Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.11.2022 o 20:22, letalin napisał:

Wady Dory są powszechnie znane. Nie są to problemy łatwe do usunięcia, ale może MarCo potrafi dać jakieś wskazówki?

 

image.thumb.jpeg.7074819663231a0370e501cb2a795a62.jpeg

To brzydkie załamanie na skrzydle. Pewnie projektant zamiast poprawić kadłub dogiął trochę skrzydło, żeby się schodziło jedno z drugim. 

 

image.jpeg.22584ee41f135758ba69959d802f90e5.jpeg

Tu jest przełamanie na kadłubie. Raczej nie błąd projektu, a produkcji.  Dla mnie niemożliwe do usunięcia, biorąc pod uwagę moje zdolności. Nie mam pomysłu. MarCo ma? 

 

 

image.jpeg.2ca524411e26454a0aaf568396f9528c.jpeg

O tym łuku grzmiały internety już przy pierwszej prezentacji renderów. Nie zmieniono tego niestety i trochę szkoda. Ta linia, gdzie był zawias blachy okapotowania silnika powinna być prosta jak drut. Z racji, że jest łukowata, to cały kształt kadłuba jest nieprawidłowy. Nie jest to do poprawienia przez przeciętnego modelarza. 

Następną Dorę kupię już  od Arma Hobby. 😎

 

 

Po przeczytaniu zajrzałem do pudełka. Rzeczywiście paskudnie to wygląda. Może po lakierze matowym nie będzie tak widać?:szczerbol:

Edytowane przez Lipa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 09:22, letalin napisał:

Padło pytanie od Zatrasa, to odpowiedziałem. Sam przy okazji zadając pytania w jaki sposób można te błędy naprawić, bo  nie mam na nie pomysłu i wydaje mi się, że są to błędy bryły nie do naprawienia. 

Po tygodniu patrzenia jak szpak w .....dziuplę :szok: na wypraski kadłuba dwóch moich Dor ( D-9 D-11) nie nalazłem tego załamania na kadłubie :niemam:.

Nawet wypolerowałem trochę plastik, żeby lepiej dojrzeć załamanie i na szczęście nic .

Na oprofilowaniu kadłub -skrzydło coś majaczyło ,ale po delikatnym przetarci papierem 1000 i wypolerowaniu znikło !

Na skrzydle ten ,,cudak ''występuje i w moich wypraskach (obu) .Ciekawe co się popieprzyło w zwojach   ,,panu projektantu'', że takie cuś zmajstrował :nauka2:Mam jednak pewien plan jak to złagodzić/ukryć /naprawić -powinno się łatwo udać .

Co do ,,krzywej linii prostej'' to jest jak wszędzie ,ale aż tak bym nie był krytyczny do tych złych przekrojów (no chyba że będzie jakiś opór ze strony oponentów -to bedziem rżnąć na plasterki i patrzać :szczerbol:

Zauważyłem że ścianki wyprasek kadłubów są bardzo cienkie i elastyczne i same mogą ulegać zniekształceniom .

Dopiero ,,bebechy'' je profilują i ustalają ,ale może to być jakaś szansa na lekką  korekcję tego przodu . Ogon też ma mały babol w postaci kanciastego profilu ,ale to pilnik /papier zaokrągli (błahostka -było gdzieś pokazane przy budowie)

I to tyle w temacie  Dory z IBG wywołanym przez letalina  w dziale Army Hobby

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz takie pytanko w temacie do ,,nadwornego znawcy Hurricane'ów  Army Hobby''

Nie nabijam się letalin ,tak mi kiedyś przekazał  w korespondencji Wojtek B  , że zaczynają współprace z expertem w temacie Hurricane'ów i wszystkie błędy zostanę natychmiast wychwycone (no dobra -skłamałem -trochę mnie to ubawiło ,chyba  że to nie o Ciebie  chodzi :wink:)

A mianowicie : który z tych kształtów pokryw uzbrojenia jest  bardziej poprawny :

ten z Hurricane'a AH w 1/72  (zdjęcie podebrane do dyskusji od Kolegi Rolanda_Sebastiana)

