180355.thumb.jpg.29d5ae7593c6b784f8e6d55a734bd456.jpg

 

Ja do swoich zmagań wykorzystam modele firmy AZmodel.  Kilka szczegółów... 

 

16453814451456815315714893557804.thumb.jpg.abb554e674fdffb839eb984d4ff6a72c.jpg

 

16453815272733095596060638286285.thumb.jpg.d75c5d0ed765a63bdf71979fbeb2f5c2.jpg

 

Rzeczonej konwersji przedstawiać nie trzeba, jest na sasiednim wątku 😎

 

AH-6M powstanie na bazie pracy kolegi, lecz nieco zmodyfikowanej (6cio łopatowy wirnik główny, nożycowy wirnik ogonowy; duża 19 pociskowa wyrzutnia; i GAU-19 na drugim ramieniu)

 

164538205253894454276570659601.thumb.jpg.a6b7c1da5c99be0118a103265471ede2.jpg

 

16453828726994114698589356178408.thumb.jpg.f9fb77591e0376abc8bf5a064dd9f275.jpg

 

Zaś MH-6M będzie raczej (może jak się Marcin zgodzi 😁) rozwinieńciem zestawu o dodatkowe elementy.

Postaram się wykonać maszynę wyposarzoną w system szybkich lin ławeczki do przerzutu desantu i kikla smaczków...

 

16453823985863001243381609284835.thumb.jpg.cf97f183cce6ce6440b2d4ad4ff19f0e.jpg

 

16453833156774597371016642648612.thumb.jpg.4f4232102c05189a32f2fec3f1db160a.jpg

 

Zapraszam do obserwowania 

:szampan1:

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A yeah! Zasiadam z wielką niecierpliwością bo na pewno będzie owacja na stojąco! Patrząc na inne Twoje prace na pewno będzie niezmiernie ciekawy i dopracowany w każdym milimetrze! 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bikernytzu napisał:

A yeah! Zasiadam z wielką niecierpliwością bo na pewno będzie owacja na stojąco! Patrząc na inne Twoje prace na pewno będzie niezmiernie ciekawy i dopracowany w każdym milimetrze! 

Nie bez jaj... 😈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Witam Szanowne gremium😎 Proszę się śmiało rozgościć, i nie syfić za bardzo popcornem 🤣

 

9 godzin temu, kret69 napisał:

To czekaj, to ile ich będzie? :)

Też przysiądę.

 

 Jak w tytule :szampan: napewno nie dwa...20220220_181010.thumb.jpg.fa169c2c6dfddeb8f2212b131f737b41.jpg

 

9 godzin temu, pmroczko napisał:

To i ja chętnie popatrzę

 

Kolega się nie kryguje... 😎

Trzeba założyć wątek, pokazać. 

...Też chętnie popatrzę i po komentuje i czegoś się naumiem :szampan:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masowa produkcja.... będzie się działo, oj będzie! Napięcie rośnie jak przed gwiazdką 😁, swoją drogą doskonały pomysł 👍 , że lecisz cała salwą 😉

 

nOvDJi.gif

Edytowane przez Bikernytzu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie zajajcowało  :haha:

Czy to jakaś mobilizacja w związku ze zbliżającymi się świętami?

Jak się domyślam to jakaś "jajeczna/jajcowa" przeciwwaga dla moich "latających krokodyli"

Będę sobie zerkał, ale bez  większego łażenia po warsztacie, bo jeszcze, nie daj Boże, co stłukę i będzie lipa :wink:

 

Edytowane przez abtb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, myszaty napisał:

w końcu kiedyś trzeba będzie jakiś wiatrak skleić

Tylko Rochu coś  poważnego, żeby jaj nie było :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, myszaty napisał:

A co jest najbardziej pasujące do "szachownicy"  wśród wiatraków?

Bez większego stresu...

