Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, panDespota napisał:

Mam leszczarskie  pytanko. Gdzieś- nie wiem czy nie na blogu Army czytałem, że wypraski dają możliwość zrobienie wersji od jakiejś tam wczesnej do Q. N-kę zrobię bez grubszych przeróbek? Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to trzeba wywalić półcalówki i to wszystko?

No to teraz się zacznie.:wojo:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, panDespota napisał:

Mam leszczarskie  pytanko. Gdzieś- nie wiem czy nie na blogu Army czytałem, że wypraski dają możliwość zrobienie wersji od jakiejś tam wczesnej do Q. N-kę zrobię bez grubszych przeróbek? Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to trzeba wywalić półcalówki i to wszystko?

Odpowiedź brzmi: nie.

https://www.tapatalk.com/groups/72nd_aircraft/p-39-late-versions-n-q-from-ah-if-you-are-not-goin-t12710.html

Co prawda budowana była P-39Q, ale i tak znajdzie Kolega sporo przydatnych informacji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie nowy Hurricane IId. Na ramkach wszystko wygląda dobrze, pierwsze "ciachy" zrobię w domu po południu.

 

Naszła mnie taka myśl, że kilkakrotnie w tym wątku (być może nawet wpisywane przez jednego Kolegę, ale tego nie sprawdzę :) ) padło stwierdzenie "cena jednosilnikowego myśliwca army w 72 odpowiada cenie eduarda w 48". Niestety życie w połączeniu z inflacją zweryfikowało taką tezę. Modele army kosztują100 + zaś Eduarda po podwyżkach 150 +.

 

Przy okazji - panDespota - z dużą dozą prawdopodobieństwa z P-39Q da się zrobić P-39N. Zauważyłeś pewnie, że kol. Jostain prezentuje bardzo krytyczne stanowisko, być może związane z brakiem obiektywności w tym konkretnym przypadku...

Ale najlepiej poczekaj - pewnie wcześniej czy później Arma wyda pudełkowo P-39N i będzie po sprawie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, martinello napisał:

Dziś dotarł do mnie nowy Hurricane IId. Na ramkach wszystko wygląda dobrze, pierwsze "ciachy" zrobię w domu po południu.

 

Ja właśnie wyszedłem z pracy i biegnę czym prędzej do paczkomatu! 😆

 

3 godziny temu, martinello napisał:

Przy okazji - panDespota - z dużą dozą prawdopodobieństwa z P-39Q da się zrobić P-39N. Zauważyłeś pewnie, że kol. Jostain prezentuje bardzo krytyczne stanowisko, być może związane z brakiem obiektywności w tym konkretnym przypadku...

Ale najlepiej poczekaj - pewnie wcześniej czy później Arma wyda pudełkowo P-39N i będzie po sprawie.

 

Z wrzuconego linku warsztatu prowadzonego przez Marco z tego co zdążyłem zobaczyć trzeba zaszpachlować i wyryć kilka linii i klapek. Myślę że do ogarnięcia i chyba nie będę czekał 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, martinello napisał:

 Zauważyłeś pewnie, że kol. Jostain prezentuje bardzo krytyczne stanowisko, być może związane z brakiem obiektywności w tym konkretnym przypadku...

Ale najlepiej poczekaj - pewnie wcześniej czy później Arma wyda pudełkowo P-39N i będzie po sprawie.

Jostein stwierdził, że się nie da, ale odpowiadał na pytanie:"N-kę zrobię bez grubszych przeróbek?" Ocenił, że to według niego będą grubsze przeróbki i nic więcej.  Ja dodam, że bez względu na grubość przeróbek i cenę model z AH nie poleci. Tak jak z innymi modelami, trzeba robić ziuuuuuu! samemu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę coś co zabrzmi jak herezja.Gdy już przyjdzie moja zamówiona Airacobra to wezmę ją na warsztat , wyciągnę kalkomanie i zrobię sobie P-39 z Afryki Północnej.Postawię na półce i będę się cieszył.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Xmen napisał:

A ja napiszę coś co zabrzmi jak herezja.Gdy już przyjdzie moja zamówiona Airacobra to wezmę ją na warsztat , wyciągnę kalkomanie i zrobię sobie P-39 z Afryki Północnej.Postawię na półce i będę się cieszył.

 

image.thumb.png.64e5faeca3c89258fcd64d7a25fd4231.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, giberes napisał:

Ja też mało angielski, ale czy nie powinno być "did anybody" w pytaniu:?:

Nie wiem ale sobie sprawdziłem:

'Anybody' means any person, it does not matter who (we do not know or we do not care). 'Somebody' means any person, but we might have some ideas who, but we don't want to identify (we may not know who but we have some clues and know there is at least one person we're referring).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fixer napisał:

 

To czwarte na końcu to " herezja". 😉

Taki Warhammerowy mem, jak nie siedzisz w temacie to może mało zabawny. 😐

 Temu gościowi z mema, to obojętne czy "anybody", czy "somebody".

Strzela do każdego "obcego", później pyta kto zacz.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam. Sprawdziłem z ciekawości bo mój angielski jest słaby, a kopiuj wklej to 2,254 sekund także ten wstawiłem 😉

Edit

Jak wyszło złośliwie to przepraszam, bo nie taki był mój zamiar.

 

 

Edytowane przez lord_karton
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na blogu można przeczytać już recenzje przeciwpancernego hurasia od AH.

https://zap-modelarstworedukcyjne.blogspot.com/2023/02/hurricane-mkii-d-172-arma-hobby.html
396038263_IMG_0193przegldzawartoci.jpg.c2c7de5618f7d2e405e936de83185bcc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kopernik napisał:

A ja się zastanawiam o co chodzi z tą polityką braku wznowień ? To kolejny model z taką zapowiedzią .

1.jpg

Kupujta tera bo zabraknie !!!

 

Może nie będzie wznawiany ten konkretny wypust tzn 70052. Ale sam model już się pojawi w innym wydaniu :) 

Taki chwyt marketingowy często widzę wśród ukraińskich producentów. Na pudełku piszą "Only 500 models", a potem za pół roku cyk - nowe malowanie i kolejne 500 sztuk :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.