IMG_0864b.thumb.JPG.8af03ff2412e1f3dc9a954d220da00ff.JPG

czy ten z Revella 1/32

317375809_5606036422836656_3060397019006439947_n.jpg

IMG_0864b.JPG

317375809_5606036422836656_3060397019006439947_n.jpg

Edytowane przez zatras
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zatras napisał:

 

A mianowicie : który z tych kształtów pokryw uzbrojenia jest  bardziej poprawny :

ten z Hurricane'a AH w 1/72  (zdjęcie podebrane do dyskusji od Kolegi Rolanda_Sebastiana)

IMG_0864b.thumb.JPG.8af03ff2412e1f3dc9a954d220da00ff.JPG

czy ten z Revella 1/32

317375809_5606036422836656_3060397019006439947_n.jpg

Nie widzę zdjęć. 

 

Edit: Już widzę. Samo porównywanie 1-72 z 1-32 jest dość problematyczne. W 32 zrobisz jednak więcej. Pociągniesz dwie równoległe linie odpowiednio blisko siebie, a w 1-72 odległości musiałyby być zwiększone, bo grubość frezu jest większa, niż ta wynikająca ze zmniejszenia odległość między liniami.  

 

Pokrywy uzbrojenia w Mk.Ia AH nie są doskonałe. Nie brałem udziału w tamtym projekcie. Zobacz Mk.IIb, gdzie jest to już poprawione.

Na pewno w Mk.IIb w 1-48 będzie  równie dobrze jak w 1-32 Revella, a może trochę lepiej. 😎 Będzisz mógł porównać to co porównywalne. 

Edytowane przez letalin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 21:11, wuwumaster napisał:

Btw 

Screenshot_20221201-232906.png.a22696e4fc2c4a08e9e65b41b8b89e68.png

Taka zajawka pokaże się w 

Airfix Model World 2023-01 (źródło: internety)

 

 

Szkoda, że żaden polak nie latał na Mk.IID, bo mam już chyba każdego naszego Hurricane'a tj. Mk.Ia i Mk.IIc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kolekcjoner WP napisał:

 

bo mam już chyba każdego naszego Hurricane'a tj. Mk.Ia i Mk.IIc

 

A Mk.IIb i IIa nie masz? Dość popularne w polskich jednostkach i były kalkomanie do polskiego Mk.IIb z 302 Sqn w zestawie 70042. Mk.IIa był polskiego pilota z 87 Sqn w zestawie Dieppe. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, letalin napisał:

A Mk.IIb i IIa nie masz? Dość popularne w polskich jednostkach i były kalkomanie do polskiego Mk.IIb z 302 Sqn w zestawie 70042. Mk.IIa był polskiego pilota z 87 Sqn w zestawie Dieppe. 

 

O proszę, a jednak. Czyli wiem, które zestawy kupię w przyszłym roku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, martinello napisał:

Chyba zawsze zestawy podwójne były limitowane ?

Coś więcej o tej rewolucji napiszesz?

Rewolucja-czytaj redukcja. Nie będzie tylu różnych zestawów Hurricane w 1/72.  Nie wiem dokładnie jak to będzie, bo to nie moja broszka, ale jak zrozumiałem Hurri w 1/72 nie jest już najważniejszym zestawem w katalogu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, letalin napisał:

może być tak, że 70042 nie będzie już dostępny po wyczerpaniu zapasów. 

Tak jak inne zestawy Expert, które mają blaszki. Jasne to było w momencie przejścia na nowy format z drukami 3D.

 

23 minuty temu, letalin napisał:

ale jak zrozumiałem Hurri w 1/72 nie jest już najważniejszym zestawem w katalogu. 

To też jest w miarę logiczne. Mustang przejął pałeczkę. Pewnie Hayate też się doczeka nowego pudełka w niedługim czasie, bo został tylko Model Kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 19:33, Kolekcjoner WP napisał:

Szkoda, że żaden polak nie latał na Mk.IID, bo mam już chyba każdego naszego Hurricane'a tj. Mk.Ia i Mk.IIc

Latali na praktycznie wszystkim, więc i na Mk. IID na pewno też, tylko jeszcze tego nie wiemy. Do brakujacych Ci wersji oprócz wymienionych przez kolegów możesz jeszcze doliczyć Sea Hurricane'a IA (AH miała w ofercie) i Mk. IV (mam nadzieję, że będzie. Liczę na "Małgosię").