Najłatwiej i najmniej problemowo to Zvezdowy Mi-24V z kalkami Techmodu - do zielonego 956 nie trzeba pratycznie nic robić poza tym co w pudełku, może poza paroma antenkami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, myszaty napisał:

A co jest najbardziej pasujące do "szachownicy" 

 Ale żeś się uparł :haha:

Temat trochę kłopotliwy, bo producenci zazwyczaj  dają jakieś wersje bardzo popularne większych użytkowników i żeby nie było siary to się trzeba pochylić i przyjrzeć czy egzemplarz używany w WP nie miał jakichś dodatkowych anten, drutów czy innych aj wajów. Może coś z Mi 8/17 Hobby Bossa 🤔 Z bardziej bojowych to może Mi-24 Zvezdy ale tu trzeba coś zmieniać z układem anten i być może z wyrzutnikami flar

Najlepiej jak się wypowie Grzegorz.  Jemu można ufać jak wyroczni (no prawie) w sprawie polskich wiatraków :wink:

1 minutę temu, Matys napisał:

Zvezdowy Mi-24V z kalkami Techmodu - do zielonego 956 nie trzeba pratycznie nic robić poza tym co w pudełku, może poza paroma antenkami.

Chyba nawet był ostatnimi czasy w galerii i różnice były ładnie pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kret69 napisał:

Jakby na jednym jaju mieli siedzieć ludzie na ławeczkach, to może tacy?

https://germania-figuren.eu/1-72-Figures-from-Resin/1-72-Germania-Figures/the-21th-century/black-hawk-seals.html

 

Nic z tego...🤣 nie mieszam technologii

 

12 minut temu, myszaty napisał:

A co jest najbardziej pasujące do "szachownicy"  wśród wiatraków?

Bez większego stresu...

 

No jak bez większego 🤔

... to polecam Mi-6 :szampan:

 

50 minut temu, myszaty napisał:

...więc trzeba podpatrywać jak to robi top.

 

A to żeś mnie rozbawił :haha:

 

56 minut temu, abtb napisał:

Aż mnie zajajcowało  :haha:

Czy to jakaś mobilizacja w związku ze zbliżającymi się świętami?

Jak się domyślam to jakaś "jajeczna/jajcowa" przeciwwaga dla moich "latających krokodyli"

Będę sobie zerkał, ale bez  większego łażenia po warsztacie, bo jeszcze, nie daj Boże, co stłukę i będzie lipa :wink:

 

 

 A śmiało 😎 wiesz,że moje wiatraki są raczej pancerne 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

 Ale żeś się uparł :haha:

Temat trochę kłopotliwy, bo producenci zazwyczaj  dają jakieś wersje bardzo popularne większych użytkowników i żeby nie było siary to się trzeba pochylić i przyjrzeć czy egzemplarz używany w WP nie miał jakichś dodatkowych anten, drutów czy innych aj wajów. Może coś z Mi 8/17 Hobby Bossa 🤔 Z bardziej bojowych to może Mi-24 Zvezdy ale tu trzeba coś zmieniać z układem anten i być może z wyrzutnikami flar

Najlepiej jak się wypowie Grzegorz.  Jemu można ufać jak wyroczni (no prawie) w sprawie polskich wiatraków :wink:

Chyba nawet był ostatnimi czasy w galerii i różnice były ładnie pokazane.

 

Cwaniaczku Ty jeden...😏

Edytowane przez Mitrandir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mitrandir napisał:

to polecam Mi-6 

Nooo to poleciłeś model :super: Brawo Ty:brawo:

Chłop na sam widok wyprasek to może zejść na zawał a co dopiero przy robocie :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abtb napisał:

 Ale żeś się uparł :haha:

Temat trochę kłopotliwy, bo producenci zazwyczaj  dają jakieś wersje bardzo popularne większych użytkowników i żeby nie było siary to się trzeba pochylić i przyjrzeć czy egzemplarz używany w WP nie miał jakichś dodatkowych anten, drutów czy innych aj wajów. Może coś z Mi 8/17 Hobby Bossa 🤔 Z bardziej bojowych to może Mi-24 Zvezdy ale tu trzeba coś zmieniać z układem anten i być może z wyrzutnikami flar

Najlepiej jak się wypowie Grzegorz.  Jemu można ufać jak wyroczni (no prawie) w sprawie polskich wiatraków :wink:

Chyba nawet był ostatnimi czasy w galerii i różnice były ładnie pokazane.

Właśnie konkretny Mi-24V z numerem 956 to jest wyjątkowy śmigłowiec, który był sporo później dostarczony i nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji poza kilkoma antenkami, z którymi każdy średnio ogarnięty modelarz sobie poradzi 😉 Wystarczy przy budowie popatrzeć na zdjęcia i powinno się udać :D

 

Problemy się pojawiają jak się chce zrobić dowolny inny polski śmigłowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.