Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, martinello napisał:

W tym roku były trzy premiery,  w przyszłym dwie zapowiedziane.


Na 2022 rok nie było żadnych zapowiedzi, z tego co pamiętam. :)
Lepiej zapowiedzieć mniej i wydać więcej, niż na odwrót.

Edytowane przez Roland_Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roland_Sebastian napisał:


Na 2022 rok nie było żadnych zapowiedzi, z tego co pamiętam. :)
 

O ile ja dobrze pamiętam, to był już zapowiadany Hurricane 1/48 i Hurricane Mk.IID😎 Żaden się nie pojawił w tym kończącym się roku, chociaż ten drugi jest już w preorderach, czyli tak połowicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, letalin napisał:

Hurricane 1/48

Masz rację:) , nie zwracam dużej uwagi na zapowiedzi dla skali 1:48. Co do Mk. IID to była informacja puszczona gdzieś w odpowiedzi na czyjś komentarz na fb w stylu "może tak, może nie, nic nie wykluczamy" co jak dla mnie nie liczy się jako oficjalna zapowiedź. :D

 

Dopisane: Tak się jeszcze zastanawiam czy Hurricane w 1:48 to nie był już zapowiedziany w 2021 roku po wydaniu PZL P.11c?

Edytowane przez Roland_Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdra

1 godzinę temu, Roland_Sebastian napisał:

 

Dopisane: Tak się jeszcze zastanawiam czy Hurricane w 1:48 to nie był już zapowiedziany w 2021 roku po wydaniu PZL P.11c?

Wojtek Bułhak rzucił w lipcu  2020 w jakimś wywiadzie, że planują wydać Hurri 1/48, ale bez podawania terminu. Z tego co mogę powiedzieć: Model jest lepszy, przynajmniej w projekcie, od nowego Revella 1/32. 

Edytowane przez letalin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, letalin said:

Z tego co mogę powiedzieć: Model jest lepszy, przynajmniej w projekcie, od nowego Revella 1/32


I to jest bardzo dobra informacja (przedstawiana już w innym miejscu, pamietam 😃) i zapewne sobie kupię. Natomiast,  36 euro za 11-kę to powiem, ostry wist. Ja to rozumiem, że hurek powinien być w podobnej cenie. Oczywiście nic mi to tego, ale mam wątpliwości co do szturmu po hurka za 50 euro, jednocześnie wbrew lamentom, jak wynika z ostatnich informacji,  firma się rozwija. A zatem? Czekamy czym nas Panowie oczarują 😃.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie zarabiam na produkcji modeli i kwestie finansów mnie nie obchodzą i nie martwią. Jak do tej pory żaden model nie zalegał im w magazynie, czyli trafiają w oczekiwania większości. Mogę jednak zdradzić, że są dyskusje jak zrobić model dobry i tani. Nie wiem tylko, czy im się kiedyś ta sztuka uda. Na pewno nie bez dużych zmian w podejściu do zdetalowania. Liczba części przekłada się na koszt. 

Jeśli chodzi o "najlepszość" projektu Hurri 1/48, to faktycznie już wspominałem, ale stary nudziarz jestem i się powtarzam.😎 Pojawienie się Revella pobudziło do porównań. Ja tylko żałuję, że AH nie ma inwestora, bo to oni powinni wydać Hurri w 1/32 i by zamknęli temat. 

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w sprawach finansowych dobrym doradcą. Mój poziom to: "Weź kredyt, zmień pracę, wyjedź z Kraju".  Nigdy nie byłem przedsiębiorcą.  Jestem pewien, że mają tam swoje pomysły na rozwój i życzę im, żeby te pomysły działały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, caughtinthemiddle said:

Problem w tym, że niezbędne ku temu byłyby takie warunki, w których zarobiłaby nie tylko Arma, ale i inwestor.

 To nie jest żaden problem, to warunek konieczny. Myślę, że lepiej sobie  darować doradztwo finansowe😂.  Jak się rozwijają to chyba dramatu nie ma. Ja jak wygram na loterii to piszę ofertę jeszcze tego samego dnia 😂😂😂😂.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, jesteś pewny? Pisze ten co chce inwestować. To on decyduje gdzie chce lokować kapitał. Ten co się dowiedział, że masz i truje dupę, to raczej golas z problemami. Tyle  temacie „podstawy” mam do powiedzenia 😂😂😂.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, BRAVO112 napisał:

czy to rzeczywiscie takie sale, ze prawie 25 Euro za 1:72? 

 

Winter deal packages of Arma Hobby kits and overstock sale of other manufacturer's products:

  • Arma Hobby kits with 3D printed accessories
  • Eduard – 20%
  • Hobby2000 – 20%
  • Tamiya – 15%
  • Meng – 15%
  • selected Hataka paints - 40%

Products from other than Arma Hobby manufacturers are not subject of further discounts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, India napisał:

widocznie inaczej mnie uczono ekonomi. Może dlatego nie muszę czekać na wygraną? 

mnie uczono ekonomii politycznej socjalizmu i filozofii marksistowsko-leninowskiej. Wygrana na loterii jest jedyną zgodną z prawem metodą na uzyskanie środków na zakupienie większościowych udziałów w Eduardzie i przeniesienie ich do AH. 😂

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blogu zamieściłem recenzję zestawu "Cactus Air Force" czyli najnowszego dwupaku od AH. 😉

image.jpeg.d0b8b98d5d76dd9603dfe3b8be513b5b.jpeg

 

https://zap-modelarstworedukcyjne.blogspot.com/2023/01/cactus-air-force-deluxe-set-172-arma.html

Edytowane przez Roland_Sebastian
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Roland_Sebastian napisał:

Na blogu zamieściłem recenzję zestawu "Cactus Air Force" czyli najnowszego dwupaku od AH. 😉

image.jpeg.d0b8b98d5d76dd9603dfe3b8be513b5b.jpeg

 

https://zap-modelarstworedukcyjne.blogspot.com/2023/01/cactus-air-force-deluxe-set-172-arma.html

Bardzo fajna i szczegółowa recenzja , tylko jedna uwaga do niej i większości recenzji/dyskusji o naszych modelach - tu nie ma odlanych elementów a są wtryskiwane/wtryśnięte.  Odlewane były ( i nadal są ) elementy żywiczne. Technologia produkcji "wyprasek" z Polistyrenu to wtrysk a nie odlewanie i jest to językowy błąd poważniejszy niż brak nitów czy "jamki skurczowe" 😉

Edytowane przez mysiek13
  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam leszczarskie  pytanko. Gdzieś- nie wiem czy nie na blogu Army czytałem, że wypraski dają możliwość zrobienie wersji od jakiejś tam wczesnej do Q. N-kę zrobię bez grubszych przeróbek? Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to trzeba wywalić półcalówki i to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.