Skocz do zawartości

Co lata/spada nad Ukrainą


giberes

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, bulik58 napisał:

To na jakiej podstawie wyciagasz rozne wnioski?

Myśli?

A ściślej na podstawie propagandy obu stron wyciąga wnioski?

Edytowane przez Jery
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bulik58 napisał:

To na jakiej podstawie wyciagasz rozne wnioski? 

Na podstawie instrukcji z Moskwy.

Próbowałem bazować na informacjach podawanych w polskich mediach ale się nie da.

Edytowane przez Xmen
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ufam obu tym nacjom i staram się patrzeć na ten konflikt bez emocjonalnego zacietrzewienia, to zaciemnia obraz. Główne co się dla mnie liczy to co z tego wyniknie dobrego, lub złego dla Polski, a nie co jedna lub druga strona osiągnie i czy to będzie sprawiedliwe. Moralności w polityce nie ma, a ci co się nią kierują przegrywają (vide Polska choćby podczas II wś).

Serce kibicuje jednej ze stron (lubię jak Ruscy dostają w dupę), ale rozum z tym walczy.

Ci co tak rozczulają się nad cywilnymi ofiarami wśród ukraińskiej ludności (słusznie) pierwsi powinni żądać rozmów pokojowych (o których zresztą coraz więcej się mówi, w Stanach też).

Edytowane przez Jery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bulik58 napisał:

To na szczescie twoje slowa ...  

To takie nawiązanie do postów co  niektórych osób sugerujących że ludzie mający inne zdanie działają na zlecenie Moskwy lub są rosyjskimi agentami.

Pozwolisz że w tym momencie zakończę udział w dyskusji.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adams M1A1 napisał:

 podobnie wyglądało to w czasie II Wojny Światowej, też były relatywizowane zbrodnie wojenne popełniane przez hitlerowców i ale też przez Ruskich ( Katyń).

O zbrodniach amerykańskich się za to wcale nie mówiło. Hamburg, Drezno w końcowym okresie wojny, Hiroszima, Nagasaki, gdzie kosztem japońskich cywili uratowali amerykańskich żołnierzy. To takie najbardziej znane. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za wzmożenie towarzystwa przyjaźni polsko radzieckiej . Za zaangażowanie na polu walki z zachodnim imperializmem na Łubiance powinni pomyśleć o jakiś talonach na modele Zwiezdy.

Swoją drogą to ciekawy przypadek syndromu sztokholmskiego.  Spuszczać się nad ochroną interesów matuszki rosji, mieszkając w kraju który przez dwieście lat z hakiem był ofiarą tych interesów...

Cytat

A tak prosto w oczy,co zlego jest w tym ze nienawidze upaincow

Teoretycznie, puki  se ich indywidualnie nienawidzisz to nic szczególnego, poza groźbą jakiś przykrych dolegliwości. Nerwice, wrzody dwunastnicy i takie tam. Ale historia zna  przypadki, że większe skupienie jednostek z takimi nienawistnymi przypadłościami na danym obszarze prowadziło do brzydkich zdarzeń.  Jak na Wołyniu na przykład.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, giberes napisał:

Hamburg, Drezno w końcowym okresie wojny, Hiroszima, Nagasaki, gdzie kosztem japońskich cywili uratowali amerykańskich żołnierzy.

No bez powodu tego nie zrobili...

Co więcej gdyby to zrobili wcześniej może nasz kraj by tak nie oberwał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że towarzystwo masowo wylewa swoje antyrosyjskie kompleksy. Tymczasem jest to temat o Ukrainie, a bardziej o tym co tam lata. Myszaty ruszył temat ukraińskiej rakiety w Polsce, która zabiła Polaków 

Godzinę temu, hellvis napisał:

Jak na Wołyniu na przykład.

Nawiązywanie do historii 80 czy 200 lat wstecz to absurd w obecnym kontekście. 

Edytowane przez giberes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Em - co ty taki zacięty?

Twoje poglądy,  twoja sprawa. Mam nadzieję że doceniasz fakt, że żyjemy w kraju w którym możesz je spokojnie głosić. Inni nie mają tego komfortu, bo 

Wyobraź sobie(jeśli jeszcze nie wiesz) ze są kraje w których NP. za nazwanie wojny wojna można pójść do więzienia.

I tu chyba jest główna linia podziału. Część kolegów biorących udział w tej dyskusji zapomina, że demokracja ma wiele wad, ale jak dotychczas nie wymyślono niczego lepszego.

Twój stosunek do wojny i jak ich nazywasz "upaincow" jest twoja sprawa, jednak po prostu przykro się zaczyna robić gdy z głoszenia swoich poglądów ( nie "pije" W tej chwili do ciebie) wychodzą niebezpieczne dla nas wszystkich skutki.

