Skocz do zawartości

Gaz Tigr i inne MRAP w działaniach w Ukrainie


Bartosz Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, chorąży napisał:

Ciekawe jak zabezpieczone są nasze nowo nabyte "czarne pantery"  przed zagrożeniem "amunicją krążącą" ala głowica rpg przyklejona plastrem i srututkami do drona.

Kto by się takimi drobiazgami przejmował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chorąży napisał:

Desperacja producenta ?? Przecież ten pojazd projektowany był do innych taktycznych zadań i nadal z powodzeniem je spełnia.

 Idą drogą amerykanów w Iraku, a więc coraz bardziej dzikie mraap-y z coraz bardziej wymyślnymi "klatkami", a jak przyjdzie jesień  to wszystko i tak utonie w błocie z powodu nadmiarowej masy....

ps. czelendzer z klatką /parasolem z którego nie tak dawno śmiano się, gdy wprowadzili go rosjanie.

Ciekawe jak zabezpieczone są nasze nowo nabyte "czarne pantery"  przed zagrożeniem "amunicją krążącą" ala głowica rpg przyklejona plastrem i srututkami do drona.

Tylko Rosjanie klatki budowali przeciwko granatnikom przeciw pancernym gdzie to totalnie mijało się z celem 

A tu chodzi o to że dron ma rozbić się na klatce troszke takie schutzenty XXI wieku 😉

Ale sam konflikt pokazuje jakim problemem da

Dla broni pancernej jest amunicja krążąca. A co do dopancerzenia Tigra zgadzam się z tobą w 100 procentach,że straci właściwości manewrowania i terenowe  to jak już to następne fotki nowych rosyjskich pomysłów nowy rodzaj klatki z tej samej wystawy 

20230812_223357.jpg

20230812_223403.jpg

20230812_223408.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz Ciesielski napisał:

Tylko Rosjanie klatki budowali przeciwko granatnikom przeciw pancernym gdzie to totalnie mijało się z celem 

A tu chodzi o to że dron ma rozbić się na klatce troszke takie schutzenty XXI wieku 😉

Ale sam konflikt pokazuje jakim problemem da

Dla broni pancernej jest amunicja krążąca. A co do dopancerzenia Tigra zgadzam się z tobą w 100 procentach,że straci właściwości manewrowania i terenowe  to jak już to następne fotki nowych rosyjskich pomysłów nowy rodzaj klatki z tej samej wystawy 

 

Problem jest taki, że to my mówimy że: "instalowali to przeciwko granatnikom przeciwpancernym", a nie wiemy co ONI na ten temat mówią, i pewnie po to im to było, pewnie tak, ale  jak to w "demokratycznym" kraju bywa, ocenzurowano nam głos z tamtej strony. Bo przecież My jesteśmy "upośledzeni" i nie rozróżnimy informacji od propagandy i nam trzeba jak dzieciom tłumaczyć że "czarne" jest "białe", a "białe" "czarne".

ps. te mityczne "lancety" niszczą nie tylko broń pancerną, ale i artylerię czy inne pojazdy albo "radary", a przysłowiowe kwadrokoptery z głowicą rpg7na srututke, pozostały sprzęt, czy "siłę żywą", taki dajmy na to "Sudopłatow" ....    dzieje się to po obu stronach...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, chorąży napisał:

Kwestia symboliki

Historia się powtarza - czerwona gwiazda znów walczy z czarnym krzyżem...

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chorąży napisał:

Koloryt wojny, ranny wymiotuje z powodu działania środków znieczulających. Tak na prawdę wygląda wojna czyli syf, kiła i mogiła. 

Kwestia symboliki ...... !!

 

karetka z rannym.jpg

Jest jakiś link do tego zdjęcia oprócz strony internetowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy taki sposób prowadzenia ognia ma sens, widać że stabilizacja działa  jest raczej umowna, więc celność strzałów w pełnym pędzie pewnie nie istnieje. Oczywiście gdyby stanął to pewnie już by nie ruszył, ale takie rajdy są raczej zabawą dla desperatów. no chyba, że chodzi o rozpoznanie punktów ogniowych, ale i tak strzelają bogu w ogródek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2023 o 11:08, Grzes napisał:

Historia się powtarza - czerwona gwiazda znów walczy z czarnym krzyżem...

Widzę że skarpetosceptycznym wielbicielom "Руссkoгo мирa"  humory dopisują , chociaż tak przez nich uwielbiana  "Непобедимая и легендарная Aрмия"  już  od 542 dni  , dostaje ciężkie baty:mrgreen: i straciła 500000 zabitych i rannych nie licząc innego sprzętu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Adams M1A1 napisał:

Widzę że skarpetosceptycznym wielbicielom "Руссkoгo мирa"  humory dopisują , chociaż tak przez nich uwielbiana  "Непобедимая и легендарная Aрмия"  już  od 542 dni  , dostaje ciężkie baty:mrgreen: i straciła 500000 zabitych i rannych nie licząc innego sprzętu.

