Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, abtb napisał:

Po kilku kielichach przyjęty z otwartymi rękoma Ukrainiec powiedział mojemu znajomemu (który  przyjął go do pracy)

"My was Polaków to wszystkich byśmy wyrżnęli"

Na drugi dzień znajomy "uchodźcę" spakował i wywalił za drzwi.  Życie droższe od przyjaźni polsko-ukraińskiej

Taka niestety rzeczywistość :wink:

Słyszałem taką samą opowieść w moich stronach, więc przypuszczam że to fake i putinowska narracja.

Nie powtarzajmy tego proszę, bo o to orkom chodzi.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JJ62mój brat pracuje z dwoma Ukraińcami, nie w Polsce, i mówił, że jak jednego z nich dłużej posłuchać, to naprawdę można uwierzyć w putinowską narrację. Ja jak Zełeński swoim dowódcom- nie mam powodu nie wierzyć swojemu bratu.

Ale kończmy te dygresje.

Edytowane przez giberes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, JJ62 napisał:

Słyszałem taką samą opowieść w moich stronach,

O! To mamy wspólnego znajomego :haha:

 

50 minut temu, JJ62 napisał:

Nie powtarzajmy tego proszę, bo o to orkom chodzi.

Amen

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, socjo1 napisał:

Rosja - lubi to. I właśnie tak m.in. tłumaczy swoją agresję.

Nie wiem co lubi Rosja, nie wiem czym tłumaczy swoją agresję.

Ale wiem, że podstawowa przyczyna wojny to chęć zlikwidowania amerykańskiego protektoratu na przedpolu Rosji (vide: kryzys kubański w 1962 roku) i zainstalowania w Kijowie prorosyjskiego rządu (odwrócenie skutków przewrotu z 2014 roku).
Jak najbardziej wpisuje się to w postulaty Cymburskiego i Klubu Wałdajskiego.

 

 

2 godziny temu, socjo1 napisał:

Natomiast Ukraińcy od co najmniej 2013 r. (Majdan) pokazują że coraz mniej. Od lutego - że absolutnie nie chcą mieć z nimi nic wspólnego.


Natomiast nadal jest to wojna w obrębie tej samej cywilizacji / kultury.

 

 

2 godziny temu, socjo1 napisał:

Pamiętaj proszę, że model Konecznego powstał ok. 90 lat temu, a więc już swoje lata na karku ma - świat też się wiele zmienił od tego czasu.


Nie wiem, nie czytałem Konecznego. Wystarczy za to poczytać choćby Huntingtona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2022 o 17:31, em napisał:

Hm, skąd możesz wiedzieć co oglądam? I skąd znasz realia panujące w 2 armii świata? Prawdopodobieństwo jest duże że nie wiesz o czym piszesz.

Pytasz się skąd wiem co oglądasz? Widać to po tych propagandowych filmikach z kacapskiego Telegrama które wrzucasz. A co do realiów panujących w tej drugiej armii świata:haha: to obejrzyj sobie może coś innego niż kacapską propagandę np. na  You Tube  jest tego dużo a i na Twitterze coś się znajdzie tak właśnie wygląda  na żywo  ten aktualnie wprowadzany w Ukrainie (czy może  Upainie tak będzie dobrze ??????)  Pусский мир, a co do tych niby wycofanych Su 24 to wcale nie zdziwiłbym się jeżeli po tym solidnym łomocie jaki dostaje przez te ostatnie 268 dni :super: ta Несокруимная и легендарная армия :szczerbol:  powyciągali wszystko co mieli w ZN-ach  nawet te wycofane Su 24 zobacz chociażby na tą nowoczesną :haha:боевю техникy  ( to taki ukłon w Twoim kierunku  :mrgreen:) jak  leciwe  czołgi T62 i równie wiekowe BWP1 czy chociażby tak prehistoryczny pojazd z lat 50-ch  jak GaZ63  którego zdjęcie z frontu zamieścił Sz.Kol. Bartosz Ciesielski. Pozdr. A.