Mam tu na myśli podnoszenie temperatury konfliktu Polsko- ukraińskiego i zachwalanie naszego wspólnego bądź co bądź wroga.

Jeśli ktoś uważa,  że dzisiejsza Rosja i kraje jej podobne nie jest poważnym zagrożeniem dla nas to chętnie o tym podyskutuję. O "upaincach" czerwono czarnych szmatach i banderowcach już mi się nie chce...

... w końcu w internecie nic nie ginie i to co napiszesz, zawsze już będzie świadczyć o tobie. 

Edytowane przez martinello
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jery napisał:

Ja wyjaśnię, nie używający skarpet, w zamian onuce. Takie "mniej obraźliwe".

Też się chwilę zastanawiałem.

Prawdopodobnie większość naszych ojców, wujków, a nawet ta część z nas, która nie migała się od zasadniczej służby wojskowej w organizacji zbrojnej o charakterze przestępczym, chyba stosowane jeszcze w latach 80-tych, podobno lepsze od skarpet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, em napisał:

 Nie tylko się nakrecasz ,lecz całymi frazami jedziesz dziadowska propaganda/przekazem....symetryści/rusofile/skarpetosceptyczni

Nie nie nakręcam się tylko polemizuję (takie trudne słowo) z tą kremlowską  propagandą którą ty uprawiasz, ale miedzy nami jest pewna istotna różnica, ja podaję konkretne  przykłady a twoim jedynym argumentem jest to że nienawidzisz "upaincow"!?  To raczej lichy argument coś jak wartość bojowa tej "drugiej armii świata:haha:" którą  tak podziwiasz i którą można na żywca obejrzeć na wielu ,wielu filmikach na YT ja wiem zaraz napiszesz że to zmanipulowane, uprawiając faktyczną dziadowska propagandę rodem z Rosji albo raczej nawet z Białorusi. Ja doskonale rozumiem twoją frustrację ( kolejne trudne słowo) bo tak pogardzani i znienawidzeni przez ciebie ( sam to napisałeś) "upaincy" nie tylko nie przegrywają, ale przeszli do kontrnatarcia i  od 272 dni leją tą "drugą armię świata:haha:" powodując nie   wyobrażalne straty w sprzęcie jak i w sile żywej których kacapy nie są w stanie uzupełnić posyłając na front kolejne fale obdartych i zszokowanych мужыкob uzbrojonych w nie działające i zardzewiałe  kbk AK ,czołgi T62 i bojowe wozy piechoty BWP1. Strasznie zbulwersowałeś się że Su 24 nie latają nad Ukrainą/upainą (tak będzie dobrze??) , powoli myślę że za niedługo będzie można zobaczyć  na ukraińskim/upainskim niebie i Su17 a może nawet MiG-a 21 to mniej więcej ta sama epoka co już obecne na ziemi T62 i BWP1.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Ja doskonale rozumiem twoją frustrację ( kolejne trudne słowo) bo tak pogardzani i znienawidzeni przez ciebie ( sam to napisałeś) "upaincy" nie tylko nie przegrywają, ale przeszli do kontrnatarcia i  od 272 dni leją tą "drugą armię świata:haha:

Gdyby nie tęgie miliardy jałmużny w pieniądzach, uzbrojeniu, wyposażeniu, amunicji, najemnikach oraz wywiadzie to wątpię, czy Ukraińcy miesiąc by wytrzymali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, em napisał:

Zacytuj gdzie podziwiam i uprawiam tą propagande....tak nienawidze i to w/g Cię jest podziw i propaganda dla kacapów ?

A widzisz dotarło :mrgreen:.  Zanim odpowiem, odwrócę to pytanie i zapytam , a gdzie ja uprawiam dziadowską propagandę? Czy uważasz że zbrodnie wojenne popełniane przez kacapów na(w) Ukrainie/upainie to propaganda , podobnie jak to czy agresja Rosji na suwerenny kraj i wojna opps. спецоперация to też propaganda ??  A co do twojego pytania weź i tak bezstronnie ( potrafisz to??) pooglądaj te filmiki które wrzucasz i poczytaj swoje komentarze tam znajdziesz odpowiedź. Ja stosunek do Ukraińców podobnie jak do innych nacji  mam stosunek obojętny , wszędzie trafiają się i ludzie porządni i k..wy , dlatego trzeba umieć wypośrodkować  i nie ma co się nakręcać i podniecać, a patrzeć obiektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to mi nie są obojętni...ale żebym gloryfikował ruskich ? Jest mi doprawdy obojętne czy się powybijają co do nogi i w jaki sposób to zrobia, czy poderzną sobie gardła , widłami , sztachetami  czy strzałem w tył głowy. Bez róznicy 

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.