Edytowane przez Wymysl
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2022 o 10:46, Roland_Sebastian napisał:

A potem nie było afery z Orlikiem i brakiem licencji na model?

Wracając do nowości od Arma Hobby przyjrzałem się nowemu Sea Hurricane.

Ciekawe, że Korona Brytyjska przegapiła sprawę licencji. Mogliby sobie budżet podreperować...

 

Na ostatnie wielkie wietrzenie magazynu skusili mnie na dwa modele. Nic nowego, Hurri Mk. I i P.7, ale że prawie w cenie MC to się nie oparłem. I byłem w szoku. Zamówiłem w piątek niedługo po północy, spodziewałem się, że we wtorek spokojnie sobie odbiorę z paczkomatu, a tu w piątek wieczorem przesyłka już była. Brawo AH i Inpost.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wymysl napisał:

Latali na praktycznie wszystkim, więc i na Mk. IID na pewno też, tylko jeszcze tego nie wiemy. Do brakujacych Ci wersji oprócz wymienionych przez kolegów możesz jeszcze doliczyć Sea Hurricane'a IA (AH miała w ofercie) i Mk. IV (mam nadzieję, że będzie. Liczę na "Małgosię").

 

To w takim razie będę mieć kiedyś całą półkę polskich Hurricane'ów wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przed chwilą "Kaktusa" (dziś ostatni dzień preordera z upustem) z dodatkiem SeaHurricane. Wyszło poniżej stówki za model :)

 

A "z zupełnie innej beczki" - warto by chyba wydać model FM-1. Dotychczas pojawił się tylko w wyprzedanym już dwupaku z FM-2.

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, martinello napisał:

A "z zupełnie innej beczki" - warto by chyba wydać model FM-1. Dotychczas pojawił się tylko w wyprzedanym już dwupaku z FM-2

Wydaje mi się, że jest sporo rzeczy, które warto byłoby wydać, ale z tego co mi się wydaje w AH dochodzą do ściany jeśli chodzi o moce przerobowe.:(

Dla tych co się spóźnili na zamówienie cactusa, to preorder przedłożony do 12 grudnia. :)

image.png.258d81e204f28b21e3ba4acc05ddc1f8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roland_Sebastian napisał:

Wydaje mi się, że jest sporo rzeczy, które warto byłoby wydać, ale z tego co mi się wydaje w AH dochodzą do ściany jeśli chodzi o moce przerobowe.:(

Ale do FM-1 wszystko mają. Tylko to "skonfrakcjonować" :) i wydać w osobnym pudełku.

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, martinello napisał:

Ale do FM-1 wszystko mają. Tylko to "skonfrakcjonować"

Ostatnio na YT pokazał się pouczający materiał. Wizyta w firmie produkującej wypraski do najnowszego modelu Airfix-a. Ponieważ AH, tak jak i Airfix nie ma własnego zakładu produkcyjnego sadzę, że sprawa wygląda podobnie. Czyli nie produkuje się wyprasek "na magazyn". Zamawia się odpowiednią partię, która od razu ląduje w przewidzianych pudełkach. Jedyny zapas to ten gotowych, skompletowanych zestawów i zapewne jakaś partia samych wyprasek dla potrzeb reklamacji i ew. overtreesów.

Wyprodukowanie następnej partii modelu lub jego wersji oznacza ponowne zaklepanie terminu w zakładzie, zamówienie pudełek, kalek itp. I im większe zamówienie tym jednostkowo taniej. Ale zapłacić trzeba z góry. Więc ani produkcja małej serii ku uciesze  długo namyślających się klientów, ani trzepanie wyprasek na zapas, nie wchodzi w grę.

Nb. chodzą słuchy, że AH produkuje wypraski w Ukrainie, co dodatkowo komplikuje sprawę nowych zamówień.

Edytowane przez HKK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.