  • Like 2
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Pytasz się skąd wiem co oglądasz? Widać to po tych propagandowych filmikach z kacapskiego Telegrama które wrzucasz. A co do realiów panujących w tej drugiej armii świata:haha: to obejrzyj sobie może coś innego niż kacapską propagandę np. na  You Tube  jest tego dużo a i na Twitterze coś się znajdzie tak właśnie wygląda  na żywo  ten aktualnie wprowadzany w Ukrainie (czy może  Upainie tak będzie dobrze ??????)  Pусский мир, a co do tych niby wycofanych Su 24 to wcale nie zdziwiłbym się jeżeli po tym solidnym łomocie jaki dostaje przez te ostatnie 268 dni :super: ta Несокруимная и легендарная армия :szczerbol:  powyciągali wszystko co mieli w ZN-ach  nawet te wycofane Su 24 zobacz chociażby na tą nowoczesną :haha:боевю техникy  ( to taki ukłon w Twoim kierunku  :mrgreen:) jak  leciwe  czołgi T62 i równie wiekowe BWP1 czy chociażby tak prehistoryczny pojazd z lat 50-ch  jak GaZ63  którego zdjęcie z frontu zamieścił Sz.Kol. Bartosz Ciesielski. Pozdr. A.

Aleś się nakręcił... 

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adams M1A1 napisał:

w Ukrainie

"na Ukrainie" będzie dobrze. 

A czemu "w" na nie "na"?

Czy to przypadkiem nie efekt odpowiednio i systematycznie podawanej propagandy?

 

A co do Telegrama, skoro taki kacapski, to skąd tam tyle ukraińskich filmów?

Np. film jednostki Kraken z którego zrzuty można obejrzeć w wątku o Gazie Tigr.

Chyba, że to poprzebierani ruscy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, giberes napisał:

@Adams M1A1, po co ta "mowa nienawisci" w Twojej wypowiedzi? Jest zupełnie niepotrzebna. 

Mylisz pojęcia Przyjacielu najpierw w pierwszym poście zarzuciłeś mi nienawiść do tych wszystkich narodów z Azji które  sami biali Ruscy określają jako "черножoпные" i traktują ich jak "mięso armatnie " albo nawet gorzej, bo jak ścierwo ( brak jakiejkolwiek inicjatywy ze strony Rosji aby odebrać swoich poległych, ale to u nich normalne  po I i II wojnie czeczeńskiej zostało parę pociągów-chłodni z ciałami poległych ) choć nic takiego nie napisałem a które w czasie wojny w (na) Ukrainie ( Upaine) -( myślę że wszyscy powinni być zadowoleni prawda Grzes ????) popełniają zbrodnie wojenne zarówno systemowo na poziomie dowodzenia jak i zupełnie indywidualnie  co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości prawda Em? Czy może się mylę i to ta paskudna Ukraina (Upaina) napadła na miłującą pokój Federację Rosyjską i to  na jej terenie popełnia teraz te zbrodnie wojenne. Myślę że każdy myślący człowiek wie kto na kogo napadł, kto komu  niszczy kraj i kto komu zabija cywilów popełniając zbrodnie wojenne ot tak to wygląda i zawsze wyglądał ten Русский мир w praktyce obojętne czy rządził tam Iwan Groźny czy Romanowowie czy Stalin czy teraz Putin. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Myślę że każdy myślący człowiek wie kto na kogo napadł, kto komu  niszczy kraj i kto komu zabija cywilów popełniając zbrodnie wojenne ot tak to wygląda i zawsze wyglądał ten Русский мир w praktyce obojętne czy rządził tam Iwan Groźny czy Romanowowie czy Stalin czy teraz Putin. Pozdr.

Myślę, że masz 100% racji. Nie można się jednak poddawać propagandzie (i to z obu stron), a Ukraina w wojnie informacyjnej ma olbrzymią przewagę nad Rossiją. My i tak wiemy pewnie z 10% tego co się działo, dzieje i dziać będzie. Po naszej - zachodniej stronie wszystko jest skrupulatnie kontrolowane i zaplanowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Adams M1A1 napisał:

 Myślę że każdy myślący człowiek wie kto na kogo napadł

Potwierdzam, ale nie widzę też z tymi faktami jakiejś poważnej polemiki. 

Edytowane przez giberes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzes napisał:

"na Ukrainie" będzie dobrze. 

A czemu "w" na nie "na"?