Widzę że pan dalej wierzy w propagandę mediów głównego nurtu.

Straty jednej i drugiej strony są pilnie strzeżoną tajemnicą.Te ok.500000 tys które pan podaje to łączne straty jednej i drugiej strony.Są to szacunkowe dane wyliczone przez amerykanów a podane przez New York Times.

Liczbowo to wygląda tak:

Rosja : ok.120 tys zabitych i ok.170 -180 tys. rannych

Ukraina: ok.70 tys. Zabitych i 120 tys.rannych.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Xmen napisał:

Widzę że pan dalej wierzy w propagandę mediów głównego nurtu.

Daj spokój, tego świata się nie da uratować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzes napisał:

Daj spokój, tego świata się nie da uratować...

Może i tak ale kulturalnie podyskutować można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Xmen napisał:

Widzę że pan dalej wierzy w propagandę mediów głównego nurtu.

Straty jednej i drugiej strony są pilnie strzeżoną tajemnicą.Te ok.500000 tys które pan podaje to łączne straty jednej i drugiej strony.Są to szacunkowe dane wyliczone przez amerykanów a podane przez New York Times.

Liczbowo to wygląda tak:

Rosja : ok.120 tys zabitych i ok.170 -180 tys. rannych

Ukraina: ok.70 tys. Zabitych i 120 tys.rannych.

Skąd te dane z Russia Tudej??? A te masowo wyciągane ZN-ów  jakże  nowoczesne czołgi T62 i  T54/55 czy inne BTR-y 50  ? No taka to była potęga, 2-ga armia świata i z tą nędzną Ukrainą ( czy jak to pisze Twój kamrat Em upadliną) mieli skończyć w 3 dni, góra w tydzień a męczą się już półtora roku :szczerbol:, zatopili im "Moskwę" zatopili, nastrzelali samolotów i śmigłowców, nastrzelali , Ruscy mają przewagę w powietrzu, no dalej już od ponad półtora roku nie udało im  się jej wywalczyć, a ruskie bombowce odpalają rakiety z głębi swojego terytorium , rubel kosztuje mniej niż 1 centa, kosztuje, nie ma co zaklinać rzeczywistości, są ciency i tyle, także jest szansa na zdobycie Królewca jak się w końcu ten Ruski świat" do końca posypie:super:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzes napisał:

Daj spokój, tego świata się nie da uratować...

Zgadzam się :super:  . Wyraźnie widać że "Pусский мир" się kończy, a Mateczka Rossija będzie wielkości księstwa moskiewskiego , jak Chińczycy urwą Syberię:mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Xmen napisał:

@GrzesMiałeś rację.Nie ma szans na kulturalną dyskusję.

No przecież dyskutujemy kulturalnie, ja przedstawiłem swoje argumenty, a Ty jak to w dyskusji przedstaw swoje, ja wiem ciężko coś pozytywnego  o Armii Rosyjskiej napisać , chyba to że mają zmysł handlowy, bo rodziny jak chcą odzyskać ciało swojego poległego за Pусскую Pодину бойца to muszą  dodatkowo zapłacić za transport z frontu na nasze jakieś 1500zł:szczerbol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adams M1A1 napisał:

No przecież dyskutujemy kulturalnie, ja przedstawiłem swoje argumenty, a Ty jak to w dyskusji przedstaw swoje, ja wiem ciężko coś pozytywnego  o Armii Rosyjskiej napisać , chyba to że mają zmysł handlowy, bo rodziny jak chcą odzyskać ciało swojego poległego за Pусскую Pодину бойца to muszą  dodatkowo zapłacić za transport z frontu na nasze jakieś 1500zł:szczerbol:.

Ale po co?Czego bym nie napisał to i tak w odpowiedzi przeczytam że chwalę rosję i jestem skarpetosceptyczny.

Napisałem że te liczby które podałem zostały opublikowane  przez News York Times. Widać pan to przeoczył bo 

 odpowiedzi co czytam?Że to dane z Rossia Todey.

Tylko dlatego że nie wierzę bezgranicznie w propagandę którą jesteśmy "karmieni" co dzień.

The Washington Post też opublikował ciekawy artykuł ale aż boję się podać o czym.

Tak na koniec @em to nie jest mój kamrat.Nawet nie znam człowieka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, em napisał:

Ale jak to? 

Jak widać rozumiejący Rosję wielbiciel "Pуссkoгo мирa" został sierotą :szczerbol:, prawie jak W. Putin, od którego nawet Chiny stronią :lol:.  No może Pan i Władca działu lotniczego znawca samolotów wszelkich tych które były są i będą wesprze swojego kamrata:szczerbol:??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.