Czy to przypadkiem nie efekt odpowiednio i systematycznie podawanej propagandy?

Obie wersje można zastosować gramatycznie poprawnie. Kwestia poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, JJ62 napisał:

Myślę, że masz 100% racji. Nie można się jednak poddawać propagandzie (i to z obu stron), a Ukraina w wojnie informacyjnej ma olbrzymią przewagę nad Rossiją. My i tak wiemy pewnie z 10% tego co się działo, dzieje i dziać będzie. Po naszej - zachodniej stronie wszystko jest skrupulatnie kontrolowane i zaplanowane. 

Owszem wojna informacyjna jest ważna jak również dobry PR , ale carski/radziecki/rosyjski sposób prowadzenia wojny zawsze był taki sam tzn. nie liczenie się z żadnymi stratami i zniszczenie i ukradzenie wszystkiego co się tylko da. Każdy w tym kraju ma kogoś lub zna kogoś komu ruscy "oswobodziciele" zrabowali krowę zgwałcili kogoś z rodziny lub tak  jak u  w domu mojej Babci nasrali do szafy :szczerbol:  to  fakt autentyczny, od tamtego czasu minęło jakieś  78 lat i co robi ta druga armia świata? W Buczy po ucieczce części cywilów zajmuje dom i w pokoju małej dziewczynki  rabuje szkolny  plecak i sra tym razem do szuflad w jej biurku, cywilizacja nie ma co:haha:. Pozdr. A.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie cofasz się w tym temacie 78 lat. To nie był dobry czas ani dla Rosjan, ani dla Polaków, a już na pewno nie dla Ukraińców. Żyją jeszcze ludzie, którzy im pamiętają, jakie "rozrywki" urządzali polskim niemowlętom. Ten temat nie służy rozważaniom historycznym, tylko wydarzeniom współczesnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  Adams wydaje mi się, że dyskusja miała dotyczyć tego co spadło tym razem na Polskie terytorium, a nie o sposobach prowadzenia wojny przez rosyjskie wojsko (zresztą w ostatnich latach jest wiele odnotowanych przypadków równie humanitarnych zachowań ze strony ludzi z krajów krzewiących demokrację i miłujących pokój). A jeśli chodzi o propagandę jednej, czy drugiej strony, to biorąc pod uwagę prawie 100 % pewności co do pochodzenia tegoż pocisku postępowanie przywódców i "dziennikarzy" Ukraińskich można mieć duże wątpliwości co do jakichkolwiek informacji podawanych przez tą stronę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greatgonzo napisał:

Obie wersje można zastosować gramatycznie poprawnie. Kwestia poglądów.

Nie byłem świadomy że mówiąc przez ponad pięćdziesiąt lat "na Ukrainie" (jak i wszyscy wokół mnie) to była kwestia poglądów. Jeśli jednak masz rację to w ostatnim czasie wielu zmieniło poglądy wink3

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Jery
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

co robi ta druga armia świata? W Buczy po ucieczce części cywilów zajmuje dom i w pokoju małej dziewczynki  rabuje szkolny  plecak i sra tym razem do szuflad

Na początku wojenki był film jak dokładnie to samo robili bohaterscy ukraińcy przez włazy do porzuconego ruskiego sprzętu.

Przypadek?  :twisted:

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wprzybylak napisał:

Kolego  Adams wydaje mi się, że dyskusja miała dotyczyć tego co spadło tym razem na Polskie terytorium, a nie o sposobach prowadzenia wojny przez rosyjskie wojsko (zresztą w ostatnich latach jest wiele odnotowanych przypadków równie humanitarnych zachowań ze strony ludzi z krajów krzewiących demokrację i miłujących pokój).

To może podasz podobny przypadek prowadzenia wojny przez wojska USA. Wlk. Brytanii czy Francji jak w Buczy, Mariupolu itp. ?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podam. Będąc poczatkującym artystą estradowym  podczas próby w sali cos niesamowicie ,,waliło,, więc zaczeliśmy szukać żródła smrodu. Okazało się że ktoś zadał sobie trud i nasrał na klawiature fortepianu, poczem pieczołowicie rozprowadził extrementa po wszystkich klawiszach...Czy to był ktoś z jednej ze stron tego konfliktu?

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.